Home Live Сања Барбика скршена од болка, се прости од своја драга линост- израснавме...

Сања Барбика скршена од болка, се прости од своја драга линост- израснавме заедно…

Една од нашите најатрактивни пејачки е Сања Цинцева пзоната како Барбика, а позната е и нејзината изјава дека е таа најдобра, па десет места празни, па потоа колешките Сузана Гавазова и Елена Велевска.

Сања Цинцева го промовираше видеото за темата „Барбика кралица“ која што ја сними заедно со Џамбо Агушев, и остана запаметена по пваа песна. Станува збор за рефрен кој што го потпишуваат Борче Нечовски и Дејан Момировски, додека, пак, видеото е дело на Дарио Јанковиќ.

Темата е модерна, летна и сите прогнози се дека ќе прерасне во вистински хит. Се надевам дека на публиката ќе и се допадне ова што го сработивме заедно со тимот, станува збор за нов звук, нешто што досега кај нас го немало и сигурна сум дека ќе имаме позитивен фидбек, кажа Сања кога оваа песна беше хит.

-Песната за кратко време има голем број на прегледи, можам да кажам дека успеавме! Заедно со Џамбо Агушев имаме ХИТ и кога веќе зборуваме за критиките, мислам дека не постои пејач кој што немал критики во одреден период од својата кариера.

Јас мислам дека и тоа е успех затоа што ако немаш критики, под дифолт треба да се запрашаш зошто е тоа така.

Кај нас во Македонија, па воопшто и на Балканот живеат луѓе кои се сеирџии по природа и се гласни и моќни само пред тастатура.

Не бираат зборови кога навредуваат, а за мене тоа се злобни, неуспешни и нереализирани луѓе.

Очигледно немаат што да прават во својот живот, несреќни се, па затоа плукаат и хејтаат по се.

„Барбика кралица“ е нов звук на овие простори, досега немало ваква тема, па затоа е и критикувана.

Морам да нагласам дека има и многу позитивни коментари, но нели, како и секогаш, ние прво се „фаќаме“ за негативните…

Се надевам дека наскоро ќе се врати се во нормала и дека публиката ќе има можност да ја чуе во живо „Барбика кралица“, додаде пејачката тогаш.

Денеска се упкоила младата фолк пејачка Андријана Андреевска, која ја изгубилоа битката со кан-церот. Веста дека младата пејачка се упкоила ја објавија нејзини колешки, а естрадата во неверување со простува со неа.

Мајка на едно дете, живееше во Скопје, присутна на сцената речиси две децении, колегите ја опишуваат како скромна личност која никогаш не сакаше премногу да се експонира.

Настапуваше на голем број на фолк фестивали, како на пример Прилеп Фест, Охридски трубадури, Роса Фест, Филиграни и други“, објави Фокус.

За овој медиум, нејзини колешки кажале дека три години лавовски се борела со лошата дијагноза.

Тие ја опишале како храбра жена, посветена мајка, човек со голема душа. Од Андријана, се прости и Сања Цинцева- со овие зборови. Скрпена од болка, таа кажа како ја викала нагаледно својата колешка.

– Ееее Паленце, душицка, еклерче мое, срцка моја со тебе пораснав, не можам да верувам… Пеј со ангелите. Поч-ивај во мир“, напишала Сања на Фејсбук.

Previous articleКолку ниско – другарка моја го фати мојов со женската во гаражи долу во Карпош 3
Next articleОвде израснал Саша Поповиќ, оваа стара куќа крие многу посебна приказна