Home Live Дарко Лазиќ мисли дека сега конечно ја има вистинската жена- еве како...

Дарко Лазиќ мисли дека сега конечно ја има вистинската жена- еве како ужива со својата љубов која е бремена во Дубаи

Ријалити ѕвездата Милјана Кулиќ предизвика големо внимание кај домашната јавност со нејзините нови изјави, кои многумина ги протолкуваа како арогантни.

Имено, таа „спонтано“ го пофали обезбедувањето на настапот на Дарко Лазиќ на кој отиде.

“Беше одлично, а јас бев таму придружувана од моето обезбедување бидејќи ми пријдоа повеќе од Дарко. Не можев да поверувам”, рекла Милјана, додавајќи дека “разговарала долго со пејачот, бидејќи планирала кариера како пејачка и Дарко ѝ дал убав совет “.

Милјана се осврна и на своето поранешно момче Зола и случајно откри дека „има жени кои ѝ помагаат да се подготви за шоуто“.

“Го сретнав во едно етно село каде имам бесплатно сместување и жени кои мијат и пеглаат алишта кога имам гостување во емисијата.

Досега бев двапати таму, и еднаш се сретнав со Зола. Тој таму седеше и пиеше кафе, ми пријде и рече: Ајде да се збогуваме и тоа е тоа “, рече Милјана.

Со недели Дарко Лазиќ беше мета на интерес на сите медиуми поради раскинувањето со неговата свршеница Марина Гагиќ, со која, како што рече, остана во добри односи, но исто така рече дека „таа не е ниту прва ниту последна “, што според„ Курир “сега и потврдено.

Само четири месеци по раскинувањето, пејачот пронајде нова девојка, пејачка која некогаш била дел од натпреварот „Звезда Гранда“, наведува весникот.

Стана збор за Барбара Бобак а како што тврди извор близок на Лазиќ, таа и пејачот се познаваат подолго време – заедно пееја повеќе пати во Белград и Србија на забави, но и во клубови низ дијаспората.

Веста дека Дарко ја освоил својата колешка Барбара Бобак, пејачка која некогаш била дел од натпреварот „Grandвездите на Гранд“, одекна како бом-ба само 4 месеци по раскинувањето со Марина.

Сепак, малкумина знаат дека Барбара е голем обожавател на Аца Лукас, а на нејзиниот Инстаграм можеме да видиме дека има дури и маска на телефонот со нејзиниот лик.

Откако Милјана Кулиќ конечно го запозна Дарко Лазиќ на неговиот настап, а сега Лазиќ откри како изгледало се од негов агол.

– Искрено, бев изненаден. Додека пеев, ми рекоа да видам кој е во штандот покрај сцената, кога беше Милјана. Таа е сериозен цар. Ја погодив со песна и ми даде 1.000 евра. Не се сеќавам што беше песната.

Во еден момент стана, ми пријде, се прегрнавме и ме бакнавме во образ. Потоа ми стави пари во кошулата. Немаше музички желби, беше одличен гостин – рече Лазиќ за средбата со Кулиќ, а за дуетот што најмногу го сака, рече:

-Види, не се сомневам дека тоа ќе биде сериозен бум, но не е во план. Може да почне да се појавува во моето видео, да биде главен модел и тоа би било убаво, изјави Дарко за Свет, пренесуваат медиумите.

Но, Дарко раскина и со Барбара Бобак и веќе се утеши во прегратките на нива убавица. Иако пред неколку месеци ја официјализираа врската, Дарко Лазиќ и неговата нова девојка Катарина чекаат дете, а сега објавија и фотографии како заедно уживаат во Дубаи.

Имено, парот ужива во сонцето, долгите плажи и песокот, а насмевките на нивните лица покажуваат колку уживаат во времето заедно, а Дарко сега ги снимил нивните прегратки и блиски лица на Инстаграм додека уживаат на базен и со шампањ.

Да потсетиме, иако пред само неколку месеци ја официјализираа врската, пејачот тврди дека со Катарина првпат во животот ја сфатил „вистинската љубов“ и дека овој пат е убеден дека конечно таа е онаа вистинската.

Previous articleОваа убавица му е жена на фолк пејачот Душко Георгиевски, таа е наша позната новинарка (ФОТО)
Next articleПиевме туѓи пијачки по диска, бегавме од бурекџилници бидејќи немавме да платиме после град- нашиот познат музичар раскажа за тешкиот пат кој го одел