Home Live Елена Ристеска откри: Тешко е да се биде заљубен

Елена Ристеска откри: Тешко е да се биде заљубен

Елена Ристеска е уникатна поава на нашата естреада, и таа во една изјава тоа го има и потврдено: Отсекогаш сум сакала да бидам револу-ционрна. Дали во музиката или во она што ќе си го замислам, сакам да го направам на биде уникатно во оваа наша државичка.

Кога ќе сфатиш дека имаш слободно време бидејќи ги редуцираш настапите, ги бираш, зголемуваш цена малкуцка, не сакаш секаде да пееш…

Со оглед на тоа дека имаш помалку ангажмани, спонзорски договори во годината, ти останува повеќе време за нешто друго, Нешто да правиш, ама сакав нешто корисно да правам“, рече Елена која сега има свој бернд за козметика.

Сакав да направм нешто, што моето име ќе го продава мојот бренд. Со години наназад, продавав туѓи брендови. Зошто скоро 20 години работам за туѓи брендови, зошто да не направам нешто свое?

Интересно е коку има нарачки од надвор. Од Америка да речеме каде што живеат Македонци. Најсатисфакциониот момент ми е од Америка.

Не нови клиенти, туку оние коишто претходно се задоволни купуваат парфем за брат, за девојка…“’, додаде Елена во едно ТВ интервју со Тони Михајловски во неговата емисија „Опуштено“.

Јас кога победив имаше напаѓање и веруваа дека сум со турбо-фолк песна на Евросонг, а таа беше песна против турбо-фолк.

Исто беше и со Тоше и со другите изведувачи коишто беа ѕвезди со години“, рече Елена и го праша Тони што мисли за нејзината песна „Нинанајна“, на што тој ѝ одговори дека е одлична и тој веднаш ја сфатил пораката.

-Евросонг е за мене едно убаво искуство. Пеам во Атина, 2006, борба тешка да биде Македонија, да не биде ФИРОМ, да биде барем Македонија, да има едно ФИР, па да има Македонија да пишува. Значи, тешка борба на целата екипа.

Ова го зборувам бидејќи не го знаат многу луѓе, која борба била тоа да се настапува под своето име и да се наречеш Македонка во Грција.

Добивме интерна информација дека тогаш сум добила 11.000 гласа од Грција. А, не добив ни еден глас. Ај, јас што не доби, Кипар имаше 100 и нешто илајди гласа, не доби ни еден глас“, рече Елена.

Потоа, Тони Михајловски ѝ даде идеја: Дали ќе ми бидеш пратечки на Еврвозија? Имам идеја да се соблечам гол и да молчам на сцена три минути. Вие не треба да бидете голи“, рече Михајловски со смеење.

-Прифаќам да бидам твој пратечки, само не знам што, бидејќи не можам да кажам вокал. Јас мислам да бидам во купаќи. Битно е да се наредиме позади“, рече Елена смеејќи се.

Потоа, на Тони му рече да не ја врзува со политика. За крај, разговараа на кои песни емотивно реагираат и кои стихови се за плачење.

-Има една се вика „Не ти давам“, знам дека ќе се изнасмееш за насловот. „Таа е за плачење, не е за смеење“, рече Тони.

-Целата таа песна е поврзана со едне период од мојот живот, со см -ртта на мојот татко, има еден опис во првата и во втората строфа, како се чувствував распаднато, како птица смрзаната од студот“, рече Елена за песната која таа ја напишала.

Потоа, Тони Михајловски ја искоментира Евровизија, а Елена Ристеска рече: Елена на Инста објавила интересни вести, за новости кои си споделила со своите фанови, а вели вака:

Одете на мојот јутјуб канал Elena Risteska ERA (напишете на youtube @elenaristeska3042 ) каде конечно ќе можете да ја чуете новата песна Hard to be in love “Тешко е да се сака” со @officialdjsparadise и секако да го видите анимираниот спот.

Можете да кликнете и subscribe ќе ми значи… П.С. Сликиве многу ми се свиѓаат, па уште еднаш да ги постирам“, напишала Елена и објавила свои анимирани слики. А во песната која зборува за љубовта, Елена вели:

– Можеби ме сакаш, ме сакаш, ми требаш, можеби твојата љубов нема страст, не разбирам зошто си толку студен, зошто е толку тешко да се биде вљубен? Новата песна на Елена можете да ја слушнете ТУКА.

Previous articleНа Трајче Толевски му дојде специјален гостин во ресторанот- му извади шише домашна на царот, му направи голема чест (ФОТО)
Next articleЕве колку илјади евра ќе чини месечно одржувањето на станот на Михајло Шаулиќ и неговата сопруга во Цирих, имале услови кога го изнајмувале