Home Live Јована ја отвори душата за својот бурен живот: Ми нудеше 500 евра...

Јована ја отвори душата за својот бурен живот: Ми нудеше 500 евра за ноќ

Јована Ѓорѓевиќ важи за една од најатрактивните Србинки, а нејзината животна приказна е доста бурна. Јована беше и остана една од најубавите манекенки во Србија.

Таа со својот изглед ја освои српската сцена, а нејзиниот изглед отсекогаш привлекувал големо внимание.

Таа е многу активна на Инстаграм каде редовно објавува провокативни фотографии, а следбениците коментираат колку одлично изгледа.

Сепак, иако денес ужива во среќен и исполнет живот со својот сопруг, фудбалерот Филпо Ѓорѓевиќ, со кој има две деца, многумина не знаат дека таа поминала низ многу бурен и тежок период во животот, кој успеала да го преброди и да продолжи понатаму.

Се пишуваше дека Јована во 2010 година се обидела да си наштети скок ајќи од мостот „Дуга“ во Нови Сад поради расправија со поранешното момче. Но, таа во една прилика ги демантираше овие наводи и стави точка на целата приказна.

„Таа приказна за скока ње од мост е со мене веќе две години и тоа е првото нешто на кое луѓето мислат кога ќе се спомне моето име. Жал ми е што ги разочарувам читателите, но тој скок никогаш не се случи.

Тоа беше не среќа, но воопшто намерна постапка Секој што ме познава знае дека сум личност полна со ентузијазам и волја за живот, така што таа приказна е смешна и далеку од вистината“, изјави во една прилика Јована за „Стори“.

Само две години подоцна, манекенката доживеа нова лоша среќа. Јована се здобила со изгоре ници за време на снимањето на видео.

За време на снимањето на спот паднала во вода чија температура била 90 степени. Таа се здобила со изго реници кои зафатиле педесет отсто од кожата на телото и останала без влакна.

За среќа брат и брзо реагирал. Три недели поминала во болница, а како што вели не дозволила настанот да остави последици.

“За среќа, брат ми брзо реагираше и ме извлече, но и тие неколку секунди беа доволни за да почувствувам дека топлината ми продира во кожата.

Не би му го посакала тоа искуство на мојот најголем неп ријател. Кога удрив во водата, не ја изгубив свеста ниту еден момент.

Исто така, многу добро се сеќавам на се што се случи откако дојде Брзата помош. Поминав три недели во болница. Јас сум среќна девојка по природа, така што ова грдо искуство не ме промени, па затоа сум се чувствувам одлично како и секогаш.

Насмевката и позитивната енергија ми е најголемиот адут. Откако излегов од болница не примам друга терапија освен редовното нанесување на кремите што ми ги препишаа лекарите“, изјави Јована по ова искуство.

Како што пишуваа тамошните медиуми, Јована имала неколку интервенции за кои и самата зборувала. Ги зголемила градите и усните од кои подоцна извадила силикони. Го опер ирала и носот.

“Затоа што бев иди от! Досада, мода, не знам! Не сум поубава поради тоа, згора на тоа…

Тоа е единственото нешто што би го променила кога би можела, но за жал – не можам.” напиша сопругата на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ кога на мрежите прашаа зошто имала неколку оп ерации на носот.

„Бидете паметни, размислете добро за секоја одлука, пред да се одлучите за нешто што е трајно и неповратно“, заклучи Јована, која денес живее со сопругот на релација Италија-Србија.

Инаку, Јована привлекува големо внимание со својот изглед, а доволно е само еден поглед на нејзиниот Инстаграм и ќе ви стане јасно зошто оваа прекрасна манекенка бранува каде и да се појави.

Таа е многу активна на Инстаграм каде редовно објавува провокативни фотографии, а следбениците коментираат колку одлично изгледа.

Јована Ѓорѓевиќ, еднаш откри дека непознат маж ѝ нудел по 500 евра од ноќ да ја помине со него. Познатиот модел и сопруга на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ, откри дека некогаш доживеала непријатно искуство на Интернет.

Јована, која важи за една од најубавите манекенки, во една прилика сподели со своите фанови на Твитер дека секогаш е лута кога некој ќе се обиде да ја лаже преку социјалните мрежи.

„Не знам што мислеше ова момче, но никако не можам да направам нешто такво. Ја објавив неговата понуда на Интернет за да го споделам моето незадоволство“, додаде Јована кога се случи оваа непријатност.

Previous articleЕве како звучи, ама и како изгледа кога Јордан Митев ја пее „Ја излези Ѓурѓо“, подобар ли е од „Некст тајм“? (ВИДЕО)
Next articleДедо купувал тpи банани без дршки за внучето, за поевтино да помине, и еве што му се cлучило на каса во маркет