Home Live Цел авион само за Ноне, пејачката пак летна од Македонија, како повластен...

Цел авион само за Ноне, пејачката пак летна од Македонија, како повластен патник (ФОТО)

Постојат луѓе кои мислат дека ширењето на позитивна енергија може да се научи, дека постојат фрази, зборови или реченици кои ја создаваат позитивната енергија.

Не е така. Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа во човекот. Не може од човек да излезе она што го нема. За да можеме да шириме мир, мораме најпрво да имаме мир во себе.

За да можеме да шириме радост, мора најпрво да ни биде срцето радосно. Во спротивно, и зборовите за најголема утеха звучат како напад, од устата на незадоволниот човек“.

Ова се зборови на пејачката Ноне Неделвска, убавата велешанка која полчна да пее во шоуто Идол, а потоа се откажа од музиката и замина да работи на брод како консултант за убавина во Фришоп.

Таа се сликаше по градник и ги запали своите фанови кои ја лајкнуваа и ѝ ги коментираа сликите:

„Прекрасна си“, „Немам коментар“, беа едни од нив. До сликите, Ноне порача: „Ако имате добри мисли, тие ќе зрачат од вашето лице и секогаш ќе изгледате прекрасно.“

Ноне изгледа дека се навикнала на потопла клима која ѝ недостасува, па реши да си направи плажа дома во Велес, и да го искористи пролетното сонце. Таа си објави стори како се сонча и си пие кафе.

На сториото Ноне ги покажа голите нозе и нејзниот миленик како си игра. На шолјата од кафето, е напишана оптимистична порака што Ноне ја сподели со своите следбеници: Се ќе биде во ред!

Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење, но само во долниот дел.

Шарматната пејачка која остана запаметена по нејзиното учество во регионалинот музички натрпевар „Идол“ се врати во Македонија, на одмор. Таа веќе 10 години работи на бродови кои крстарат на повеќе дестинации.

Публиката на „Пиволенд“ на Плоштадот Македонија сношти со аплауз ја поздрави, додека седеше на едно од ВИП местата со пријатели, обајви во септември Женски магазин.

Водителот на настанот Димитар Атанасовски меѓу првите ја забележа и ја поздрави пред публиката. -Ноне се вратила во Македонија, да ја поздравиме со еден голем аплауз“, рече Атанасовски, по што Ноне изненадено стана и ѝ мафна на публиката. „Мафтај како англиската кралица“, рече Димитар на шега потоа.

-Ме изненади кога Димитар ме поздрави. Ќе пропаднев во земја, непријатно ми беше“, рекла Ноне. Ја прашале за тој феномен, како кај публиката и во медиумите е уште актуелна, а долго време не се занимава професионално со музика.

-Не знам, често се чудам и јас како ме паметат луѓето. Немам планови да ѝ се вратам на музиката засега. Дојдов дома, во Велес, да одморам, и за еден месец се враќам на брод. Ќе одиме на Карибите“, рекла Ноне.

-Ми фалеше сето ова. Луѓе, публика, оваа атмосфера. Вака е најдобро, да си публика на концерт. Имам малку време да се видам со семејството и со сите драги луѓе додека сум дома, овде дојдов со пријатели“, раскажа таа.

Ноне пак реши да летне од Македонија откако неколку месеци бепше дома во Велес, ама не откри дали пак заминува на брод или оди на некео друго патување.

Ноне на Инста објави слика од неа од празен авион и напиша: Цел авион само за мене.

Потоа, се сликна сама со звионот, како повластен патник, но се уште не откри каде лета.

Previous articleЕве колку илјади евра ќе чини месечно одржувањето на станот на Михајло Шаулиќ и неговата сопруга во Цирих, имале услови кога го изнајмувале
Next articleДац ја сака како своја ќерка, ова е убавата Јана, ќерката на Весна (ФОТО)