Home Live Брена откри кој син најмногу им ги троши парите: Кога ќе му...

Брена откри кој син најмногу им ги троши парите: Кога ќе му стаса порака на телефон дека имам одлив- знам дека е тој

Лепа Брена е 31 година во среќен брак со Боба и нејзиното семејство е секогаш на прво место, а приватниот живот го чува од јавноста. Нивната венчавка тогаш беше свадба на годината во земјата.

Брена во еден период од својот живот, заедно со сопругот Боба Живојиновиќ има живеено во Скопје, во времето кога тој имаше свој бизнис во Македонија.

-Јас од секогаш сум сакала да пеам македонски песни, ја обожувам македонската музика и мислам дека некако најубавите забави биле со македонски песни, не само тука во Македонија, туку каде и да одам.

Како може да се пее, а да не се испее некоја македонска песна?“

Ова го има изјаевни Лепа Брена во едно интервју за centar.mk.Брена искрено има кажано дека нејзиниот пат до славата бил трновит, и не ѝ било лесно да стане она што е денес, една од најпознатите и една од најбараните, но и најбогатите пејачки.

-Не можам да им верувам на луѓето кои поминале низ тежок живот, а потоа велат: „Јас би го направил тоа повторно“. Да се родам повторно, никогаш немаше да го направам ова.

Не само како Лепа Брена, туку како претседател или кралица на светот. Тешко и тешко е жената да биде жена и деловна жена. Децата не ги интересира успешна мајка која прави кариера како пејачка и заработува добро.

Кога би можела да го вратам времето назад, никогаш не би била Лепа Брена – вели пејачката во интервју за Курир.

– Јас со години наназад се научив да живеам како војник, и да бидам строга кон себе си. Секое претерување би ми наштетило, без оглед дали е тоа претерување како недоволна физичка кондиција на пример, која ќе донесе последици.

Пеењето е како возење велосипед, тоа е нешто што никогаш не се заборава, но пејачката кондиција зависи од физичката кондиција. Јас одамна се одреков од некои животни задоволства.

Смешно ми е кога ќе слушнам на нашите простори кога луѓето велат: Ако не јадам и ако не пијам и не пушам, за што тогаш живеам? Јас имам многу други причини да живеам.

Научив да бидам умерена во храната и да си скратам многу работи кои претставуваат балканско задоволство. Јадам се помалку месо, и за себе можам да кажам дека не постам секоја среда и петок, туку постам веќе 35 години.

Ако јадам месо, тоа е еднаш во неделата. Мојата исхрана се сведува на некои лесни протеини, супи, чорби, можеби некоја јапонска или тајландска храна. Секоја храна, само не оваа нашава балканска.

Понекогаш ќе ми се случи да изедам некоја сарма, или некое месо, но потоа ќе се покајам, затоа што јас тоа не можам да го сварам“, рекла Брена во Женски магазин.

Една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена, која покрај успешната кариера е исполнета на сите други полиња, а неодамна започна и сопствен бизнис за кој секогаш сонувала.

Иако се познато семејство, Брена вели дека Живојиновиќи отсекогаш се труделе да имаат „нормален“ приватен живот и дека нивните деца имаат нормално детство.

Лепа Брена во емисијата „Амиџи шоу“ во која се појави по десет години откри и неколку непознати работи од семејниот живот – кој троши најмногу пари, кој најбрзо може да се изнервира, а кој е најемотивен, а кој е најпроблематичен во семејството.

„Јас сум таа што плаче, плачам на концерти, на филмови, кога читам книга, кога гледам серија. Секогаш плачам од голема количина на нежност и љубов, кога добивам или кога гледам на телевизија дека некој покажува љубов и внимание.

Мислам дека е овде на Балканот, необично е да покажеш дека сакаш некого, колку си внимателен, а јас сум првата што плаче“, изјави Брена која откри дека Боба не е најголемиот гурман во семејството, но призна и кој е најпроблематичен:

„Ние имаме две кучиња кои се проблематични, кои ништо не слушаат, а и третот кое ги каса сите што влегуваат во дворот, мислам на тие што не му велат: „Здраво, Блеки, дали си добро“, значи да му се обратат со љубов“.

“Пред една, две или три години синовите престанаа да ги користат нашите картички. Филип, се разбира, многу порано. Сите тие работат, имаат свои фирми, се многу вредни, но Виктор сепак знае да ме потсети.

Кога на телефон ќе ми стаса порака запотрошена сума на телефон, тогаш знам дека картичката ми е кај него“, рече Брена која откри дека Боба и Виктор се најимпулсивни, додека Филип, Стефан и таа се многу посмирени.

Previous articleДебарлиева без шминка, во сосема опупштено издание на третман за убавина- ваква досега не сме ја виделе (ФОТО)
Next articleКате од „Соната“ искрено прозборе за својата ќерка Ана, како ја воспитува, а раскажа и приказна за својата мајка