Home Live Тања Савиќ љубоморна на новата девојка на Душан – Тоа што му...

Тања Савиќ љубоморна на новата девојка на Душан – Тоа што му го рече за децата би го направила секоја мајка

Саша Поповиќ неодамна во едно интервју зборуваше за музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, како и за натпреварувачите кои успеале или не успеале во оваа шоу програма.

-Во овие осум години многу работи се променија, но кога станува збор за „Ѕвезде Гранда“ кој трае веќе 18 години, работите останаа исти, но никој не можеше да претпостави дека музичкиот натпревар ќе постигне ваков успех.

– О, што! Никој во целата наша екипа, ниту јас, ниту Жељко, ниту некој друг не можеше да верува дека „Ѕвезде Гранда“ ќе постигне таков успех.

Така прескокнавме години, па Дарко Лазиќ победи во 2009 година, прескокнавме уште една година потоа, а потоа од 2011 година почнавме со петтата сезона, видовме колку луѓето го сакаат ова натпреварување и оттогаш не престанавме.

Еве сме, каде сме сега – вели гордо Саша и открива дека досега на аудициите на „Ѕвезда Гранда“ поминале 120.000 кандидати.

– Кога набљудуваме кандидат, прво го гледаме гласот и пеењето. Тоа е околу 50-60 проценти, но не е доволно. Сведоци сте и дека денес тоа не е доволно, сега има стајлинзи, изглед, однесување, харизма…

Голема работа е и што има нечија глава и како се однесува, како размислува за сето тоа. Мора да има и одредена интелигенција и ментална стабилност, што е најголемиот проблем – открива Поповиќ и вели дека не би можел да ја издвои најголемата „Ѕвезда Гранда“

-Ги има многу, навистина, не би можел да кажам која е најголемата ѕвезда. Но, овде Тања Савиќ од 2004 година сè уште полни клубови, сали, има добри песни, албуми, е многу барана.

Бане Мојиќевиќ е врвен пејач, добар забавувач, работи фантастична работа, но она што му недостигаше беше класичен хит.

Не знам дали сме ние криви во тимот, но кога ќе прашате кој е „уда рот“ на Бане Мојиќевиќ, не можеме да се сетиме.

Но, кога ја спомнуваш Тања Савиќ, хитови има колку сакаш! Од „Тако млада“ до „Златник“, па и овие поновите…

Има и Дарко Филиповиќ од таа генерација, неговата песна „Она, она“ се пееше многу, сите знаат кога ќе му се спомне името – вели директорот на „Гранд“ во „Премиера“.

Тања Савиќ е многу актуелна во последниот период, но не на професионален план, напротив во приватниот живот. Постојано ѝ се случуваат драми и хаоси во животот поврзани со љубовта, но и со децата…

Тања Савиќ наводно збеснала на бившиот сопруг, Јованчевиќ бидејќи неодамна не сакал да се сретне со неа и да помогне околу документите за децата, кои ги барале од нивното училиште.

Пејачката Тања Савиќ една година се борела да ги врати синовите кои нејзиниот поранешен сопруг, Душан Јованчевиќ ги одвел во Австралија.

Како што сега се пренесува, Тања сега решила да му зададе удар на сопругот кога дознала дека Душан има нова девојка и поради тоа нема да дозволи децата да одат кај него.

Имено, Тања наводно е лута на Јованчевиќ бидејќи неодамна не сакал да се сретне со неа и да помогне околу документите за децата, кои ги барале од нивното училиште.

– На Тања ѝ беа потребни информации за синовите Максим и Ѓорѓе, а Душан не сакаше ништо да ѝ прати. Имаше ситуација кога училиштето ми побара извод од матична книга на родени на англиски јазик, бидејќи тие се родени во Австралија, а Јованчевиќ не сакаше да одговори на пораките.

Тања преку синовите дознала дека Душан веќе некое време има друга жена, дека се среќни и дека таа се вселила кај него.

Нејзината суета проработи, па му рекла дека последната порака што ја добил од неа е за децата и дека повеќе нема да ги види.

Таа му напишала: „Кога треба да им помогнеш на децата, не си тука да одговориш. Тие никогаш повеќе нема да дојдат кај тебе! Не сакам да ја гледаат твојата швалерка низ станот”. Сега сѐ останува на тоа – вели изворот.

Инаку, Савиќ неодамна изјави дека таа е таа која до неодамна работела на воспоставување подобар контакт со Душан, но тоа не успеало, па се поставува прашањето, дали Тања е љубоморна на новата девојка на поранешниот сопруг или сѐ е ова тактички осмислено за да го „подбуцне“ за децата.

Previous articleОлеснување за скопјани – автобусите ќе се тргнат од улиците, превозниците го послушаа премиерот
Next articleТоше Зафиров го бакна македонското знаме и порача: Се осеќав горд Македонец, дојден од мала земја во Лас Вегас