Home Live Антонела на Меси е вистинска убавица, го сакала и кога само сонувал...

Антонела на Меси е вистинска убавица, го сакала и кога само сонувал да биде ѕвезда, а вчера заплака од среќа (ФОТО)

Кога Лионел Меси бил дете, тој бил само момче кое сонувало да стане фудбалер. Eден ден, сепак, седнал на масата во својата соба, зел парче хартија и пенкало и почнал да пишува: „Антонела“.

Во писмото што малото момче му го напишало на едно девојче, стоела реченицата: „Еден ден ќе се земеме“.

Ова е љубовна приказна која вреди да се снима филм.

Леонел Меси, малото момче кое сонуваше да стане фудбалер, е роден во 1987 година во Росарио, Аргентина.

Антонела Рокузо, убава и мила девојка, е родена во 1988 година. Приказната за нивното запознавање се одвива во домот на пријателот на Меси, Лукас Скаља.

Кога двајцата се сретнале за првпат, Меси играл игри во домот на Лукас. Кога Антонела им пришла и ги прашала дали им треба нешто, Меси бил премногу срамежлив да каже нешто.

Во тоа време Меси имал девет, а Антонела осум години.

„Која е таа?”, Меси јадеше и го праша пријателот. „Антонела, братучетка моја“, одговорил пријателот.

Во текот на тие два дена не можеше да го тргне погледот од неа, ниту една секунда. Двете деца станале пријатели, но Меси во тоа време чувствувал дека сака да биде со неа засекогаш.

После тоа, младиот Меси често доаѓал во куќата на својот другар Лукас, надевајќи се дека ќе ја сретне неговата убава братучетка. Затоа што знаел дека оваа жена по многу години ќе му стане партнерка.

Меси често ѝ пишувал писма на Антонела, а тој во една прилика ѝ рекол дека кога ќе пораснат ќе му биде девојка.

Двете млади души станале блиски пријатели и многу се забавувале заедно. Но, еден ден животот ги разделил. Тоа било во 2000 година, кога таткото на Меси, Џорџ Меси, одлучил да отпатува во Барселона со своето семејство.

После тоа, контактот меѓу Меси и Антонела бил запоставен. Тие се обиделе да останат во контакт, но бидејќи контактните алатки не биле толку погодни и комуникацијата не била ,,мазна” во тоа време, контактот меѓу нив сѐ повеќе ослабувал.

Во 2005 година, пријател на Антонела загинал во сообраќајна несреќа. Антонела тогаш имала само 17 години и била многу тажна. Неколку дена не одела на училиште.

Меси ја добил веста и веднаш одлетал во Аргентина за да дојде да ја утеши и да ѝ биде рамо за плачење.

Тогаш нивната врска се засилувала и се претворала во нешто посериозно. Меси и Антонела ги почувствувале своите подлабоки чувства еден кон друг, но избрале да не го обелоденат тоа, во тој момент.

Некое време после тоа, Меси се вратил во Барселона, а Антонела почнала да студира стоматологија на Националниот универзитет во Росарио.

Кога Меси наполнил 21 година, ја официјализирал врската со Антонела. Пријателката на Антонела изјавила дека таа дознала за врската на нејзината пријателка со Меси во 2007 година.

Јавноста дозна за нивната врска во 2009 година. Во едно интервју, Меси беше прашан за неговиот личен живот. Рече дека има девојка која живее во Аргентина.

Иако најголемиот фудбалер ѝ е миленик на Антонела, таа воопшто не сака фудбал. Таа мисли дека фудбалот е многу досаден.

Меси во неколку интервјуа јасно кажал: „Уморна е од фудбалот”.

Парот направил свадба во зградата Росарио, Даунтаун и хотелот Пулман. На свадбата дошле многу фудбалски ѕвезди.

Меѓу познатите гости биле соиграчите на Меси од ФК Барселона, како Луис Суарез, Нејмар и колумбиската поп ѕвезда Шакира. На венчавката присуствувале и соиграчите од аргентинската фудбалска репрезентација.

Меси е презадоволен од својот брачен живот. Антонела е најсреќната девојка на светот бидејќи се омажила за саканиот од детството.

Очигледно е дека љубовната приказна на Меси и Антонела е предодредена да биде романтична приказна.

Меси и Антонела сега имаат 3 дечиња, а на светското првенство и победата на Меси, Антонела заплака од радост за својот најмил.

Previous articleСара и Димитар покажаа неочекувана фотка -разголени по дома (ФОТО)
Next articleОваа приказна на Лазар Бараков ја фати прашината и мувлата- џабе ли беше трудот на нашиот актер? (ФОТО)