Home Live Последен поздрав до мојот помал брат- Анастасија Ражњатовиќ скршена од болка, голема...

Последен поздрав до мојот помал брат- Анастасија Ражњатовиќ скршена од болка, голема загуба која ја чувствува и Вељко

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ од ден на ден покажува колку ужива во чувањето на внукот од нејзиниот брат Вељко, малиот Жељко.

Анастасија Ражнатовиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс проговори за детали од приватниот живот кои не се толку познати на јавноста:

„Имав доста следбеници и пред да започнам да се занимавам со музика, кога се снимав со пријателите. Малку се занимавав и со манекенство“, вели Анастасија.

„Не сакам да зборувам за љубовта. Многу сум емотивна, нема филм на кој не плачев. Секогаш кога ќе видам траг ична сцена очите ми се полни со солзи“, раскажува Ражнатовиќ.

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни.

–Луѓето често ме прашуваат зошто не објавувам нови песни, едноставно не брзам со тие работи. Секоја песна што ќе ја објавам мора да биде нешто што ќе ми се допадне максимално, сто проценти – рече таа на почетокот.

–Не сакам да објавам нешто чисто за да бидам актуелна, присутна, за нешто да се случи, сакам да сум сигурна и да ми се допаѓа.

Одам полека, го подготвувам материјалот и ќе објавам нова песна следната година – рече Анастасија, а потоа откри што бара секогаш од своите соработници.

–Ги замолувам моите соработници да ми го следат мојот стил, што мислат дека ќе ми одговара, да ми испраќаат такви песни, а досега сум имала среќа, некои луѓе знаат да го видат тоа што ми се допаѓа.

–Луѓето често ме прашуваат зошто не објавувам нови песни, едноставно не брзам со тие работи. Секоја песна што ќе ја објавам мора да биде нешто што ќе ми се допадне максимално, сто проценти – рече таа.

–Не сакам да објавам нешто чисто за да бидам актуелна, присутна, за нешто да се случи, сакам да сум сигурна и да ми се допаѓа. Одам полека, го подготвувам материјалот и ќе објавам нова песна следната година – рече Анастасија, а потоа откри што бара секогаш од своите соработници.

–Ги замолувам моите соработници да ми го следат мојот стил, што мислат дека ќе ми одговара, да ми испраќаат такви песни, а досега сум имала среќа, некои луѓе знаат да го видат тоа што ми се допаѓа.

Нема правила, можам да ја сакам најтажната балада, и може да биде побрза песна, текстот ја има најважната улога во сето тоа – изјави Ражнатовиќ во емисијата „Ексклузив“.

Голема загуба се соочија Вељко и Анастасија Ражнатовиќ. Имено, нивниот многу близок пријател Жарко се упокои. Двајцата во оваа прилика објавија на Инстаграм каде се простија од својот пријател со кој се дружат од детството.

– Последен поздрав до мојот помал брат. Твојот брат те сака повеќе од се на светот.

Господ нека ти ги отвори вратите на рајот затоа што ти беше најдобриот човек што го познавам. Многу те сака брат ти – напиша Вељко со заедничките фотографии.

– Нашиот добар брат! Ништо никогаш повеќе нема да биде исто. Ќе се сретнеме пак на подобро место. Почи вај во мир. Те сака твојот Конга – рекол боксерот.

По него се огласи Анастасија и сподели спомен од детството со упокоениот пријател. „Поч ивај во мир прекрасна душо. Никогаш нема да те заборавиме – напиша Анастасија со емотикон срце.

Previous articleТамара и Мачка повторно заедно, насмеани на иста маса, ги спои нешто многу убаво (ФОТО)
Next articleОлеснување за скопјани – автобусите ќе се тргнат од улиците, превозниците го послушаа премиерот