Home Live Водителката Јована доживеала голема неправда на почетокот на оваа година: Имам лузна,...

Водителката Јована доживеала голема неправда на почетокот на оваа година: Имам лузна, која засекогаш ќе остане

Познатата српска водителка повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста поради последната објава на социјалните мрежи.

Да потсетиме, за водителката Јована Јеремиќ на крајот од минатата година се шпекулираше дека е пред развод со нејзиниот сопруг Воислав Милошевиќ.

Водителката Јована Јеремиќ привлече големо внимание во јавноста, особено по наводите дека се разведува од сопругот Воислав Милошевиќ.

Она што малкумина го знаат е дека двајцата раскинале пред три години пред да влезат во брачните води, а само еден месец по свршувачката.

По шпекулациите дека нивниот брак дефинитивно пропаднал, сите се прашуваа дали е тоа истото сценарио, а Јована не ги потврди овие наводи веднаш, но не ги ни демантираше, па јавноста беше дополнително збунета.

Кога дошло до раскинување на почетокот на нивната љубовна врска, Јована ги избришала сите фотографии од својот Инстаграм профил.

Набрзо по раскинувањето, политичарот на својот Фејсбук профил објавил фотографија од кафуле, објави „Пулс онлајн“ и споделил песна од Оливер Драгојевиќ.

Тоа е песната „Опрости ми папе“, а на коментарот „Песна со порака која ги боли сите“, тој напишал:

– Боли … Боли еднаш и не престанува.

Нешто пред да се случи разводот, Јована изјави дека со кој маж некогаш и да биде, нема да го изневерува:

-За мене никогаш нема да слушнете дека сум била со некого во исто време како и со сопругот, бидејќи тоа не е дел од мене.

Мојот живот е целосно одделен од неговиот – јас имам свој стан, тој има свој. Никаде не се поврзавме, па може да имам проблем. Јас сум пред сѐ своја, па дури потоа нечија – додаде таа.

-Приказната за разводот засега нема основа, не сум направила ништо за некој да ја каже. Имаме само помалку слики на Инстаграм, а тоа е затоа што на тој начин сакам да го уредувам Инстаграм..

Сакам да се наметнам во прв план. Кога ќе се разведам, со изјава ќе ја известам јавноста, нема да го кријам затоа што ќе биде голем ден во мојот живот – истакна Јована за Телеграф.

Запрашана дали планираат да продолжат да живеат заедно, таа даде прилично збунувачки одговор: – Ќе живееме заедно, и одвоено. Минувам низ криза во бракот, но не сум поднела барање за развод.

Ова е класична криза која може да резултира со помирување, а можеби нема да останеме во брак“, изјави водителката, а потоа се разведе.

Водителката Јована Јеремиќ откри сè за големата болка што ја доживеала на почетокот на новата 2022 година, од која се уште се опоравува.

Имено, Јеремиќ истакна дека на почетокот на оваа 2022 година доживеала голема траума од која сѐ уште се опоравува.

– Она што го поминав овие години на почетокот за мене е голема лузна и ќе остане засекогаш. И сакам да го оставам на оваа година, еве се ближиме до Новата година, треба да простиме, треба да свртиме нов лист.

Им простувам на луѓето, но никогаш не заборавам што ми направија – истакнува Јована, па додава:

-Не зборував за ова, после разводот имав емотивни дилеми, човек сум. Поради една душевна болка по разводот што ја доживеав, која нема врска со разводот, туку едно предавство, едно пријателско предавство.

Го изгубив гласот, никој не знаеше, не зборував за тоа. Мојот глас сè уште ми се враќа, а ми се врати во моментот кога решив да простам.

Кој ме предаде, како личност, која ме познаваше 15 години. Тоа се работите кои ме повредуваат. Јас сум позната како голем брат, голем пријател, но кога некој се обидува да ме понижи или омаловажи или да ме искористи мене и мојата ситуација во моменти, последицата во моите разочарувања е да го изгубам гласот.

Јована откри каква била во моментите кога била разочарана, како се чувствувала и истакнала дека во тие моменти и „врескала душата“ од бол ка:

– Многу бев тажна, душата ми врескаше во тоа време. Цела година помина, она што го поминав на почетокот, тоа е голема лузна, навистина и ќе остане долго време.

Previous articleМаж ми стана резигнантен и ладен кон мене – што се случува со мојот брак?!
Next articleАгнеса кажа какви мажи сака и порача: На нашиов трачарски народ мора да им дадеш нешто во чинија за да мацнат