Home Live Нермин ја „ќари“ оваа пејачка од „Sвезде Гранда“, Вики Миљковиќ ја одобри...

Нермин ја „ќари“ оваа пејачка од „Sвезде Гранда“, Вики Миљковиќ ја одобри врската, еве што им порача

Вики Миљковиќ и Саша Поповиќ соработуваат на неговиот нов проект, луксузниот комплекс што го изгради на Бежанијска Коса.

Пејачката Вики Миљковиќ, покрај тоа што е успешна во својата работа и има речиси триесетгодишна кариера, се покажа како исклучително успешна и во бизнисот со недвижнини, кој го започна со сопругот Ташке за време на пандемијата.

Последните две години таа е сериозен претприемач и е шеф на семејната компанија која ја води, а која е на самиот врв кога е во прашање бизнисот со луксузните станови на овие простори.

По нејзините стапки тргна и Саша Поповиќ, кој по заминувањето од „Гранд“ се посвети на изградба на луксузни станови, а неговиот станбен комплекс се наоѓа на Бежањска Коса.

Ја вработи колешката Вики која во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“ откри дека продала дури педесет станови за еден ден!

„Да, точно, тоа беше тој продажен ден организиран од мојата компанија. Долго се подготвувавме за тој продажен ден, имавме сериозна кампања. Тоа е навистина сериозен проект, единствениот што се гради на Бежанија Коса.

Има прекрасен поглед и фантастичен воздух, навистина сè. Таму купуваш стил на живот, не само стан“, го пофали проектот на Вики, Поповиќ, а водителката се интересираше дали таа се збогатила од пеењето или од продажбата на станови.

„Воопшто не се збогатив, само имам намера да се збогатам! Никогаш не сум трчала по пари, тоа го советувам и на моето дете, како и на сите кандидати.

Работете и вложете сѐ, и ќе ви успее. Парите не се единствениот мотив, но без нив тоа е невозможно. Работам чесно, тоа е мојата карма, што морам да работам напорно за сѐ во животот“, изјави Вики Миљковиќ.

Победникот од последната сезона на „Ѕвезда Гранда“, Нермин Хаџиќ признава дека цело време со него била неговата менторка Виолета Вики Миљковиќ.

На прашањето кој повеќе го измачувал за конечниот резултат да биде толку одличен, Вики или нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Таше, Нермин одговара:

– Никој не ми пречеше, ми беше задоволство да работам со нив. Знам дека кога Ташке кажува нешто, тоа мора да се почитува, бидејќи сака да излезе како што треба. Воопшто не ми беше тешко – објаснил пејачот.

Младиот пејач Новата година ќе ја дочека во Америка со Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Ташке, а не крие дека е многу импресиониран од друштвото на големите музички ѕвезди, но му се допаѓа и тоа што ќе посети многу далечни градови со нив.

– Многу ми е мило. Имам среќа што ме поведоа со себе и што правам емисии со нив. И никогаш не сум бил таму, па навистина се радувам на тоа – возбудено призна минатогодишниот победник на „Ѕвезда Гранда“.

Вики и Таше го гледаат младиот пејач како свое дете. Пејачката им посвети многу внимание на сите свои ментори, особено на Ханџиќ, што е навистина за пофалба, а Нермин ни откри од прва рака се за односот со неговите ментори.

– Тие се на иста возраст како моите родители, ме прифатија од првиот ден кога дојдов на проба, ме прифатија како нивно дете, таков однос изградивме како семејство – изјави пејачот.

Од сите натпреварувачки во претходната сезона на „Ѕвезда Гранда“ најмногу се истакнаа победникот Нермин Ханџиќ и третопласираната Сандра Младеновиќ, која стана миленичка на публиката.

Тие двајца не само што се одличен музички тандем, туку многумина предвидуваат романтична врска помеѓу нив. Почнаа да кружат некои приказни дека тие двајца се заедно, а водителката Весна Милановиќ реши да ја реши мистеријата на нивната врска во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“.

– Морам да те прашам, Нермине, ја знаеш ли Сандра? – праша Весна.

– Добро ја познавам, па бевме заедно на натпреварот – збунето одговори победникот, а водителката продолжи:

-Гледам на некој портал велат, околу „Гранд“ продукција се шушка дека има нешто повеќе, па нашиот познат фотограф Муња неколкупати ве сликал заедно. Дали сте само пријатели или нешто повеќе се случува?

– Ќе кажам како што ми одговара и мислам дека сите се согласуваме околу тоа, нека остане тајна засега. Мислам дека приватниот живот треба да го оставиме настрана – одговорила Сандра, а Вики продолжила:

-Најдобро да ти кажат сѐ пред камери, не мора да биде сѐ што сакаш – тогаш Весна со едно прашање ги откри сите тајни на младите пејачи:

– Нермин, никогаш не си бил во Чикаго, а си бил ли некогаш во Ниш?

– Сум бил – одговори тој, истакна водителката Весна Милановиќ:

– А ти случајно си Сандра од Ниш.

– Читав еден коментар под видеото на Муња, тој имаше добар сетило за мирис и насетуваше сѐ, стара лисица е. Мислам дека имаат кошмари за него, само се шегуваат.

Но, морам да кажам дека тие двајца не само што добро пеат, туку и си одговараат – заклучила Вики.

Previous articleИзвесен Бојан ѝ даде чуден комплимент на Агнеса: Убавата МАЦА, ми личиш и на ЛИСА
Next articleСузана Турунџиева се заблагодари за тоа што е надарена: Ти благодарам животe за талентите кои ми ги намножи, за со нив да можам непрестано да растам