Home Live Пријателка го опиша Јордан, синот на Сашо Мијалков одблиску- ти брат си...

Пријателка го опиша Јордан, синот на Сашо Мијалков одблиску- ти брат си од ретките…. (ФОТО)

Примабалертината Александара Мијалкова, во една прилика за својата професија и за своето семејство зборуваше во интервју за Сител ТВ. Мијалкова рече дека и покрај обврските, таа и сопругот секој ден наоѓаат време само за нив.

„Пиеме кафе заедно, разговараме за нештата коишто не опкружуваат, и се дружиме со децата заедно. Секогаш мора да се најде време за убав разговор“, кажа таа за сопругот, поранешниот директор на УБК.

Мијалкова не често ја има во медиумите, но секогаш е интересна, и поради нејзината работа и професионални успеси, но и поради сопругот и семејството.

– Ние долги години сме заедно, и нашата поддршка взаемна била. За да бидеш успешен, терба да имаш поддршка и од сопругот и од децата.

На него сепак му било полесно со балетската уметност, отколку на мене со неговата работа, и со притисоците што се случуваат.

Мене ми било потешко, бидејќи спецификата е таква. Уметноста е почиста, поубава.“, кажа таа во една прилика на ТВ Сител.

Мијалкова рече и дека нивната свабда била многу весела, со најблизок круг на пријатели, а она што ги одржува и после толку години во брак е флексибилноста.

– Многу весела свадба имаше, бидејќи имаше многу балерини, а кога се балерините присутни тогаш значи дека веселбата е уште поголема. Флексибилноста е еден од клучните фактори за успешна врска или брак.

Треба разбирање, треба хармонија, меѓутоа двајцата треба да работат на тоа за да биде нели успешен бракот“, рече Мијалкова.

Со синовите Јордан и Александар има пријателски однос и тие ја доживуваат како постара сестра, а изјави и дека сака да биде свекрва со разбирање и млада баба.

ордан Мијалков, синот на Сашо Мијалков, не ѝ е познат на поголемиот дел од јавноста. Единствени податоци за него и фотографии се објавени на неговиот приватен Фејсбук-профил, објави Фокус во една прилика за синот на Мијалков, Јордан.

Но, според информациите со кои располага Фокус, тој студира на еден од престижните универзитети во Монте Карло во Монако, кое се смета за едно од најбогатите места во Европа, познато по гламурот и луксузот.

Младиот Мијалков завршил на Факултетот за менаџмент (бизнис-администрација), а претходно средно образование завршил во приватната гимназија „Нова“.

Мијалкови имаат уште еден син, Александар, а неговиот Фејсбук профил пишува дека живее во Монако, и има завршено на истиот Универзитет како и брат му.

Според сликите и тој мнногу си личи со својот брат, тоест со татко му, а е приврзан со својата мајка затоа што има објавено нивна заедничка слика.

Јордан Мијалков и неговата девојка Анастасија летово направија прекрасна свадбена веселба со своите најблиски роднини и пријатели.

Фотографии од свадбата имаше на профилот на свекрвата Александра Мијалкова, која остана верна на својот препознатлив стил и блесна во елегантен црн коктел фустан, пишува Женски Магазин.

Како што може да видиме, младата избраничка на синот Јордан изгледа прекрасно. Таа носеше краток бел фустан, изгледаше многу елегантно, а можеше да се види и трудничкото стомаче.

Анастасија Бела, новата снаа на Мијалкови, е косопственик на концептуалната продавница „URMA“, заедно со нејзината сестра Александра Бела која е сопруга на актерот Атанас Атанасовски, објави Вечер, што значи дека актерот Атанас и синот на Сашо Мијалков станале баџанаци.

Пејачката Тамара Тодевдска, во август на својот Инстраграм на стори ја обајви веста дека Сашо и Сандра Мијалкови станале баба и дедо. „Девојче е“, напипишала Тамара и го означила на оваа обајава таткото на девојчето, синот на Сашо, Јордан Мијалков.

На објавата е означена и сопругата на Мијалков, примабалерината Сандра Мијалкова, која стана баба.

Тренчева Бововача Слободанка која е познат скопски лик и организира концерти и забави во Скопје и низ Македонија е дбра пријателка со семејството Мијалкови, како што впрочем може да се види на нејзиниот Фејсбук профил.

Новата слика на Слободанка е со Јордан Мијалков, синот на Александра и на Сашо, и таа овој свој пријател го нарекла брат и со него објавила слика на која го опишала одблиску:

-Многу луѓе, но ретко човек… ти брат си од ретките што си човек“, напишала Слободанка Тренчева до оваа фотографија и ставила емотикон со срце за својот близок пријател.

Previous articleKако добро вино, Ирена станува сѐ поубава, во кратко фустанче, над колена – ги заплени погледите (ФОТО)
Next articleЈорданка: Она не сфаќа уште дека танцот заврши, остана сама на шанк, барменот ги собира чашите