Home Live Ќе фалиш премногу- Сефер Цаноски се прости од драг човек, познат политичар...

Ќе фалиш премногу- Сефер Цаноски се прости од драг човек, познат политичар (ФОТО)

Во мај во 2018 година, познатиот бизнисмен и сопственик на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, се ожени со Сезен Бас.

Сефер и Сезен направија свадба гламурозна свадба за многу гости во Истанбул, Турција. Тогаш, тој објави дел од свадбената фотосесија на својот Фејсбук.

Под фотографиите на кои позира со Сезен облечена во невестински фустан, тој и порача да танцува со него до крајот на животот, како што велат стиховите на хитот од Леонард Коен.

Сезен е од Турција, и во една приика, за „Фокус“ раскажа како се запознала со Сефер. Тие двајцата се запознале сосема случајно, на една од улиците во Таксим, каде тој пиел кафе.

Раскажуваат дека им се случила љубов на прв поглед и како била вистинска среќа што се пронашле во 20-милионскиот Истанбул.

„Никогаш не мислев дека ќе се омажам, ниту пак дека ќе раѓам во Македонија. Но, ете, животот е непредвидлив. Наскоро го очекуваме раѓањето на нашето девојче, настан поради кој сме многу возбудени“, додаде Сезен.

За Цановски ова е втор брак. „Драго ми е што бременоста на Сезен минува во најдобар ред. Моите две деца, Каан и Каја се многу радосни што ќе добијат сестричка.

Каја како постара дадичка посебно е возбудена, црта, пишува, планира како ќе ја чува и со нетрпение ја чека“, изјави тој претходно.

Цаноски на Фејсбук сподели радосната вест со своите пријатели и роднини во мај оваа година. Цаноски стана татко по петти пат – неговата преубава сопруга, Сезен му роди девојче.

Гордиот татко го откри и името на девојчето, таа ќе се вика Адила Дефне Цаноска. „Добредојде Адила Дефне Цаноска. Да бидеш здрава, жива и бериќетна со најубав к’смет на цел свет – напиша Сефер заедно со фотка од болницата.

Од бракот со Сезен, Цановски е горд татко на три деца, а од неговиот претходен брак со Лејла, ќерката на Велија Рамковски, Сефер има две деца. Во јануари во 2021 година, им се роди ќерката Алја.

„Со милоста на Алах, благословени сме со нашата ќерка Алја Мелек. Животот нека ти е исполнет со здравје и среќа“, напиша Сефер на Фејсбук тогаш, каде доби голем број честитки од неговите пријатели.

Во 2019 година се роди нивната прва ќерка Алара, а гордиот татко тоа го сподели на социјалните мрежи. „Добре дојде Алара“, напиша тој на „Фејсбук“ и додаде дека се чувствува благословен што му се родила ќерка.

Во Струмица вќера ненадејно се упокои поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Ристо Масев-Ичо, јавија сношти струмичките медиуми. Тој се упокоил вчера утрото на 67-годишна возраст. Масев беше пратеник во првиот состав на Собранието на независна Македонија.

Со проштална порака се јави и Ѓорѓи Спасов, поранешниот генерален секретар на СДСМ.

„Поч- ина, без болест и болка. Сосема изненадно, мојот пријател и другар од Струмица Ристо Масев. Многу Нови години дочекавме заедно и на многу летувања се дружевме.

Ичо беше прекрасен човек и личност со големо срце, со прекрасно големо семејство и многу, многу ќе ни недостасува на сите многубројни негови пријатели.

Како правник и член на СДСМ, беше пратеник во првото Собрание и беше почитуван од своите другари.

Искрено сочус твувам со неговата сопруга Ленче, која е очен лекар, и со синовите Саше и Дени“, напиша Спасов. Од Масев, се прости и бизнисменот Сефер Цаноски кој кобјави

Прерано не напушти мој драг Ичо. Фамилија Масеви загубија одличен сопруг, татко и дедо.

Струмица и Македонија еден од најдобрите луѓе и еден од најврвните бизнисмени што сум ги запознал. Поч ивај во мир. Ќе фалиш премногу“, напишал Сефер Цаноски и објавил заедничка слика со Масев.

Previous articleСе пишуваше дека Ноне останала во Македонија поради љубов, а сега таа ја откри вистината: Во врска сум – eве со кого (ФОТО)
Next articleОва е синот на Михаил Китановски, партнерот на Татјана Стојановска- многу си личи со татко му (ФОТО)