Home Live Koja e Aнгела Котуровиќ, струмичанката која направи „бум“ во „Sвездите на Гранд“...

Koja e Aнгела Котуровиќ, струмичанката која направи „бум“ во „Sвездите на Гранд“ и ги освои сите гласови

Уште една емисија од првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ донесе нови предизвици како за кандидатите кои првпат пеат и настапуваат на големата сцена, така и за жирито кое се бори да ги има најдобрите во својот тим.

Некои од нив лесно го сфаќаат менторството, а некои внимателно избираат кому ќе му дадат време и знаење.

Се чини дека и во ова најодлучен е Драган Стојковиќ од Босна, кој досега има најмалку кандидати, а оваа сабота во својот тим заврши само еден натпреварувач.

Фолк дивата Светлана Ражнатовиќ и натаму е во водство по бројот на кандидати.

– Имам автобус со кандидати – се пошегува пејачката.

И додека некои кандидати се истакнаа на сцената, други поради нервоза и неискуство ги разочараа членовите на жирито и ја пропуштија можноста да се пласираат во следниот круг, а некои дури успеаја да се скараат со членовите на жирито.

Оваа сабота, од дваесет кандидати, само 10 успеаја да го фасцинираат жирито со својот талент и да го продолжат натпреварувањето, а во продолжение погледнете кои се менторите и нивните кандидати кои ќе ги гледаме во вториот круг.

Ментор Цеца: Драган Ѓуриќ, Вања Нешковиќ. Ментор Мили: Емилија Нешиќ, Динко Краљичек, Хусеин Спасоли. Ментор  Ѓорѓе Давид: Мирко Ѓуретиќ

Ментор Марија: Ангела Котуровиќ, Мартина Јозиновиќ. Ментор Вики: Ален Коториќ. Босанац ментор: Даниел Тренчовски.

Да потсетиме, членот на жирито на „Ѕвезда Гранда,“ Марија Шерифовиќ предизвика лавина од коментари по новата објава на социјалните мрежи.

Пејачката се пожали дека сандачето на Инстаграм и е полно и дека сите ја прашуваат каде ќе настапи за дочекот на Новата 2023 година.

Марија реши да стави крај на сите шпекулации, па на ова прашање им одговори на следбениците во кратко видео.

– Луѓе мои, деновиве ми го преплавивте ДМ со пораки каде настапувам за дочекот на новата. Значи, за Нова година не настапувам 99 проценти од времето. Одмарам, седам, јадам, пијам, се сончам, убавина Божја – рече таа.

Со овој одговор таа ги загрижи своите следбеници и многумина се прашуваат зошто поп ѕвездата ја донела оваа одлука.

За време на 6та емисија во „Sвезде Гранда“ настапи струмичанката Ангела Котуровиќ и ги испеа песните „Роџени“ и „1003“. Она што беше фантастично за нашата Македонка е тоа што таа ги освои сите гласови од жирито што е реткост.

Изведбата на песната „Роџени“ на Калиопи, водителот Воја Недељковиќ имаше необична ситуација зад сцената со која не знаеше како да се справи.

Имено, синот и сопругот на натпреварувачката дошле да ѝ дадат поддршка, а поради гласната музика и непознатото опкружување, бебето почнало да плаче.

– Не плачи, мама има четири гласа – Воја се обиде да го смири бебето и продолжи:

– Ќе биде добро, кукле. Нема да ѝ кажат ништо лошо!

По втората песна „1003“, Ангела ги доби сите осум гласови на стручниот тим на најгледаното музичко натпреварување.

– Браво кукла – извика речиси едногласно жирито, а Саша Поповиќ веднаш го вклучи видео бимот од Бекстејџ.

– Уф – извика вознемирено жирито кога го видоа бебето.

– Дали плачеш од среќа? Види која среќа имаш, осум гласа. Дали и тато плаче малку од среќа? Него можам да го држам ако плаче, но не можам тебе да те држам – му рекол Воја на сопругот на натпреварувачката, што ги насмеа сите до солзи.

На Поповиќ најмногу му било интересно колку години има бебето, но жирито веднаш се насмеало, бидејќи Воја не слушнал ништо од врисоците.

– Има 18 години, мислам месеци, поточно десет месеци – рече водителот, а Цеца додаде:

– Ау Сале, колку години има? О, ти си зрел да бидеш дедо!

Бидејќи бебето не престануваше да плаче, Ѓорѓе Давид им порача на членовите на жирито да забрзаат, а Ангела веднаш да избере ментор, а таа ја избра Марија Шерифовиќ.

-Беше добра, имаш потенцијал. Добро е, ќе работиме и ќе имаме добар пат – ѝ рекла Марија на нашата струмичанка, Ангела Котуровиќ.

Имено, Ангела Котуровиќ како што е веќе познато е струмичанка која има добар глас и талент за пеење.

На нејзиниот Инстаграм профил може да се види дека таа е посветена мајка и речиси секоја објава е поврзана со синчето Ноа и сопругот Лазо со кој се многу вљубени.

По фотографиите може да се забележи дека Ангела е исто така и авантуристка и често со својот сопруг посетуваат разни дестинации во нашата земја.

Ангела не само што првпат пее пред публика, таа во 2016 година објавила како настапува на некој настан во Струмица.

Исто така, Ангела со сопругот Ноа, најверојатно поседуваат локален бар во Струмица, „Кај Лаки на Маки, лаунч бар“, кој Ангела го има ставено во описот на нејзиниот профил, а на страната на барот може да се видат Ангела и Лазо како го осветуваат барот со поп, на денот на отворањето.

Previous articleПратеник од СДСМ ги повика инспекторите на јуриш од понеделник – на трговците кои не ги намалуваат цените
Next articleЈа викал бабо, а сега ќе тpеба да соработуваат – Веcна Змијанац откpи што ќе пpави со овој познат пејач