Home Live Сестрата на Душко Тошиќ кажа искрено што мисли за Јелена Карлеуша, ова...

Сестрата на Душко Тошиќ кажа искрено што мисли за Јелена Карлеуша, ова кажува се (ФОТО)

Познато е дека каде и да се појави Јелена Карлеуша, сите погледи се насочени кон неа.

Пејачката секогаш е во центарот на вниманието во своите модерни парчиња облека. Карлеуша денес важи за една од најпознатите пејачки во регионот, со милиони следбеници на социјалните мрежи.

Јелена честопати зборува во јавноста за нејзината пок ојна мајка Дивна и колку и значела нејзината поддршка во животот, но ретко го споменува нејзиниот татко Драган Карлеуша.

Карлеуша успеа да ги интригира и светските медиуми, и сигурно дека на контраверзната пејачка, тоа ѝ годи. Таа отсекогаш сакала внимание.

Фото: Инстаграм Принтскрин
Во една прилика, Карлеуша ја спомна прочуениот актер Раде Шербеџија. Тој зборуваше за емисијата „Звезде Гранда“ и откри дека редовно го гледа овој музички натпревар, како и дека Карлеуша го воодушевила.

“Ја обожавам Карлеуша. Таа ме воодушеви со својата духовитост, интелигенција, „шашавост“. Сосема одличен лик. И воопшто сакам да го гледам тоа шоу, сите нив во жирито како се расправаат, толку ми е многу интересно.

И јас сакам да гледам тоа затоа што се занимавам со музика “, рече Шербеџија во емисијата„ Ексклузив “.

Урологот, проф. Д -р Александар Милошевиќ, зборуваше за тоа што е најголемиот проблем денес кога станува збор за инти мните врски, а зборуваше и за лекови за поте нција кои се повеќе се користат.

Милошевиќ, кој ја спомна Јелена Карлеуша за време на неговата презентација, на големо изненадување на публиката. Тој ја цитираше нејзината позната изјава поради која со години беше повикувана на социјалните мрежи.

“Мозокот е најголемиот с*** орган”, вели Јелена Карлеуша. Навистина беше во право “, рече тој, меѓу другото, и Јелена сега зборуваше во оваа прилика.

“А кога јас не сум била во право? Јас сум само осудена на масовно мислење за полу-мозоци!”, Напиша Ј.К. во својата приказна.

Како бо мба одекна веста дека славниот пар Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат по 14 години брак. Пријателите и членовите на семејството молчат за случувањата во семејството Карлеуша – Тошиќ.

Како што се пишуваше, таа е во одлични односи со својата позната снаа Јелена Карлеуша, а одлично се сложува и со братучетките Атина и Ника, кои наводно често ги чувала.

Посебно е интересно колку помладата ќерка на славниот пар наликува на својата убава тетка.

Оваа госпоѓа која избегнува да се појавува во медиумите ги зачувала речиси сите фотографии со снаата Јелена Карлеуша, што јасно го покажува нејзиниот однос кон целата ситуација, како и какво мислење има за неа.

Покрај сопствените семејни слики, сестрата на Душко најмногу објавува фотографии од семејството на Тошиќ, а повеќето ѝ се со Јелена.

Previous articleМарија: Се враќаме во пештерското време, каде комуницирале само со слики
Next articleИст како татко му, ова е синот на Гоце Тодоровски, објавија слика со сестра му Сашенка (ФОТО)