Home Live Штедлива домаќинка- Гавазова меси лепче, ем поздраво, ем повкусно, ем поефтино (ФОТО)

Штедлива домаќинка- Гавазова меси лепче, ем поздраво, ем повкусно, ем поефтино (ФОТО)

Нашата пејачка на фолк музика, во една прилика објави фотографија од неа и од сопругот на која се гледа дека се среќни и насмеани и со неа назначи колку поддршката од сопругот кој ѝ е ветер во грб ѝ е важна. До сликата што ја објави со Јасмин, Сузе напиша: Заедно сме посилни!

Јасмин пак, својата сила ја покажа во Охрид, каде што и покрај се уште студената вода, реши да ја отвори сезоната и се искапе во езерото. Тој до сликата напиша: Само за оние со јаки!

Јасмин неодамна сподели слика како Сузе го бакнува, а сликана е во теретана. Всушност тоа е спомен од 2016 година, но парот и денес е исто така вљубен како и тогаш.

Малку тренинг, малку бакнежи, пишува до сликата на Јасмин и Сузе. Но, во една своја објава, тој ги покажува двете ќерки кои се убави на мајка им, Емили и Селена.

Сузе пак постојано покажува и докажува дека е среќна семејна жена, преку честите објави на социјалните мрежи и интервјуата во медиумите. Непосредна, спонтана и со харизма која публиката ја сака.

Гавазова во овој период почна да настапува со полна пареа. Нејзиниот Фејсбук профил е полн со слики од настапи насекаде, и со слики од нејзините фанови како се фотографираат со неа.

Сузана е позната како пејачка која на вистински начин знае да донесе македонска народна песна со нејзината интерпретација но и да испее авторска песна. Сузана Гавазова е мајка на две ќерки, Емили и Селена.

Згодната Сузе на лето знае да објави слики од одмор, качена на јахта, покажувајќи го згодното тело. И, откако се одмори убаво минаттото лето, а богами и се исконча, Сузе од јахта се префрли на друго место, на свадба.

Па така, Сузе ја пееше својата песна „Бум бум“, а невестата качена на стол уживаше воп нејзината песна.

Позади Сузана се гледаат и веселите сватови, кои играат блиску еден до друг додека таа пее за љумо-мората во нејзината позната песна.

– Пу-ста љубомора разединува; Само песна нас не обединува; Не е важно тоа кој од каде е; Треба сложно да се живее; Пуста љубомора разединува

Само песна нас не обединувач Не е важно тоа кој од каде е; Треба сложно да се живее

Треба сложно да се живее; Душм-ани од завист да позеленат; Срца наши да се веселат

Љубомора пуста нив ги убива; Кога некој вака ужива; Кога некој вака ужива“, вели песната на Сузе. Во едно интервју за Музика24, Сузана ја прашаа: Во какви односи сте со вашата колешка Даниела Темелковска? Еден таблоид на својата насловна напиша дека сете завојувале?

-Со Даниела Темелковска сме во најдобри односи, таа е пред се многу добар човек, другар и се најдобро можам да кажам, многу ја сакам и да ти кажам од вас слушам дека јас и Даниела не сме во добри односи…“, одговори Сузана на ова.

Гавазова на Инста често се фали каква домаќинка е, па видкенов што помина на своите најмили им подгптвила компири и месо во тава, а и месела домашно лепче.

Ова не ѝ е првпат на Сузе да меси, таа и претходно на стори има кажано дека домашното е повкусно.

Не само повкусно, туку и поздраво и поефтино. Сузана настапува насекаде низ Македонија и пее за нашинците во дијаспората во светот, а нејзиниот сопруг, кој е градежен инвеститор очигледно дека добаро заработуваат.

Но, Сузе ретко се фали на Инста од слики по фенси ресторани. Таа е штедлива домаќинка, и на своите најмили секогаш им приготвува домашен вкусен ручек.

Previous articleЈелена Спенџарска објасни зошто не ги сака македонските мажи- сега е јасно зошто има Грк дечко
Next articleСите го знаат вонбрачниот син на Маринко Роквиќ, а ова е неговата бивша девојка со која го има најстариот син (ФОТО)