Home Live Катарина ги гледа коите деца како да се свои, а сакам да...

Катарина ги гледа коите деца како да се свои, а сакам да имам и деца со неа- Дарко Лазиќ е убеден дека конечно ја нашол вистинската

Брзите автомобили, моќните мотоцикли и брзото возење на пејачот Дарко Лазиќ му влегоа во крвта и тој не може да одолее на неговата страст. Имено, Лазиќ на своето стори пна Инстаграм објави дека возел мотор иако немал возачка дозвола.

Пејачот се качил на мотор иако нема возачка дозвола, која му е одземена и тој не може ниту да ја обнови, туку мора повторно да полага. Сепак, тоа не го спречи овој пат да седне на моторот и да стави полн гас.

Пејачот Дарко Лазиќ, кој ја отстрани слезината по тешка сообра-ќајна неср-еќа во 2018 година и имаше операција на белите дробови, а потоа и операција на колкот, не може да се воздржи од пребрзо возење и возење.

Да потсетиме, за време на сообраќајна несреќа што се случи во близина на неговата куќа во Брестак, кога излета од патот со брзина од 150 километри на час и се преврте на покривот, пејачот претрпе неколку пов реди.

– Никогаш не сум ко-цкал во животот. Се лажам, го пробав во Лас Вегас пред неколку години. Таму загубив 70 долари. Не знам зошто луѓето зборуваат и пишуваат дека ко-цкам, кога не знам како да го играм, тоа е за паметни луѓе.

Не го разбирам тоа, навистина. Нека ми покаже некој каде е тоа казино каде што се коцкав, каде ме виде некој, навистина ме интересира. Сакам да пијам, без лаги, без измама. Секој во овој бизнис го сака тоа, тоа е нормално. Не претерувам, но го сакам тоа“, изјави Дарко во едно интервју.

Фолкерот Дарко Лазиќ веќе некое време ужива во врска со девојка со која е во врска, но сега, вели, е сигурен дека таа е таа.

Дарко Лазиќ зад себе има сопруга, две свршеници и две деца, еден куп поранешни девојки, а за сегашната избраничка Катарина тврди дека отсекогаш знаел дека таа е вистинската, и дека планира да има дете со неа.

Фолкерот за „Блиц“ изјави дека во Новата година сака сите да ја најдат љубовта што ја има.

– Си посакуваме само љубов, ништо повеќе и почит. Каќа не е материјалист, не сме разговарале за подароци. Сакам деца, дај боже следната година би сакал да добијам едно.

– Каќа секогаш доаѓа да ме земе, да. Фала богу, две недели бевме на одмор, сега почнуваме многу да работиме пред Нова година.

Во Белград сум на дочек, настапувам со Андреана Чекиќ, ќе биде супер – рече фолкерот, а додаде дали и Каќа ќе биде со него на дочекот:

– Се разбира, никаде без Каќа. Не ја пуштам повеќе, таа е вистинската.

Фолкерот Дарко Лазиќ откри како неговата девојка се согласува со неговите деца, како и дали е се уште во брак, како што се шпекулираше во јавноста.

-Каќа ги гледа моите деца како свои, како што ги гледа децата на нејзината сестра, секој што не може да се разбере со неа е луд. Навистина се смирив – изјави Дарко, кого тимот на Блиц го следел секој викенд на аеродром во придружба на неговата девојка.

Кога ќе дојдат моите деца, Каќа ги третира како да им е втора мајка. Нејзината сестра има две деца, мајка и е учителка и знае како да се однесува со децата.

Таа се грижи за моите кога ќе дојдат, а се надевам дека ќе си имаме еден ден – вели Дарко Лазиќ.

– Сега таа го замислува бракот само со мене. Катарина си знае низ кујната како да е родена таму! Таа знае да подготви се, а луѓето мислат дека е само уште една фитнес инструкторка која нема поим од животот. Сите имаат предрасуди кон нас, но сите ќе ги убедиме дека работите се поинакви – гордо истакнува пејачот.

Пејачот вели дека никој не верува дека врската со Катарина ќе му успее бидејќи се навикнати да менува девојки како чорапи.

-Каќа секогаш вели дека ништо не се сменило меѓу нас откако се запознавме. Се познаваме повеќе од 10 години, нашите семејства се познаваат и меѓу нас секогаш имало симпатии.

Одамна бевме во врска, сега дури после толку време ја обновивме врската – вели Лазиќ, негирајќи приказни дека Катарина се уште е мажена.

– И двајцата сме разведени, па решивме да и дадеме уште една шанса на нашата љубов. Гледам дека сега ми се смеат зад грб и велат дека ова со Каќа нема да трае.

Велат дека таа за мене е само уште една во низата, но ќе покажам дека тоа не е вистина. Може да се смеат до утре, знам дека дојде нашето време – заклучува поранешниот победник на „Ѕвездите на Гранд“.

Previous articleЛејла Рамковска ѝ помогна на Снеже Велков да го оствари својот сон, веруваше во неа и кога таа самата не веруваше во себе (ФОТО)
Next articleДамјан Стојаноски ја облече оваа маица и им го направи ќеифот на Македонците среде Австралија (ФОТО)