Home Live Сека Алексиќ откри како го негува сопругот: Тој е мојот крал и...

Сека Алексиќ откри како го негува сопругот: Тој е мојот крал и сакам да се чувствува удобно во неговото кралство

Пејачката неодамна откри зошто решила да се смени и како успеала да ги изгуби вишокот килограми. „Воопшто не планирав да се потстрижам.

Ми дојде. Ми се допадна овој аутфит и размислував за оваа фризура и сакав кратка фризура, се изморив од мојата коса – откри Сека која ослабе дури 10 килограми.

– Здрава исхрана, тоа не е диета, јадам пет оброци дневно.

Вељко јаде сѐ што ќе остане, но само здраво. Најголем проблем ми е што сум готвачка, домаќинка која готви и меси, а потоа едноставно во еден момент претерав. Но, тоа често ми се случува – додаде таа.

Сека решила да направи драстична промена и да ја врати фризурата што ја имаше пред неколку години. Реакциите на свесно пократката коса се феноменални, а веќе можеме да претпоставиме дека нејзиниот пример ќе го следат многу дами.

Овој стил на коса ѝ отстранува од лицето најмалку 10 години, а многу полесно се стилизира од долгата коса.

Со оваа фризура нема грешка, на речиси сите им стои одлично. Совет на фризерите е да го избегнуваат само оние дами кои имаат тркалезна глава.

„Оваа должина е практична, ќе ви заштеди многу време, но и пари бидејќи можете да ја стилизирате во вашиот дом, без да одите во салон“, пишуваат српските медиуми.

Популарната пејачка Сека Алексиќ секоја година во ова време подготвува вистинска мала новогодишна бајка за своите наследници. Украсувањето на семејниот дом одлично и оди, па и минатата година внимавала на најситните детали.

Нема сомнеж дека нејзините наследници ќе уживаат во сиoт шарм што ги нудат новогодишните празници.

Нејзините украси се скоро секогаш совршени. Модерниот минимализам кој пејачката го користи одлично ѝ прилега на нејзиниот семеен дом, а како и претходните години речиси се е во совршен ред и хармонија.

Минатата година се водеше по слоганот „помалку е повеќе“, па во својот дом внесе само природни тонови, а елката и деталите ги направи од пампас трева, која е една од најпопуларните годинава во светот.

Иако Сека годинава се оддалечи од класичните украси за божиќните празници, мора да се согласиме дека успеа да се надмине себеси.

Бракот на Сека Алексиќ и Вељко Пиљкиќ е еден од најстабилните на eстрадата. Пејачката сега признава дека врската треба да се заштити, а дека само љубовта не е доволна за одржување на заедницата.

– Јас доаѓам од љубовна природа, а тука не мислам на мажите. Се заљубувам во добра екипа на снимање на видео, во луѓе кои се жртвуваат за своите соработници и многу ги ценам таквите луѓе.

Се трудам да им дадам сѐ во животот, да ги почестам, купувам подароци и да им покажам колку сум им благодарна што се таму – изјавила пејачката и открила што најмногу го радува нејзиниот сопруг.

-Секој ден правам ситници за мојот сопруг кои ги почитува и сака, секој ден сакам да се чувствува како крал во неговото кралство, а ми се допаѓа улогата како неговата кралица.

Сакам да му дадам сè и да имам сè на дофат на раката. Вељко многу тренира, се храни здраво.

Тој не јаде само скапи работи, туку се радува кога правам плескавици од спанаќ, обожава да се храни здраво и јас го радувам со тие работи – рекла таа.

– Најмногу сакам да го радувам кога сум сама со децата. Тој мисли дека ќе јаде нешто што останало од вчера или ќе пие протеин бидејќи „Светлана нема време да му зготви нешто“.

Патем, секогаш ми вика или така или „љубов“, никогаш не вели Сека. И кога ќе дојде, на маса го чекаат три јадења, па уживам да го гледам како јаде.

Секој може да купи подарок, но во овие моменти вие всушност покажувате љубов и пожртвуваност – заклучи Алексиќ.

Previous articleИрена и Ибро Лабунски, таткото на Адам наздравија, водителката изгледа беспрекорно покрај пејачот (ФОТО)
Next articleНа Гавазова ѝ текна нешто што само на холивудските ѕвезди би им текнало: Во ова издание ја немаме видено (ФОТО)