Home Live Ова е мајката на Сека Алексиќ- како да ѝ е сестра, а...

Ова е мајката на Сека Алексиќ- како да ѝ е сестра, а не мајка (ФОТО)

Српската пејачка Сека Алексиќ (40) е мајка на двајца синови, поголемиот Јаков (6) и помладиот Јован, кој го роди пред три години.

Дека Сека е навистина посветена мајка, но и дека се труди максимално да ги задоволи своите синови, докажуваат и фотографиите кои пејачката секојдневно ги споделува на својот Инстаграм профил.

Не е тајна дека фолк-пејачката Сека Алексиќ успеа да го оствари својот најголем сон – да изгради „замок“ далеку од очите на јавноста, во кој ќе ужива со своето семејство.

Токму затоа, Сека, која е голем верник, не заборава секојдневно да му се заблагодри на Господ за се’ што ѝ овозможил во животот, а и да им посака мир и благосостојба на сите луѓе.

Неодамна таа тоа го стори од својата приватна „џунгла“, поточно од градината во вилата во Стара Пазова, позирајќи во едноделен костим за капење. Таа во својата приватна палата неодамна вложи нови 10.000 евра.

Имено, Сека долго размислуваше на овој потег, и на крајот се одлучи за сауна со средна големина, која е направена од најфини материјали, пишува „Ало!“.

– Со години Сека се грижеше за својот физички изглед и здравје. Бидејќи одамна изгради сала за вежбање во својот дом, долго време размислуваше за инсталирање на сауна, заради сите здравствени придобивки што ги има.

Неодамна, таа реши да ги реализира своите планови – изјави извор близок на пејачката за „Ало!“.

– Сека се одлучи за сауна со димензии 2х2м2, во која може да се сместат четири лица, колку што има нејзиното семејство – изјави извор за гореспоменатиот весник и посочи дека пејачката не заштедила пари за својот спа дел.

– Таа бараше да биде изработена од најскапо дрво, германска опрема, професионални врати … Она што го побара Сека чинеше 10 илјади евра, но цената не и претставуваше проблем.

Таа веднаш плати аванс на компанијата што ја инсталираше сауната, а неодамна го доби готовиот производ. Самото производство траеше околу еден месец“, додал изворот.

Еден чекор и започнуваат моите моменти на хедонизам, релаксација и одмор дома… Поминаа во ново инсталираната сауна, а сето тоа беше проследено со позитивно искуство со тимот на Бибис.

За да се извлечам од секојдневниот ст рес, не треба да одам далеку … Таму, во близина на желбата, веднаш имам сауна и сè што треба да влезам е ладна глава, за . топлината се погрижи стручниот тим“, рече Сека.

Сека Алексиќ секоја година вложува посебни напори нејзината куќа да заблеска за сите празници. Пејачката го украси својот дом како што треба, и веднаш собра бројни комплименти под објавата на Инстаграм.

Таа покажа прекрасни чинии, цвеќиња на масата, како и икони кои ги има многу во нејзиниот дом. „Секој дел, убавина“, „Убав дом“, „Сестро, среќен празник, сè свети“, се само дел од комплиментите што ги доби пејачката.

Сека Алексиќ е позната како јавна личност која е многу посветена на семејството и се труди да ја чува приватноста на својот дом подалеку од љубопитните очи.

Речиси целата јавност знае како изгледаат синовите на Сека, Алексиќ, Јаков и Јован, како и нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ, но пејачката на социјалните мрежи ретко ги покажува мајка си Ибрима, братот Неџад и сестрата Ајсела.

Мајката на пејачката има 66 години, но нејзиниот изглед и однесување ја прават физички многу помлада, додека во коментарите ја опсипуваат со позитивни коментари и наведуваат дека изгледа младешки и дотерано, како да ѝ е сестра на Сека, а не мајка.

Previous articleКате од „Соната“ искрено прозборе за својата ќерка Ана, како ја воспитува, а раскажа и приказна за својата мајка
Next articleМојата љубов- еве како д-р Милан Ристески ја исфали својата Ребека и кажа што жртвувала (ФОТО)