Home Live Кога Тања на лицето нема шминка, речиси е иста како сестра ѝ...

Кога Тања на лицето нема шминка, речиси е иста како сестра ѝ Билјана, како близначки да се (ФОТО)

Тања кога успеа да си ги врати децата објави фотографија од нив на Инстаграм, а исто така напиша дека сега се конечно повторно заедно.

– Моите две најголеми љубови. Максим и Ѓорѓе. Залудни беа сите овие 335 дена без вас. Иако бев многу осамена, вашата смеа која (и покрај физичкото раздвојување од вас) не избледе во моите мисли, и истовремено беше стимул за денот кога ќе ве видам повторно.

Тој глас ми даде надеж. Гласот на моите ангели. Само ние знаеме колку е волшебна таа љубов меѓу нас. Нешто што не може да се опише со зборови.

Но, со поглед и со насмевка може. Оние моменти кога се разбираме и кога не зборуваме се бесценети.

Додека цело време се држиме за раце од дома до училиште … Додека лежиме заедно навечер и се смееме на моите смешни измислени бајки. Сето тоа беше прекинато некое време. Животот не е бајка …

Да се ​​биде мајка е Божји повик- да се биде борец и учител. Кога од ученик ќе станете наставник, тогаш тоа е победа. Победа над себеси. Вие сте мои херои.

Вие ми дадовте сила да издржам. Ја чувам радоста и трепетот во моето срце за нашите немирни и разиграни идни денови.

Нашите молитви конечно да бидеме заедно се остварија! Мама ве сака. П.с. Ви благодариме што секогаш бевте тука ми беше потребно. Јас сум најсреќната мајка – напиша Тања.

Пејачката Тања Савиќ, која јавно се скара со поранешниот сопруг Душан, а за која се шпекулираше дека го заведе градоначалникот на Бања Лука, ужива во нова врска.

Пејачката Тања Савиќ ја одбележа минатата година со врската со Драшко Станивуковиќ, градоначалникот на Бања Лука, откако беа објавени фотографии од еден нејзин настап, а претходно имаше скандал со нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, кој не ѝ дозволуваше да види своите деца.

Сега таа заплови „до помирни пристаништа“ и призна дека има партнер. “После сите болни години и сѐ низ што поминав, мислам дека конечно заслужувам да го живеам животот во потполност.

Однатре сум исполнета, но не би открила за кого се работи. Заљубена сум, но го чувам мојот дечко како змиски нозе. Сѐ уште не сакам да го претставувам пред јавноста“, изјави пејачката и додаде дека на синовите сега им е и татко и мајка.

„Ја сум и татко и мајка на Ѓорѓе и Максим. Имам малку време за себе и периодично спијам. Кога децата наутро одат на училиште, ги испраќам, па се враќам да дремнам.

Обично работам на викендите, значи понеделник ми е како недела. Со нив си ја работам домашната ама најслаба сум во математика.

Повеќе им помагам кога прават српска писмена, затоа што сум одлична во тоа и секогаш сум сакала да пишувам есеи“.

Тања споделува фотографии со членовите на семејството, а јасно е дека поголемиот дел од времето го поминува со нејзината сестра Билјана, а често истакнува дека ѝ е најголемиот поддржувач.

Тања сега објави нивна заедничка фотографија, а со неа напиша и емотивна порака.

– Моја среќа, моја радост. Мојата најголема поддршка. Сестра. Уште малку и славиме Бики моја. Секако ќе споделиме сѐ со вас – напиша таа заедно во споменатата објава.

Сепак, она што го привлече вниманието на многу луѓе е неверојатната сличност меѓу нив, а повеќето би помислиле дека се близначки.

Инаку, Билјана речиси никогаш не се појавува во јавност, иако постојано е со Тања.

Previous articleTрајче Толевски побаpа услуга од ѓорчевци: За возврат ве чаcтам во Камин Кама, вечера за двајца
Next articleЕве како изгледа Врчак сега- ептен ослабен ама и подмладен, објавена тазе слика од познатиот рапер (ФОТО)