Home Live Гоца Тржан жестоко по „удри“ на појакиот пол: Мажите кои јадат со...

Гоца Тржан жестоко по „удри“ на појакиот пол: Мажите кои јадат со отворена уста не би можеле да одбранат една жена

Гоца Тржан никогаш не криела дека се чувствува добро во своето тело и дека би била најсреќна кога би можела секогаш да биде гола.

– Искрено, најдобро се чувствувам кога сум гола! Можеби звучи лудо, но тоа е вистина. Мислам дека кратките здолништа и фустани најдобро ми стојат.

Воопшто не ми е гајле за брендовите, сакам гардероба на која нема етикети што висат, затоа што ја сметам за невкусна!

Претпочитам гардероба која добро се вклопува, не е многу скапа, која лесно се менува за да не се каам што сум ја купила – изјави Гоца при нејзиното гостување во Гранд.

Имено, Гоца Тржан истакна дека од досада за првпат се омажила за Иван Маринковиќ.

– Можам да ви кажам се омажив од досада. Тоа ми беше првпат. Но, да ви кажам, таа грешка во знакот на наводите ми ја донесе најголемата награда во животот. И пак би повторила сѐ, да имам свое дете – искрено изјави Гоца Тржан.

Да потсетиме, Гоца Тржан од 2007 до 2011 година беше во брак со Иван Маринковиќ, со кој ја има ќерката Лена. Гоца откри и други интимни детали од својот живот.

– Јас не сум некоја што лу дува по мажи. Ниту сум фама фатална, иако така ме нарекуваа во медиумите, но јас не се гледам себеси така.

Мислам дека најлудото нешто што секоја жена може да го направи е да се менува по машки инструкции, а жените често го прават тоа – истакнала Гоца за „Курир“.

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ со години се обидуваат да имаат заеднички деца, поради што пејачката отишла на ин витро оплодување.

-Секогаш кога ќе ми кажат дека вонт елесното не успеало и дека не сум забременила, паѓам во деп ресија. И тогаш се прашувам:

„Зошто го правам ова?” и секој пат треба да го најдам одговорот и силата да одам понатаму. Затоа што ќе вреди ако успеам!

Јас црпам сила од љубовта кон животот. Се опкружувам со луѓе кои ми се допаѓаат, добри книги и музика – вели пејачката и додава дека ин витро оплодувањето многу влијае на нејзиното тело и ум.

– Бор бата за подмладок звучи благородно, но всушност се работи за кулуку, тешки маки и притисок. Воопшто не е лесно да се издржи хормонската терапија.

Еден месец се чувствувам како да сум луда и имам биполарно растр ојство, нерасположена сум, изјави во една прилика, Гоца.

Иако досега беше отворена за ова прашање, Гоца Тржан одлучи дека повеќе не сака да зборува на темата на споменатата медицинска процедура.

– Имам 48 години и знам дека зачнувањето сега веќе би било во царството на чудата. Ако не се случи, имам свое дете да пораснам и да го однесам на тој пат. Решив повеќе да не зборувам на таа тема, ќе се поштедам бидејќи ми здосади да зборувам за тоа.

Има толку многу јавни личности кои го прават истото и не сакаат да зборуваат за тоа, па ја оставам таа палка на некој друг – изјавила пејачката, пренесува „Стори“.

Во емисијата на Сања Маринковиќ беше отворена темата за здрава исхрана, а пејачката Гоца Тржан истакна дека верува дека начинот на исхрана открива многу за мажите и жените.

– Јас сум жена која верува дека и мажите и жените по карактер се онакви како кога јадат, како и кога работат.

Мажите што јадат со отворена уста, не знам што би правела сама со него, не би можел да ме одбрани и ако некој на улица се обиде да ми ја украде чантата – вели Гоца Тржан и додава:

– Мислам дека мажите се згрчени од жените кои доаѓаат на состанок и бараат да се хранат здраво, нарачуваат салата – изјави Гоца Тржан.

И Сека Алексиќ се согласи со Гоца Тржан.

– Јас не јадам, јас метам сѐ пред себе. И тогаш доаѓам во период кога треба да ослабам, ослабев 15 килограми, но едвај чекам да поминат празниците за да се хранам добро пак – вели Сека.

Previous articleД-р Милош Гpубовиќ пред 3 седмици објавил слика со саканата и напишал емотивна поcвета, а Марија, сестрата на Натали ги насолзи очите на сите (ФОТО)
Next articleЛила покажа што прави во сабота навечер – сите ги збуни со оваа фотографија, а еве зошто (ФОТО)