Home Live Брено, не ти доликува ова како ѕвезда од вашиот калибар – Фановите...

Брено, не ти доликува ова како ѕвезда од вашиот калибар – Фановите за првпат разочарани од пејачката

Пејачката Лепа Брена веќе 31 година е во хармоничен брак со поранешниот тенисер Бобa Живојиновиќ, со кој има два синoви – Стефан и Виктор.

Пред неколку денови ја прославија годишнината од својата љубов, а пејачката со задоволство се сеќава на секој детаљ од нивната венчавка за која зборуваше цела нација.

Убавата Брена гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ во која најискрено зборуваше за своето семејство, но откри и сѐ за нејзиното познанство со Боба.

Како што рекла, Живојиновиќ првпат го видела на насловна страница на весник и многу сакала да го запознае.

„Кога многу патував, ми приоѓаа познати и успешни луѓе кои тогаш беа важни во Југославија, остварените луѓе немаат проблем да ве поздрават.

А кога го видов Боба на насловната страница на весникот, сакав да го запознаам и да се поздравам со него..

Првпат се сретнавме на премиерата на филмот „Ајде да сакаме“ за вториот дел и тогаш покојниот Бата Живојиновиќ ми рече:

„Што правиш на оваа промоција, знаеш ли кој е таму? Слободан Боба Живојиновиќ стои таму, оди таму и поздрави го“ ,а јас таму, брзо поминав низ толпата и му пријдов, па му реков:

„Па, што чекаше до сега да ми кажеш?!“ и јас одам го гушкам и бакнувам“, рече таа и откри како Боба реагирал на тоа:

„Беше многу изненаден од мојата непосредност. Ме предупредија: „Немој, плејбој е“, а јас им реков, ако беше така, немаше да успее да биде спортист од светска класа.

Следниот ден отидовме на вечера во тврдината во Нови Сад и таму се договоривме да се видиме, да се дружиме, иако јас и тој веќе знаевме и чувствувавме дека не може веќе ништо да нѐ раздели.

„Таа година го снимавме филмот „Ајде да се сакаме“ и снимавме сцена со Гидра на базенот каде ја снимавме песната „Удри Мујо“, а јас пеев и гледав, бидејќи немаше никој освен Слако греха и филмската екипа, гледам како поминува висок човек, убав, убав и впечатлив маж, се задржува таму и завршуваме со снимањето.

После го прашувам Рака Ѓокиќ кој беше таму, ми вели: „Не е важно, некој штотуку дошол на тренинг да плива во базен.

Добиваме нов распоред за цела филмската екипа, 250 од нас, се селиме на друга локација, да снимаме сцени во Дивчибари, а Рака дури кога премиерно се прикажуваше филмот ми призна дека тоа е Боба Живојиновиќ, па тој ми рече:

„Морав да го преместам целото снимање затоа што ако се сретневме, прашањето било дали воопшто ќе го завршиме филмот“, низ смеа рекла Брена.

Лепа Брена е уште една пејачка која подлегна на трендот да се разубавува на своите слики на социјалните мрежи.

Не е тајна дека познатите луѓе сакаат фотошоп, но некои претеруваат и особено се познава кога се третираат со него. Така е и во случајот на Брена, која во еден обид да се појави помлада испадна смешна.

Така Лепа Брена си поигра со фотошопот за да го направи нејзиното лице помладо и затегнато, а сликата потекнуваше од една емисија.

Но, со оглед на тоа што на „јутјуб“ има видеа од емисијата во која гостувала и во која се фотографирала, сето тоа изгледа прилично комично.

Овој блам многумина го забележаа на социјалните мрежи, а сметаат дека Брена следниот пат треба да биде повнимателна.

– Брено, веќе не можеш да бидеш 20 годишна девојка! Жено, што правиш? Ова е фотошоп, катастрофа!

Оваа Брена на сликата и Брена во шоуто – две различни луѓе!

Брена со фотошоп
Брено, внимавај со фотошоп и држете се до ананасите! Ова не доликува на ѕвезда од вашиот калибар! – се само дел од коментарите под сликата на пејачката кои ги шокираа сите.

Инаку, оваа фотографија пејачката ја направи од емисијата „Амиџи шоу“ во која гостуваше пред три дена. Кога ќе ја погледнете снимката од споменатата емисија на „јутјуб“, јасно се гледа разликата помеѓу изгледот на Брена во живо, односно на телевизија, каде што нема филтер, и сликата што ја објави на својот Инстаграм профил.

Благодарение на магијата на технологијата, пејачката успеа да изгледа барем дваесет години помладо.

Брена во емисијата
Previous articleЛегендарниот Ју пејач кој си ќари 34 години помлада жена на необичен начин, наполни 77 години- никој не би му ги дал
Next articleПеро Камиказа емотивно се огласи за Аки Рахимовски- ова е најмалку што можевме за него