Home Live Се смирија Сека Алексиќ и Драгана Мирковиќ, пејачките 12 години не се...

Се смирија Сека Алексиќ и Драгана Мирковиќ, пејачките 12 години не се погледнуваа, а еве што зборуваа една за друга

Сека, која е голем верник, не заборава секојдневно да му се заблагодри на Господ за сѐ што ѝ овозможил во животот, а и да им посака мир и благосостојба на сите луѓе.

Неодамна таа, тоа го стори од својата приватна „џунгла“, поточно од градината во вилата во Стара Пазова, позирајќи во едноделен костим за капење. Таа во својата приватна палата неодамна вложи нови 10.000 евра.

Имено, Сека долго размислуваше на овој потег, и на крајот се одлучи за сауна со средна големина, која е направена од најфини материјали, пишува „Ало!“

– Со години Сека се грижеше за својот физички изглед и здравје. Бидејќи одамна изгради сала за вежбање во својот дом, долго време размислуваше за инсталирање на сауна, заради сите здравствени придобивки што ги има.

Неодамна, таа реши да ги реализира своите планови – изјави извор близок на пејачката за „Ало!“.

– Сека се одлучи за сауна со димензии 2х2 м2, во која може да се сместат четири лица, колку што има нејзиното семејство – изјави извор за гореспоменатиот весник и посочи дека пејачката не заштедила пари за својот спа дел.

– Таа бараше да биде изработена од најскапо дрво, германска опрема, професионални врати … Она што го побара Сека чинеше 10 илјади евра, но цената не ѝ претставуваше проблем.

Таа веднаш плати аванс на компанијата што ја инсталираше сауната, а неодамна го доби готовиот производ. Самото производство траеше околу еден месец“, додал изворот.

Музичките ѕвезди Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ го обновија пријателството по повеќе од една деценија, пишуваат локалните медиуми.

Сека и Драгана беа пријателки долги години, а нивното пријателство ненадејно беше прекинато уште во 2010 година, под неразјаснети околности.

Од почит една кон друг, но и годините во кои негуваа големи пријателски и колегијални односи, никогаш не сакаа јавно да зборуваат за причините поради кои повеќе не зборуваат, а сега наводно решиле да ги закопаат секирите.

Извор близок до пејачките открива дека врската им ја уни штиле други луѓе, со нивните шеги.

– Беше многу одамна, поминаа многу години откако се скараа. Тие биле под влијание на други луѓе кои се карале меѓу нив, измислувајќи разни озборувања, гласини и завери, а двете немале суштинска причина.

Отсекогаш се почитувале и приватно и колегијално. Се дружеа со години и беа многу блиски, никогаш не кажаа лош збор една за друг, дури и кога престанаа да се дружат, но во сѐ се вклучија и некои лоши луѓе од шоуто и нивната тогашна околина – вели изворот и открива:

– Помирувањето се случи сосема спонтано неодамна, на обострано задоволство. Знам дека одамна постои желба од двете страни да се изедначат односите и конечно дојде до тоа.

Поминаа и 12 години и сега после толку време како ништо да не е прекинато. И двете сфатија дека тоа требаше да се случи многу порано и дека не требаше да им веруваат на погрешни луѓе.

Што и да се случило, важно е дека имало помирување, бидејќи нема причина тие двете да бидат во каква било кавга – заклучува изворот, а пејачките сѐ уште не се изјасниле за ова.

Да потсетиме, пред три години се шпекулираше дека Сека и Драгана ќе седнат заедно во жирито на еден музички натпревар. Драгана тогаш изјавила дека нема ништо против таа идеја.

– Знам дека Сека треба да се појави во „Ѕвездичките на Пинк“, но јас немам проблем со тоа. Имам најголема почит и љубов кон луѓето, без разлика дали тие тоа го заслужуваат или не.

Секој жив човек е достоен за мојата почит и секогаш така ќе постапувам. Јавно и честитав на Сека за раѓањето на детето, бидејќи тоа е најубавото нешто на светот.

Сека речиси секогаш била резервирана кога станувало збор за оваа тема, но истата година потврдила дека не се смириле.

– Не се смиривме, но мислам дека е најдобро од неа како колешка. Сѐ остана како што беше – изјави пејачката.

Previous articleПроф. Пановски: Не рекламирам никакви чаеви, ниту некој друг производ
Next articleБил белјаџија и шмекер во младоста- ова се помалку познати приказни за д-р Јовица Угриновски кој се упокои вчера