Home Live Барбара првпат проговори искрено за Дарко и им порача на следните дечковци:...

Барбара првпат проговори искрено за Дарко и им порача на следните дечковци: Не сум тешка за одржување

Барбара Бобак откри дека отишла кај психо терапевт додека била во врска со Дарко Лазиќ, а проговорила за врската со него по раскинувањето.

Поранешната девојка на Дарко Лазиќ, пејачката Барбара Бобак, веќе неколку месеци е слободна, додека пејачот веднаш по неа влезе во врска со Катарина.

За нивното раскинување сѐ уште се шпекулира, бидејќи тоа се случило ненадејно, а пејачката откри уште некои непознати работи.

На прашањето на водителката на емисијата каде гостувала, дека не се виделе од раскинувањето и на прашањето дали побарала стручна помош по љубовното раскинување, Барбара била искрена.

„Побарав стручна помош пред раскинувањето, ако сакате да бидемe искрени (се смее). Поради сето тоа, мојот живот одеднаш се промени од корен.

Јас сум некој кој водел многу „оптимален“ живот, и кога тебе ти се случува таков бум кога сѐ ќе ти се преврти сосема наопаку…

За да се снајдеш со сето тоа и да не се изгубиш треба. Мислам, не мора, но јас морав,“ призна Барбара во емисијата „Амиџи шоу“.

„Ние не сме во никаква врска, и нема потреба. Ништо не не врзува, зошто да имам некаков контакт, врска со него? Не сум некој што ќе се дружи со бивши, му посакувам со среќа, што подалеку од мене“, рече Барбара Бобак.

Барбара Бобак е во центарот на вниманието и поради музиката и поради поранешното момче Дарко Лазиќ со кој не се раздели во мир. Како што изјави за „Блиц“, повеќе не им верува на мажите, па не можат сега ниту да ја повредат.

– Имам склоност да им се посветувам на пријателите. Тоа ми се случи еднаш или двапати во животот. Кога некој навистина ќе ме повреди, веројатно ќе му возвратам – вели Барбара Бобак и додава дека не ѝ треба маж за да биде среќна.

– Блескам за себе. Повеќето мажи ми го извадија тој сјај во мене што го имав. Имав такви избори, тоа го решавам со мојот психотерапевт – истакна таа, а потоа откри дека нејзиниот татко никогаш не ги одобрил нејзините избори.

– Татко ми многу добро ме познава и е свесен дека направив страшни избори и тоа беше редовен коментар и секако беше во право, како што можете да видите.

Како што вели тој, мисли дека таа е лесна за љубов и дека „не е тешка за одржување“.

– Не сум тешка за одржување, но човекот е тој што треба да биде посилен. Секоја жена која вели дека можеби ја интересира некој кој не е успешен има голем проблем. Мажот мора да биде над мене на секој начин за да дојде до мене.

Пејачката призна дека нејзината анксиозност се зголемила откако влегла во јавниот свет и дека никој од нејзините постари колешки не бил таму за да ја води во деталите за работата.

– Не ги ни познавам постарите колеги, а оние што ги знам, подобро да не ги знам – накратко рече таа алудирајќи на Дарко Лазиќ, кој исто така никогаш не ѝ дал деловни совети.

– Нашата врска не влијаеше на мојата кариера и направив сѐ тоа да не се случи, но се случи тој период да бев со него и сега луѓето така зборуваат.

Барбара ја коментираше и врската на нејзиниот поранешен партнер кој имал жена.

-Ако тој е среќен, јас сум уште посреќна. Му посакувам сѐ најдобро, а таа жена не ја познавам, но мило ми е – признала таа откривајќи дека мајчинскиот инстинкт и проработил годинава:

– Да, па купив мачка. Се шегувам, мислам дека е будење со вистинската личност.

Бобак истакнува дека секогаш се труди да биде најдобра, и дека понекогаш знае да биде и напорна.

– Се преполнувам со продуценти и текстописци. Сè ме интересира и сè треба да слушнам. Се трудам никогаш да не направам ниту една грешка во работата. Имам големи очекувања од себе и мислам дека тоа е реална работа.

Пејачката Барбара Бобак приреди изненадување за своите фанови. Таа наскоро ќе објави нова песна наречена „Змија“.

– Текстот е малку поинаков од моите транзициски песни, изјави Барбара, а потоа откри дека во приватниот живот не е „змија“ кон бившите дечковци ако ја повредат.

Previous articleЕве какви стихови и посветуваше Боби на Агнеса: За мојот остварен сон (ФОТО)
Next articleДунавка одговори на прозивките за кучето и за тоа дека е со двојни аршини