Home Live Сани на гости кај дечко ѝ во Швајцарија со ќерките, еве колку...

Сани на гости кај дечко ѝ во Швајцарија со ќерките, еве колку чини една ноќ во спа хотелот каде што ужива (ФОТО)

Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање.

Нема кафеани каде што пее Сани, да нема супер штимунг и добра атмосфера. Од друга страна, атрактиувната кумановка исто така е позната по својот смисол за хумор.

Сани речиси редовно споделува досетливи коментари, шегобијни цитати или зјадливи поговорки и тоа најчесто – на своја сметка. Но, кога ќе ја „чепнат“ каде што не треба, шегобијната фолкерка и тоа како знае да се налути.

И тоа како умее да го возврати ударот и тоа онаму каде што е „најниско“. И тоа јавно и отворено и без предрасуди, на социјалните мрежи… Зашто ако на се’ што ти се случува само се смееш, Сани очигледно смета дека нема да ти се случи онаа:

„Кој последен се смее – најслатко се смее“ , туку напротив, еден ден ќе те најдат… „насмеан“!“, објави во една прилика Вистина.

Таа е среќна мајка на ева и на Викторија, тазе рзеведена жена, и освен двете ќерки нејзина голема потпора е и мајка ѝ Благица, која во една прилика ја покажа на социјалните мрежи и откри колку ѝ важна и колку направила убави нешта за неа.

Ова е мојата мајка! Мојата мајка не изгледа сите па и внуците, и правнуците! Мојата мајка никогаш не се жалеше на умор, чување деца нејзе и беше хоби да се дружи со сите нив!!! Онае нај сакана БАБИЦКА!!! ОНА Е БАБА БАЦКА!!!“

На почетокот од ноември, семејството на македонската фолк-пејачка Сања Сани Гроздановска имаше причина за славење, а е беше роденденот на нејзината втора ќерка Ева.

Сани на социјалните мрежи сподели фотографија од своите ќерки и прославата во нивниот дом, на која присуствувале членовите од семејството, кога Ева наполни 3 години. Принцезата на мама сега веќе има 5 години.

„Постои дата која не се заборава! А, тоа е дата кога една мајка ќе роди ангел како тебе Ева!!! Среќен роденден ангелу мој“, напиша пејачката во опис на фотографиите.

Нејзината постара ќерка Викторија е веќе тинејцерка, таа има 13 години и Сања е среќна со своите две убавици кои од време на време ги објавува на социјалните мрежи.

Неколку месеци откако се разведе од Мартин, се рашири веста дека Сани си фатила нов дечко. Всушност, прво Сани објави слика во бикини дека е во Швајцарија и дека се бања во базен.

Па на наредното стори, можеше да се види дека Сани бакнува некој маж, додека на третото, новиот дечко на Сани објави слична фотографија како ја бакнува нашата фолкерка.

Инаку, Никола Урдаревиќ е нашинец кој живее во Швајцарија и на неговиот профил стои дека е менџер на спа хотел во Леукербад, општина во округот Леук во кантонот Вале во Швајцарија.

Првата слика која ја објавија заедно е во надворешниот базен на хотелот каде што е менаџер, и сликата е ептен интресна, Сани и Никола во страстен бакнеж.

На една од неговите слики на ФБ, Никола покажал каква кола вози, и станува збор за добар мерцедес. Иако живеат разделени, тие наоѓаат начин да уживаат во својата љубов.

Сега, Сани со својот сакан е пак во Швајцарија, и објави слика како и двајцата уживаат на романтична вечера во овој хотел и се среќни заедно.

Но, Сани во Швајцарија не отпатувала сама.

Таа е таму со своите две ќерки и со нив шернала стори, и тоа како уживаат во убавините на овој хотел, во термалниот базен.

Инаку, хотелот е со 3 ѕезди, и според Букниг, цената на една ноќ е нешто повеќе од 200 евра за двајца.

Previous articleОва е некултура, ја игнорирам- Нермин, победникот на „Ѕвездите на Гранд“ се отвори за односот со Вики Миљковиќ и со нејзиниот маж
Next articleБрена за 12 часа стана најголема ѕвезда: Нејзината мода со ананас во хулахопки е чиста уметност (ВИДЕО)