Home Live Ова е некултура, ја игнорирам- Нермин, победникот на „Ѕвездите на Гранд“ се...

Ова е некултура, ја игнорирам- Нермин, победникот на „Ѕвездите на Гранд“ се отвори за односот со Вики Миљковиќ и со нејзиниот маж

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да не беа членовите на жирито. Секој од нив е посебен и автентичен и секој во својот стил прави одлична атмосфера.

Еден од истакнатите членови на тимот на Поповиќ е, секако, Вики Миљковиќ. Таа открива како таа го поминува своето слободно време, кое го има се помалку и помалку:

– Кога сум слободна сум со сопругот Ташке и син ми Андреј. “Ѕвездите на Гранд“ ми се како втор дом.

Ако не сум среќна, верувајте ми, одамна ќе заминев како другите колеги. Саша е многу професионален, не можам да кажам поради колку седам на црвениот стол, но се исплати.

Исто така, мислам дека имам голем удел во натпреварот, што придонесува за емисиите да не се само натпревар, туку реално шоу.

Обострано е, ние имаме многу придобивки што сме во жирито – рече Вики, додавајќи дека Поповиќ одличен шеф.

– Го познавам Саша речиси 20 години и тој работи маестрално. Тој многу добро ги познава умовите, може да чита луѓе и така нè направи толку добро екипа. Оди добро, може да се скараме , но на крај имаме заеднички јазик- рече Вики за српски Ало.рс

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке неодамна прославија 15 години брак, а нивната љубов трае 27 години.

Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке денес важат за еден од најскладните бракови. Секогаш си даваат поддршка еден на друг, а поддршката се однесува и на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде што Вики заедно со нејзините колеги е ментор на кандидатите.

Победникот од последната сезона на „Ѕвезда Гранда“, Нермин Хаџиќ признава дека цело време со него била неговата менторка Виолета Вики Миљковиќ. На прашањето кој повеќе го измачувал за конечниот резултат да биде толку одличен, Вики или нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Таше, Нермин одговара:

– Никој не ми пречеше, ми беше задоволство да работам со нив. Знам дека кога Ташке кажува нешто, тоа мора да се почитува, бидејќи сака да излезе како што треба. Воопшто не ми беше тешко – објаснил пејачот.

Младиот пејач Новата година ќе ја дочека во Америка со Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Ташке, а не крие дека е многу импресиониран од друштвото на големите музички ѕвезди, но му се допаѓа и тоа што ќе посети многу далечни градови со нив.

– Многу ми е мило. Имам среќа што ме поведоа со себе и што правам емисии со нив. И никогаш не сум бил таму, па навистина се радувам на тоа – возбудено призна минатогодишниот победник на „Ѕвезда Гранда“.

Вики и Таше го гледаат младиот пејачка како свое дете. Пејачката им посвети многу внимание на сите свои ментори, особено на Ханџиќ, што е навистина за пофалба, а Нермин ни откри од прва рака се за односот со неговите ментори.

– Тие се на иста возраст како моите родители, ме прифатија од првиот ден кога дојдов на проба, ме прифатија како нивно дете, таков однос изградивме како семејство – изјави пејачот.

Социјалните мрежи станаа составен дел од животот на секој од нас, а Нермин откри колку му се важни коментарите на социјалните мрежи, дали добива критики и дали таквите работи го допираат.

– Ќе ми беше досадно ако ситуацијата беше таква да им се допадне на сите. Ги почитувам сите и секако дека има луѓе кои ми се допаѓаат и не ми се допаѓаат. Ги прифаќам сите критики, а коментарите што ги добивам зад грб.

Тоа е некултура на некој начин и не обрнувам внимание и го губам интересот, баренм се трудам така да биде – искрено одговори Нермин.

Previous articleЛенче Кукиќ искрено проговори за бакшишот што го добиваат на настапи со сопругот Горан
Next articleСани на гости кај дечко ѝ во Швајцарија со ќерките, еве колку чини една ноќ во спа хотелот каде што ужива (ФОТО)