Home Live Анастасија Ражнатовиќ е во кавга со семејството на нејзиниот дечко, вмешана е...

Анастасија Ражнатовиќ е во кавга со семејството на нејзиниот дечко, вмешана е и Цеца

Анастасија Ражнатовиќ не е во добри односи со семејството на своето момче, фудбалерот Немања Гудељ, поточно со неговата мајка Оливера и сестрата Вања, кои не сакаат никаков контакт со младaта пејачка.

Тоа го потврди и нивниот престој во Катар на Светското фудбалско првенство, каде, како што дознаваме, немале никаков контакт на експресно барање на Оливера и Вања.

Според приказната на близок извор до семејството, двете побарале од Немања да извади одвоени билети за да не бидат во близина на Ражнатовиќ на трибините, што ѝ навистина било така.

Тоа, сепак, не ѝ пречело многу на пејачката, туку тоа што зад нив седел Душко Тошиќ.

– Анастасија полуде кога ги виде тројцата на трибините. Веројатно случајно Тошиќ доби пресврт зад Вања и Оливера, но ако се земе предвид дека тој е сопруг на Јелена Карлеуша, која со години војува со Ражнатовиќ, не е чудно што Анастасија се изнервира поради него.

Сето тоа му го кажала на Немања, негодувајќи се на однесувањето на неговата мајка и сестра, но очигледно тој е немоќен да промени нешто и да ги подобри односите меѓу членовите на семејството и неговата девојка.

Тој јасно ѝ стави до знаење на Анастасија дека го интересира само фудбалот додека е во Доха на Мундијалот и дека нема да се занимава со конфликти – според изворот на Курир.

Која е вистинската причина за конфликтот и фанатизмот меѓу нив, никој со сигурност не знае, иако во последните недели во јавноста можеле да се слушнат различни приказни за тоа зошто дошло до расколот и зошто Оливера и Вања го прекинале контактот со потенцијалната снаа.

Првиот сигнал дека нешто не е во ред е тоа што двете ја избришале Анастасија од Инстаграм, а претходно сѐ било во ред.

Ваквата ситуација наводно многу ја погодила Анастасија и таа се обидела да ги измазни односите со нив двете, па разговарала со Немања за тоа, но тој очигледно не успеал да ги помири конфликтните страни.

Вања и Оливера, како што изјави неименуван извор за локалните медиуми пред еден месец, тогаш се обиделе да ја контролираат врската помеѓу Немања и Ражнатовиќ, што многу ѝ пречело на пејачката и таа се противела на тоа, па двете потоа решиле да прекинат со секаков контакт со неа.

– Анастасија не дозволува никој да им се меша во плановите, што ги изнервира Оливера и Вања бидејќи тие беа оние кои одлучуваа каде семејството Гудељ ќе го поминува слободното време.

И како што Немања почна да поминува сѐ повеќе време со Анастасија, тоа им пречеше и ја избришаа неа и нејзината мајка, Цеца од Инстаграм.

Работата да биде уште полоша, тие почнаа да ја фаворизираат поранешната девојка на Немања, Сања Вучиќ, која не само што ја следат на Инстаграм туку и одржуваат контакти.

Ова многу ја погоди Анастасија, па затоа е причината за нејзиното лошо расположение последните денови – изјави тогашниот соговорник на Информер.рс.

Треба да се напомене дека Оливера и Вања од самиот почеток сесрдно ја поддржуваа врската на Немања со Анастасија, што летово гостуваа на нејзиниот роденден во куќата на Ражнатовиќ на Дедиње и објавија слики од прославата.

На ист начин мајката на Анастасија, Светлана Цеца Ражнатовиќ изјавила дека ја поддржува врската на нејзината наследничка со фудбалерот, а била импресионирана и од неговото семејство кое топло го угостила во својата вила.

Но, Цеца сега е и на црната листа на Вања и Оливера Гудељ. Единствениот кој остана во контакт со нејзината снаа Анастасија е братот на Немања, Драги Гудељ, кој исто така е фудбалер, а тој сѐ уште ја следи на социјалните мрежи.

Да потсетиме, Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се скарале пред хотелот во Катар, каде што фудбалерот престојувал со други репрезентативци.

Според еден соговорник кој случајно се нашол на лице место, пејачката и фудбалерот жестоко се расправале повеќе од половина час.

– Многумина го видоа тоа. Анастасија беше бесна и лута. Не слушнав за што се расправаат, но не беше пријатно. Тоа се случи пред мечот со Швајцарија и беше многу рано наутро – вели соговорникот.

Се чини дека успеаја да ги средат несогласувањата. Таа присуствуваше на мечот со Швајцарија. Таа објави фотографија и порака дека е секогаш со него, кои тој ги сподели на својот профил.

Двојката заедно се вратила во Србија од Доха, а во понеделникот заедно полетале за Севиља, за што сведочат и фотографиите од авионот.

Последни го напуштија авионот, а седеа во бизнис класата. Додека Анастасија спиела на неговото рамо, Гудељ цело време бил на телефон.

Previous articleТоше Зафиров пред малку се оглаcи од Лас Вегас: Понудено ми е да cтанам Холивудски актер – еве што е условот
Next articleПознатиот композитор за Брена: Се соблече поради Саша, а од свекрва ѝ доби наредби