Home Live Лидија Вукичевиќ сосема раскомотена, да не е копчето во предниот дел на...

Лидија Вукичевиќ сосема раскомотена, да не е копчето во предниот дел на фустанот, ќе се видеше и што не треба (ФОТО)

Лидија Вукиќевиќ плени со својот изглед и енергија во шестата деценија од животот, а нејзиниот дом на Бежанијска коса зрачи со таква харизма. Таа даде искрено интервју за Телеграф.рс и рече дека не се плаши од вирусот и дека 2020 година за неа не била најлошата година.

-Го отфрлам сето тоа, но не во смисла дека не мислам дека постои, гледам што се случува, но пред се немам страв, не се плашам, и се друго, како и другите луѓе, се обидувам да внимавам, носам маска, почитувам мерки што треба да се почитуваат, бидејќи не сакам да се случи подоцна, ја поправив кривата Дрина, па ја искривив целосно.

Што можеме да направиме. Не се плашам, мислам дека најважно за луѓето е да не се плашат. Ми се чини дека – оној што се плаши, веќе е изгубен, а потоа не може да се најде во тоа.

Ова отсекогаш ми било водич низ животот. Јас не сум некој во па ника.

Избегнувам се што може да ме заплаши, во однос на таа ужасна вест. Го консумирам само она што ми се допаѓа, особено во ова време. Се обидувам да си го направам времето подобро и да се израдувам. Мислам дека тоа е голема работа.

– Ги загубив родителите во претходните години, така што тие се најлошите години за мене.

Не можам да се жалам за 2020 година, сите ние сме среќни и здрави, моето најблиско и пошироко семејство. Претходните години, во кои ги загубив родителите, се најлоши за мене.

Полоши од 2020 година. Јас навистина не можам да се жалам за 2020 година, да бидам искрена. Јас не сум некој што вели „само да помине“. Страшно е, му се случи на целиот свет, но се случи. Мораме да се навикнеме.

Жив човек се навикнува на се. „Човекот е чудно растение со корени свртени внатре“, вели еден писател. Значи, човек може да издржи многу, да издржи, но најважно е да биде психички силен.

Ако е така, тогаш ќе биде полесно да се изнесат други работи. Ми се чини дека сите тие неволји што ни се случија нема да влијаат многу на таквите луѓе. Барем така мислам.

Мислам дека мирот, внатрешен, дека не го нарушуваш својот живот одвнатре, ако веќе е нарушен однадвор, е најважно.

Во ентериерот во домот на Лидија доминира мирот, белата боја, а Лидија својот простор за живеење го наполни со детали кои зрачат со топлина и го сподели на Инстаграм.

-Кога ќе си ја гледате својата работа, тогаш имате многу работа. Остана боја и вар во косата, некој скршен нокт, и можете веднаш да ја фрлите тренерката во ѓубре НО сето тоа не е ништо во споредба со уживањето во работата во времето и просторот“, напиша таа на Инстаграм и сподели слика од својот соврешно среден балкон.

Eве што кажа Лидија за воспитување на синовите и нивните односи кон жените, па макар и за една ноќ.

–Треба да започнете да го правите тоа на време, за сега да уживате во нивниот избор, нивната околина.

Не можете да воспитувате деца кога ќе почнат да наоѓаат девојки, кога тие ќе започнат да се наоѓаат во друштво.

Доцна е детето да се воспитува во моментот кога ќе го добиете, кога ќе го донесете дома од породилната болница. Верувај ми. Зборувам апсолутно од сопственото искуство.

Син ми Давид, кога беше бебе, кога ќе го исклучев светлото тој почнуваше да плаче, кога ќе го вклучив- престанува.

Јас ќе го уд рев малку по колената- молчи, не смееш да плачеш. Треба да ја развиете таа комуникација со бебето“, вели Лидија.

Атрактивната актерка, сега се покажа во ново издание, а црната тоалета откри многу на Лидија. Големиот шлиц кај нозете, но и на градите беше доволен веднаш да предизвика многу коментари од фановите.

Копчето на нејзиниот гра дник ги спречуваше нејзините гра ди да не испаднат, додека нејзините облини се истакнати од сите страни за време на снимањето. „Секогаш блескаш“, „една и единствена“, „убава жена“, „најдобри гра ди“, се само дел од пораките што ги добила.

Previous articleЏамбазов откри: Ти со мојата втора најголема љубов, постојано мислам на тебе…
Next articleИрена Спировска во мини фустан и уникатна креација, ги засени сите на гала настан вчера, невозможно е дека е во петтата деценија (ФОТО)