Home Live Драгана Мирковиќ: Со сопругот Тони си ги сакаме децата покрај нас, затоа...

Драгана Мирковиќ: Со сопругот Тони си ги сакаме децата покрај нас, затоа ги намамуваме

Пејачката Драгана Мирковиќ го организираше снимањето на новогодишната програма, а по тој повод е за „Ало“ зборуваше за деталите од нејзиниот приватен живот.

– Има само една вистина, а тоа е дека поентата е во љубовта, кон публиката, музиката, луѓето, се радувам кога ве гледам. Фановите ме уценуваа дека ќе ја паметам годината по моите плочи, имаше прекрасно друштво, прекрасни концерти, факт е дека секаде се рушеа рекорди.

Пресреќна сум, после толку години во оваа работа, влегувам во јубилејната година, ова за мене не е работа, туку е љубов – рече Драгана.

Неодамна пејачката пееше на дожд, за време на невреме, а нејзините обожаватели беа воодушевени од овој потег. Како што истакнува, направила мала измама.

– Никој не беше за тоа да излезам да пеам, малку ги излажав, им реков да ми дозволат да разговарам со луѓето, сите се намокрија, беше студено, грмеше…

Знаев дека кога излегов на сцената, никој не би сакал да ме пушти од таму. Што и да падне од небо, реков ќе бидам таму, пеевме колку издржавме.

Мојот фустан ја собра целата вода од сцената, но тоа беше атмосферата, енергијата, толку многу емоции. Така беше цело лето, продолживме на есен, што да кажам, беше рекордна година – изјави пејачката.

Пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ денеска слават годишнина од брак. Имено, тие се 22 години во среќен брак, а пејачката по тој повод се огласи на Инстаграм и објави фотографија од венчавката.

„Среќна годишнина од бракот, љубов“, напишала Драгана која се омажила за Тони на 28 септември 2000 година и ги имаат синот Марко и ќерката Мануела.

Пејачката претходно за медиумите изјави дека нејзините родители не можеле да дојдат на свадбата поради ситуацијата во земјава, а тој ден многу ѝ недостигало семејството.

– Кога се дозна, реков: „Да, така е“ и испратив само една фотографија од мене и Тони. Се венчавме во општината, беше скромна прослава. Беше време на санкции, никој од моите не можеше да дојде, бидејќи не можеше да извади виза.

Бидејќи Тони е австриски државјанин по раѓање, едноставно не можев да го сторам тоа додека да се омажам и додека нашата заедница не беше завршена на хартија.

Едноставно немав можност да добијам виза за моето семејство, тато, мама, сестра… И затоа имавме малку гости – изјави своевремено Драгана Мирковиќ, а погледнете како изгледаа на таа скромна свадба на која присуствувале околу дваесет луѓе.

Драгана Мирковиќ е толку посветена на семејството што дури и ја стави на втор план својата блескава музичка кариера кога се омажи и стана мајка.

Во меѓувреме, Марко и Мануела станаа успешни млади луѓе, а фолк ѕвездата и нејзиниот сопруг мораа да се соочат со ситуација од која се плаши секој родител.

Имено, децата на Драгана Мирковиќ решиле да го напуштат родителскиот дом и во таа смисла, да се осамостојат.

Децата на Драгана повремено доаѓаат на нејзините настапи, но се трудат да не бидат толку многу во јавноста.

– Синот не сака да се појавува во јавност, но сите го знаат. Ќерката се повлече, премногу ѝ беше, сепак е жена, се смее на некои работи, не е луда по социјалните мрежи.

Непријатно и е да ја има на порталите, не сум влијаела на неа, само ја споделив нејзината објава. Мене ми е важно само да се среќни, ќе бидам најдобрата можна свекрва и мајка – истакна таа, а потоа откри повеќе детали за наследниците:

– Веќе живеат одвоено, двајцата се на универзитети во Виена, живеат во посебни станови, не се со мене, но секој момент го користат да се видат со мама и тато.

– Веќе живеат одвоено, во Виена се поради универзитетот. Тие живеат во посебни станови. Го користат секој слободен момент да дојдат да ги видат мама и тато затоа што знаат колку ни недостасуваат.

Им направивме и стапици, во замокот има билијард и разни чуда, знаеме што сакаат. Компанијата потоа ни доаѓа во замокот, Виена одеднаш е неинтересна. Тоа беше идеја на Тони, тој рече дека ќе направи Дизниленд во замокот, изјави Драгана.

Previous articleРасположено издание: Благоја Грујовски и Наум Петрески се частат – Да се напиеме по една
Next articleМу била школска другарка од средно – Сефер Цаноски објави детали за Маја Миа