Home Live На Трајче Толевски му дојде специјален гостин во ресторанот- му извади шише...

На Трајче Толевски му дојде специјален гостин во ресторанот- му извади шише домашна на царот, му направи голема чест (ФОТО)

Музичарот Трајче Толевски, кој меѓу колегите и новинарите е познат и како голем шегобиец, но и по прекарот “Мајка“, и водител на емисијата Мерак меана, објави Вечер прес во една прилика.

Во ресторанот “Камин Кама“ во 2019 година, гламурозно го прослави својот 61 роденден.

Иако ненајавено, како што си ги најавуваат познатите своите роденденски журки на социјални мрежи, Трајче го собра естрадниот врв, па заедно со нив долго во ноќта си ја одбележа со песна, пијачка и оро, својата прослава.

Македонската пејачка Сања Сани Гроздановска, која му е добра пријателка на Трајче, „не е жива“ ако не изненади со некоја своја постапка, слушка, изјава, коментар… Или како овој пат, само со својата „нова“ појава!

Имено, фолкерката сподели фотографија на социјалните мрежи на која како да не е таа… Полни усни долга испеглана коса, беспрекорнна шминка и поглед на кој би паднале сите’, обајви Вистина во една прилика.

Многумина прокоментираа дека Сани која ионака е вистинска убавица , сепак волку перфектно никогаш не изгледала. Едни се прашуваа дали е во прашање фотошоп или соврешен мејкап, други тврдеа дека ова не е Сани, туку само некоја што личи на неа, додека трети ја опсипаа со комплименти и коментари:

„Сани ли е или Анџелина Џоли, зашто на моменти на фотографијата македонската фолкерка навистина потсетува на славната светска актерка!

А кога е музичарот, познатиот скопски боем и меанџија Трајче Толевски во парашање се’ е за очекување!

Еден од најдобрите пријатели на пејачката, ама и познат како голем мајтапџија, кој со неа постојано има некакви „пријателски препукувања, закачки и јадачки“, беше прашан од еден од пријателите од естрадниот еснаф, Ване Петковски од ИНТВ продукција, за стручно мислење за новиот имиџ и стајлинг на Сани Гроздановска:

„Трајче Толевски, ваше стручно мислење околу шминката, фризурата и стајлингот?“ На тоа Трајче пред да даде конечен суд и мислење.

-Од косата и усните не можам да видам дали правеше зафат внатре во главата. Лекам ренген снимка“, напишал свое мислење Трајче за Сани.

Инаку, на водителот на Мерак Меана Трајче Толевски за жал му се случила нecpeќa предц два месеци, имено изг-орел неговиот објект „Камин кама“, поточно ресторанот во кој многу наи пејачи настапувале. Тој на социјалните мрежи ја објави оваа неубава вест.

Потоа, многу пријатели почнаа да го тешат и да му велат: Мајка, ќе направиш ти поубава кафана. Мајка е инаку прекар на Толевски, според социјалните мрежи може да се заклучи дека таа го викаат пријателите.

– Известување: Ги известуваме сите гости дека поради градежни работи предизвикани како последица од пожарот што го зафати објектот на Камин Кама, објектот нема да биде отворен за гости извесен период.

За повторно отворање навремено ќе бидете известени. Ви благодариме за разбирањето“, напишал Трајче и објавил слики од рестотанот кој е целосно руиниран.

Пријателите на Трајче неодамна објавија убава вест: Кога ќе го обновиш со пријателите, е подобро од првиот пат. Трајче го врати Камин Кама, буквално од пепел. Ајде да го прославиме тоа. Вака, или џорчевски, на по една.

Ова го ставил негов пријател кој го означил на Фејс и објавил дека Трајче веќе рекламира предновогодишни забави во овој негов локал за кој беше упорен дека ќе успее, и успеа.

Трајче Толевски објави нова слика од ресторанот кој е сега реновиран и почна да работи откако повторно се отвори. Го посети негов драг колега, кој луѓето кои коментираа на оваа слика го нарекоа царот.

Па имаше коментари, браво за царот, царот на музиката, браво за двајцата… А станува збор за Јордан Митев, кој дошол кај колегата да му направи чест и да го поддржи во бизнисот.

На сликата, иако е сликана во Ѓорче Петров пишува- Во центарот на Скопје, а Јордан и Трајче замезиле и се почастиле со домашна ракија- дуња што се гледа по шишето на масата.

Previous articleСузана Спасовска искрено кажа зошто е 24 часа на вода- ништо не јаде по цел ден
Next articleЕлена Ристеска откри: Тешко е да се биде заљубен