Home Live Цеца си го повреди коленото на Малдиви, додека се спушташе на тобоган...

Цеца си го повреди коленото на Малдиви, додека се спушташе на тобоган и пливаше со ајкули, а сега се скара со ќерка ѝ Анастасија

Цеца во разговор со својата пријателка во една прилика ги допрела мажите, кои многу ги интересира нејзиниот љубовен живот.

За љубовниот живот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ со години се шпекулира и нагаѓа, но никогаш не се знаело што ѝ се случува на пејачката на ова поле, освен кога беше во врска со Богдан.

Имено, врската на пејачката со Богдан беше во центарот на вниманието на јавноста, а Ражнатовиќ сега во разговор со својата пријателка, текстописецот Билјана Спасиќ отворено проговори за нејзиниот љубовен живот и дали има ново момче.

На изјавата на Билјана дека Цеца е сѐ уште млада за да има уште деца, познатата пејачка остана шокирана.

– Боже спаси ме Биљо, што ти е? Сега имам друга младост, тоа не ме интересира. Децата ми се големи, ги лулав, ги нишав, сама, сега можам само да уживам. Нема ништо со мене таму, мр тво море – искрено рекла Цеца.

Нејзината пријателка Биља тогаш изјавила дека видела многу убав дечко во Грција, алудирајќи на тоа дека можеби на Цеца ќе ѝ се допадне.

– Видов нешто интересно во Солун, но да ти покажам фотографија, ќе превртиш со очите – искоментирала Биља, на што Цеца одговорила:

– Боже чувај ме, по твој избор – се пошегува Цеца.

Тие двете потоа на емисијата продолжиле да се расправаат за нивните типови мажи.

– Како можеш да го кажеш тоа, и тие твоите вонземјани со плочки – рече Биља.

Цеца потоа јасно стави до знаење дека нејзиниот тип се мажи во добра физичка форма.

-Тоа е здравје, а оние твоите со стомаци полни со холестерол, тргни ми ги, мајко – изјави Цеца во новата епизода од серијалот „Цеца шоу“ што се емитува во петок во 22 часот на телевизија „Блиц“.

На крајот се согласиле да останат пријателки доживотно, бидејќи немаат ист тип на мажи.

Цеца, нејзината сестра Лидија и нивниот пријател Љубомир Тозев во изминатите епизоди од „Цеца шоу“ разговараа дали фолк дивата се плаши од повеќечасовната операција и како нејзиното семејство реагира на тоа.

– Не е тоа дух, ниту е табу тема. Корекциите се сосема ок, поддржувам сѐ што ги прави среќни жените и мажите – изјави Цеца во разговорот со Лидија и Љубомир. Таа нагласила дека не се плаши од операцијата.

– Во мој интерес е да дојдам кај професионален човек. Воопшто не се плашам. Нема простор никој да се плаши. Сосема е нормално да се грижиш за себе – објасни Цеца и додаде:

– На тоа треба да гледате само од позитивната страна, ништо не поврзувам со страв – вели фолк дивата.

На прашањето на Љубомир Тозев дали нејзините деца Анастасија и Вељко ја поддржуваат за корективната операција, Цеца јасно кажува кој е главен.

– Анастасија и Вељко не одлучуваат што ќе правам со себе, кој на кого е родител? Дали си луд? – изјави Цеца.

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да шетам по улица и да зборувам за тоа колку сум среќна.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира. Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа.

На крајот, луѓето прават погрешен пристап и остваруваат краткорочна соработка. Сакам стабилни и нормални деловни луѓе со кои, кога ќе се согласите за нешто, така функционира. Околу тоа кој најдобро се снајде со внукот Жељко, Цеца вели:

–Секако дека најдобро се снајдов јас. Едноставно сум тука, го сакам тоа дете, можам да му дадам насмевка, радост, моето време. Родителите стануваат побогати и поискусни секој ден во тоа како е да се биде родител. Што се однесува до Анастасија, Богдана и Вељко, можете да ги прашате лично.

Цеца објави неколку сториња од Малдивите каде што отпатува со внукот Жељко и нејзината сестра. Малиот Жељко за првпат е разделен од своите родители и замина на одмор со своите баби.

Прво, пејачката објави стори од авион, со кое им се пофали на своите следбеници дека стасала на Малдивите, а покажа и на какви плажи ќе ужива овие денови.

Цеца ја следат камерите на Блиц ТВ, и материјалот од Малдивите ќе биде искористен во реалното шоу кое се прикажува, а покажува интересни детали од нејзиниот живот- каква е Цеца по дома и кога не настапува.

Цеца објави кратко видео, мал дел од најновата емисија на „Цеца шоу“ и покажа колку е всушност пејачката детинеста и си го негува детето во себе, што и самата проговори.

Имено, Цеца си го повредила коленото, спуштајќи се од тобоганот во кристално чистата вода. Но, Цеца рече дека не ѝ пречи што се повредила и дека постојано си играла со дечињата.

Цеца објави слика на Инстаграм на која се гледа дека коленото ѝ е повредено.

Но, во секој случај, ова за Цеца е вистинско доживување бидејќи за првпат е сама на одмор со внукот Жељко. Цеца потоа пливаше заедно и со ајкулите и немаше никаков страв.

Потоа, излезе мал дел од едно друг дел од новата емисија на пејачката, на која ќерка ѝ Анастасија ѝ вели на Цеца:

-Мораш малку да се социјализираш, на што Цеца ѝ возврати:

-Подобро би ти било да одиш да си ја поправиш шминката, бидејќи ти и твојата тетка постојано доцните.

Previous articleАрсен Венгер потврди – еве што ќе се случува вечер и утре во Катар, во чест на Синиша Михајловиќ
Next articleЗоран и Никола се закачија во статуси – почна Заев, претходникот остро му врати