Home Live Кристина Димитри се пожали и кажа што ѝ се случува: Не може...

Кристина Димитри се пожали и кажа што ѝ се случува: Не може едно снимање да помине нормално

Bројот на нејзините следбеници од ден во ден е сѐ поголем, особено на оние машките чии очи секојдневно ги полни со „вла жни погледи“ на нејзините фотографии на Инстаграм“, стои во описот на ова видео.

Од друга страна агендата на настапи и е преполна без оглед на тоа што едвај има една –две свои песни. Покрај сето ова, таа е грижлива предана и посветена мајка, во чие срце има место за само еден мал, но за нае најголем човек на светот – најзиното синче Давид.

Кога Антонио ја праша за музичката кариера која сега и е во прв план, таа одговори вака:

– Јас си правам инает со своето огледало, секогаш сакам да направам подобро и се такмичам со самата себе. Бидејќи кога се такмичиш со некој друг, ти стагнираш, бидејќи не се пратиш себеси и свокјата работа.

Ова е професија во којашто долго ќе бидам. Во претходните некако си го достогнав својот максимум, направив сѐ што сакам, и сега додека не го направам во оваа професија, нема да застанам“, рече Кристина.

Потоа Димитриевски ги искоментира критиките на нејзина сметка и рече дека јавноста на почетокот не била воодушевена од незините вокални спосбности, затоа што им паднала вилицата од нејзиниот физички изглед.

– Пред сѐ поздрав до мојата професорка Наташа Миха. Навистина многу ја сакам и многу ми помогна. Што се однесува до моите вокални способности, ако не постоеле не би правела кариера. Не сум луда да правам нешто, ако не сметам дека во тоа можам да напраам успех“, одговори Кристина.

Таа рече дека на неа е сѐ природно. „Гра дите се мои, а ако еден ден се решам да ставам нешто на мене, зошто да не. Јас преферирам да го одржувам природното“, рече таа за својот изглед.

Потоа, се искоментира нејзината креација на Макфест за која Кристина рече дека таа креација открива, но го покрива тоа што треба. Кажа и дека со Саша Ковачевиќ се блиски пријатели и е посебен.

Во емисијата на Свеже Велков, „ЗаСе Македонија“ во последната емисија беа гости Андреј од ДНК, Кристина Димитри, Сашо Тасевски и Тања Алексиќ.

Темата на емисијата беше „Срам и перде“, а Снеже го постави прашањето, дали е посрамота да не кажеш „извини“ или да не кажеш „фала“, на што Кристина Димитри одговори:

-Пa, мислам дека ако ме доведеш до „извини“ ама сериозно некое „извини“, подобро не ми кажувај, него сврти се, замини, бидејќи нема да има некој ефект.

А мислам дека, ми се случи една ситуација, баш со „фала“, добив фала, завршив голема работа на пријателка во скоро време, но сепак не очекувам „фала“ од луѓето и во денешно време, не ни треба да очекуваш.

-Работите си доаѓаат. Ако одиш по потешкиот пат, секогаш ќе трае тоа подолго. Ако го бираш полесниот, тоа ќе заврши, во било што и да влезеш, во еден момент ќе престане, така да подобро е да се мачиш со години, но на крај ќе ти се исплати, изјави Кристина во емисијата „ЗаСе Македонија“, на Снеже Велков.

Потоа, се осврнаа на темата гардероба, а по тоа што сите знаеме дека Кристина на настапи изгледа прејако, како вистина ѕвезда, од друга страна е мајка, па на многумина им пречи тоа што таа го покажува телото, но Кристина имаше и за ова одговор.

„Очигледно, кога ќе станеш мајка, треба да останеш дома, да правиш сарми, да се поправиш 30 кила плус. Но, јас бев Кристина и пред да се омажам и да добијам дете и бев во јавниот свет, претходно како модел и мисица, сега како артист.

И мислам дека професијата нема врска со приватниот живот. На стејџ сум една, а приватно сум друга. Јас сум многу посветена мајка, а тие коментари навистина немам ни време да ги читам.

Сите ние во Македонија, секогаш се воодушевуваме на Србинките, на Бугарките и на светските ѕвезди, а нашите секогаш викаме, „Леле, загреота, како се облекла.“

А кога ќе се појави некој што ќе се облече вака, како на пример за на Макфест, добив навистина премногу добри коментари и таму дојдоа сите луѓе кои што беа во организација, да ми кажат:

„Благодарам, што ни го освежи, што ни го врати Макфест во вакво светло“. Некој кога ти е блиску, секогаш осеќаш некоја љубомора и завист.

Кристина Димитри на своето најново стори објави дека снима нешто ново со нејзиниот драг колега диџеј Боно. Иако, Боно и Кристина се професионалци кога се заедно на сцена, тие се и многу опуштени еден со друг, а тоа го покажа Кристина на најновата објава.

Кристина се стегна во тесен бел комплет кој целосно ја оцртуваше нејзината перфектна линија и се сликна пред огледало.

Потоа, Кристина објави како најверојатно прават пауза со диџеј Боно, а пејачката беше клекната пред него и одозгора облече бунда.

Во тој момент, диџеј Боно почна да ја снима Кристина и да ја закача и гали по бундата, па ѝ рече: „Мац, мац, мјау“, на што Кристина срамежливо се насмеа.

Потоа, пејачката го објави видеото на нејзиниот профил и во описот напиша: „Не може едно снимање да помине нормално,“ што значи дека тие двајца се многу пријателски блиски еден со друг и интересно им е да работат заедно.

Previous articleАна Бекута: Како не ви е cpaм, сега ќе ви кажам дали Мрка ми го препиша имотот
Next articleМарјана одлучи да не заведува повеќе со деколте и тесни фустани, еве на што премина сега (ФОТО)