Home Live Лепа Лукиќ проговори на што ги потрошила сите пари и дали некогаш...

Лепа Лукиќ проговори на што ги потрошила сите пари и дали некогаш ја „изгорела“ љубовта

Иако е најстара на српската естрада, ѕвездата на фолк музиката Лепа Лукиќ сѐ уште работи со истиот ентузијазам, а неодамна замина на голема турнеја во Канада, каде се врати полна со впечатоци.

Пејачката истакнува дека нејзините патувања, па дури и прекуокеанските, не се заморни, бидејќи е навикната на тој дел од работата.

И на оваа возраст нема намера да престане да пее, а во една прилика изјавила дека ќе пее додека е жива.

„Беше прекрасно, пеев пет викенди по ред, тоа беше фантазија. Ништо не ми е тешко, бидејќи телото веќе е навикнато на овој ритам.

Летав дванаесет часа, така што не е ништо ново за мене. Канада и Србија, разликата е околу шест часа, многу луѓе не можат да се вразумат по седум дена, одлично ми помина мене“, изјави Лепа Лукиќ и ги коментираше приказните кои кружат за неа, дека потрошила најмногу пари во животот. на гардероба.

„Вистина е. Кога почнав да пеам, сакав да имам сѐ, бидејќи потекнував од сиромашно семејство. Во тоа време немав ни чорапи, а камоли фустан.

Кога станав ѕвезда, во Виена, Минхен, каде и да отидов, купив и потрошив сè на гардероба“, признала таа.

Пејачката Лепа Лукиќ признава дека заработила многу пари во животот, но и дека голем дел од нив ги потрошила.

Верува дека нема да има реприза на својот живот и затоа живее максимално бидејќи не планира да купува недвижен имот бидејќи, како што вели, сигурно нема да го понесе со себе во следниот живот.

– Што е паметно во животот? Имаш еден живот. Паметно е да имаш пари за да не ти „чкрипи“ животот. Мора да живеете затоа што парите се за трошење. Не сум за ставање пари во сламена кеса.

Јас немам два животи, па да кажам: кога ќе ум рам, ќе има реприза на животот. Немам деца, ниту имам внуци со кои да се забавувам. Трошам пари, но имам доволно пари да се одржувам.

Не сум доволно лу да да потрошам сè и да немам од што да живеам. Имам четворособен стан од 100 квадрати, со тераса од околу 150 квадрати. Што ми треба повеќе? – вели Лепа, а потоа додава:

– Имам жена која доаѓа секој месец да исчисти и заврши груба работа во мојот стан, за останатото јас сум одговорна, бидејќи сакам да бидам мобилна и да си средувам во мојот стан. Нема да се излежавам.

Пејачката Лепа Лукиќ позната e по тоа што секогаш отворено и искрено го кажува она што и паѓа на ум, па сега пред камерите го коментираше однесувањето на денешните девојки и кажа што никогаш не треба да прават.

Таа прво ги коментираше девојките кои бараат мажи само за пари, а потоа премина на интимните врски.

„Во денешно време најчесто кажуваат „да“ како на дланка. Кобајаги не, а потоа веднаш кажуваат „да“, на почетокот да се покажат како „тежок плех“. Тоа никој порано не го правеше, сега сѐ е по волја, затоа и нема љубов“, изјави Лепа Лукиќ во емисијата „Магазин Ин“.

Таа откри дека е целосно исполнета, но не во емотивна смисла: „Немам никого, фала богу, што се случи, се случи. Не можам за илјада години да имам партнери.

Сакам да се дотерувам, да ми даваат комплименти комплименти, но ги гледам, сега не сум доволно спремна за да имам момче“, истакна пејачката.

Лепа Лукиќ денес е меѓу најголемите ѕвезди и нејзината кариера е многу богата, но не сака да пишува книга за својот живот како некои нејзини колешки, но, како што кажа еднаш, би се согласила да пишува за неа под една состојба.

„За 100.000 евра би им дозволила да пишуваат за мене. Би било многу моќно, имам многу да кажам за мојот живот. Не ме интересира сама да пишувам мемоари, но имав понуди да пишувам за мене, рече Лепа во една прилика, па се осврна и на својот љубовен живот и одговори на прашањето дали некогаш била изгорена.

„Во љубовта, не. Сѐ додека е убаво, убаво е, кога не е „ајде пријатно“.

Никогаш не сум сакала оженет маж, никогаш не сум родила ничии деца, немало потреба да трпам ништо. “, искрено изјави таа во емисијата „Премиера – Викенд специјал“.

Previous articleДедо купувал тpи банани без дршки за внучето, за поевтино да помине, и еве што му се cлучило на каса во маркет
Next articleПавле Трајанов: Бугарите да го признаат македонскиот јазик, еден јазик се создава 2 илјади години, а не од 45-та наваму