Home Live Со длабоко деколте, Ирена ги повика Македонците од Австрија на ова место,...

Со длабоко деколте, Ирена ги повика Македонците од Австрија на ова место, ако вака се облече на настап, ќе се бара реприза (ФОТО)

Ирена Спасовска е една од нашите најпознати фолк-пејачки, која покрај песната, убликата ја прилкеува и со својот изглед. Таа неодамна изјави дека го нашла совршениот начин како да ја ослободи негативната енергија.

Во време на пандемијата кога послабо имаше настапи, Спасовска раскажа дека за малку ќе паднела во деп -ресија, но спортот ја одржал.

„Кризата нè погоди најмногу нас, естрадните уметници и да бидам искрена за да не западнам во меланхолија, многу ми помогна тоа што возев по два часа часа велосипед на ден, и целата негативна енергија ја ослободував преку возењето.

Нашата работа е специфична, бара контуинирано работење и не трпи подолго излегување од колосек. За да се одржи во добра форма, пејачката редовно вежба во теретана со личен тренер, внимава на изгледот, вегетаријанец е и се храни здраво.

„Секое утро, пијам свеж лимон со пола литар топла вода“, вели Ирена за својот ритуал.

Пред речиси три години, Ирена и нејзиниот поранешен сопруг се разделија по 13 години врска. Пејачката сега малку зборува за својот љубовен живот.

„Ме прашуваат дали сум вљубена… Секако дека сум вљубена, љубовта е двигател на сите нешта, така што да, љубовта е присутна околу мене во сите облици“, одговара пејачката за Женски магазин.

Спасовска за себеси вели дека по природа е борец, и работи од својата 16-та година. „Како самохрана мајка овие години за мене и Тамара се трудам да обезбедам пристоен живот“, ни изјаваи пејачката на 22 годишната ќерка која е 30 години на естрадата.

-Тешкотии понекогаш имало, но животот е таков. Се’ сум заработила сама со песната, а тоа значи и многу патувања низ Македонија, во странство.

Мојот живот во лето два месеци е речиси во кола за да стигнам до одредена дестинација и на местото каде настапувам без ни еден слободен ден.

Најчесто сама возам и премногу сум МАЖ ЗА ЕДНА ЖЕНА! И нека не се чудат после хејтетите и дежурните плукачи по порталите. Ирена била во Египет, Малдиви, Дубаи или било каде..кој работи и може да си дозволи.

Мене парите не ми паѓаат од небо. Ретко која жена би издржала или би се осудила“, раскажа Ирена за Женски магазин.

Ирена вели дека секогаш кога оди надвор од Македонија, тоа е преубав спој на работа и прошетка, а шопингот е неизбежен.

-Да овој период има попусти на одредени работи но јас за што се фатив баш тоа немаше попуст хаха.. Си купив неколку парчиња и секогаш гледам да бидат квалитетни, удобни и функционални.

Одамна не се лажам по попусти бидејки тогаш човек купува и што му треба и не треба. Присталица сум на две или три парчиња квалитетни и да знам дека ќе ги носам“, вели Ирена.

Овој период сум насочена кон работата и не размислувам толку многу за љубов бидејки мојата среќа и мојот систем на живеење не зависи од некој маж.

Самостална сум, приземјена, и тешко дека некој ќе ме прелаже сега хаха…Ако се случи тоа ќе бидам во ш ок хаха“

Ирена ги повика Македонците од Австрија да дојдат на нејзината забава, тоест на нејзин настап со бенд во сабота.

На сликата која ја објавила, таа има длабоко деколте, во црвен фустан таа привлекува доста внимание, и ако вака се облеќе на настап во Австрија, сигурно дека ќе се бара реприза.

Previous articleАнета Наковска објасни зошто во Македонија се нема, а во Америка се има- кај нас да ѝ речеш да избрише прозори…
Next articleКако да му е близнак, а не постар брат- ова се братот и снаата на Даниел Кајмакоски (ФОТО)