Home Live Не се венчал со Катарина од причина што сега нема пари и...

Не се венчал со Катарина од причина што сега нема пари и живее од нејзин „џеб“ – Дарко Лазиќ откри како стојат работите

Минатата недела се пишуваше дека фолкерот Дарко Лазиќ по вторпат стапна на „лудиот камен“, овој пат со својата избраничка Катарина, а дека планира свадба не знаеле ниту најблиските.

По тој повод Дарко Лазиќ следната година ќе направи забава за пријателите и семејството.

– Тие двајца се неразделни. Тие живеат заедно, а Дарко го користи секој слободен момент да биде со Кача и децата кои ги има од претходните љубовни приказни.

За Катарина би ги симнал ѕвездите од небо, па планира да направи голема свадба, на која ќе собере околу 700 гости – истакнува извор близок на пејачот.

– Неговата желба е да има радост и во неговиот Брестач и во Нови Сад и како што стојат работите така ќе бидат. Со денови размислуваат за деталите, а најмногу работи ѝ препуштил на Катарина која ужива во подготовките.

На свадбата планирала да смени четири венчаници, додека ќе има гости од многу делови на светот – додава изворот.

– Целта ми е да почнеме од нула со Кача, да изградиме нешто свое и мислам дека, засега, тоа е во Нови Сад. Никој не знае дека веќе планирам да ја изненадам Каца со стан.

Тоа ќе биде мојот подарок за неа. Не сакав да живееме во стан од 50 квадрати. Ова што го земам сега чини цело богатство, ќе имаме над 100 квадрати – изјави тогаш за „Република“, а потоа откри дека го продал станот и веднаш го префрлил на нејзино име.

Дарко Лазиќ кој три дена молчеше откако сите медиуми објавија дека тајно се оженил со Катарина, излезе и откри дека нема ништо од тоа.

Пејачот рече дека кога ќе се ожени сите ќе бидат информирани. Тој сега откри како живее со својата избраничка и како таа го поддржува во сѐ.

– Живеам на грбот на мојата девојка Кача! Таа ги плаќа сите сметки, а јас само го полнам фрижидерот, вели Дарко Лазиќ.

Фолкерот признава дека нема проблем со тоа што се вселил во станот на фитнес инструкторката и дека таа го поддржува, бидејќи се познаваат 14 години.

–  Таа ги плаќа сите сметки, а јас само го полнам фрижидерот! Таа е и мој личен шофер, бидејќи немам дозвола и не можам да возам – искрен е Лазиќ.

Тој додава дека конечно живее како што сака.

– Во медот ми падна секирата. Убаво е, за промена, да се живее на туѓа грпка. Многу бивши ми земаа сѐ. Сега да видам како е. Без разлика што е еден од најбараните пејачи на естрадата, Дарко тврди дека нема пари да купи стан.

– Знам дека не ми веруваат, но навистина немам пари за недвижен имот. Сè уште собирам пари за да купам стан во Нови Сад. Кача е врзана за тој град, па ќе останеме таму.

Фолкерот сѐ уште не ја запросил девојката, но на социјалните мрежи објави видео на кое позира, а зад себе има врамена фотографија од младенците.

Многумина се посомневаа дека Дарко и Кача се на фотографијата и дека тајно се венчале, по вторпат, бидејќи и двајцата имаат бракови зад себе.

– Каква црна тајна свадба? Кога ќе се оженам, ќе се слуша од Војводина до Пирот. Ќе направам прослава која ќе трае три дена, со 1.000 гости. Врти по плунката, пиење домашна ракија…

– Ќе организирам голема свадба. Дај боже, следната година ќе се венчаме. Едвај чекам, бидејќи никогаш не сум била посреќен. Конечно имам до мене личност која ја сакам безусловно и која ме сака – вели Дарко.

Тој додава дека во 2023 година планира да го прошири своето семејство.

– Освен што сакам да купам стан и да се оженам, јас и Кача би сакала да имаме бебе. Господ да даде да имаме три деца – заклучува Дарко, кој од бракот со Ана Севиќ ја има ќерката Лорена, додека со Марина Гагиќ, синот Алексеј.

Лазиќ вели дека работи речиси секој ден, па нема време за одмор: Немам време за патување, бидејќи имам многу настапи до крајот на годината. Не ни размислувам за одмор – вели Дарко.

Previous articleТоше Зафиров го бакна македонското знаме и порача: Се осеќав горд Македонец, дојден од мала земја во Лас Вегас
Next articleНада Топчагиќ за малку ќе го загубела cинот, поради популаpниот зимски спорт