Home Live Пишек објави слика со згоден маж и рече дека имала дозвола од...

Пишек објави слика со згоден маж и рече дека имала дозвола од Видоје да се сликаат, и тоа во костим за капење (ФОТО)

Николина има две ќерки, а помалата ја доби во бракот со Видоје, кој се упокои на почетокот на оваа година.

Таа сега живее во Загреб, но поради работни обврски често е во Белград, а отежнувачка околност е што сега е сосема сама со своите наследнички.

Уна Софија има седум години, додека Хана, која ја доби од првиот брак со новинарот Марко Цигој, веќе е полнолетна.

„Организациски е доста заморно и одзема многу време.

Покрај тоа, сега за првпат во животот сум самохрана мајка во целосна смисла на зборот и тоа е навистина тешко“, призна Пишек и додаде дека постојано се труди ќерките да ги воведе на вистинскиот пат.

„Успеав еднаш и ќе го направам тоа пак, иако сега околностите се многу потешки и понапорни“, додаде Николина, која пред неколку дена заедно со својата пријателка уживаше на концертот на Петар Грашо во Белград.

Николина има 46 години и покрај тоа што родила двапати, изгледа одлично, а неодамна призна дека сака многу да јаде.

За среќа, преку тренинзи и адекватна исхрана успева секогаш да ја одржи идеалната тежина.

Во новата емисија на ТВ УНА,оваа шармантна дама во полн сјаj говори за важни и интересни теми и отворено и искрено  разговара со своите бројни гости од сите сфери.

Николина не го крие задоволството од новите деловни предизвици и вели дека доаѓаат во вистинско време
момент:

– Време е за ново поглавје, нови теми и приказни, а оваа емисија е одраз на мојата перспектива на животот.

Во душата сум голем естет, убавината во која живееме и убавината на живеењето е нешто што најмногу ме дефинира и што ќе се обидам да им го пренесам на гледачите преку шоуто.

И покрај многуте случувања околу нас, мислам дека е важно да се слушнат оптимистички пораки од медиумите – изјави Николина.

Иако публиката наскоро ќе биде подетално информирана за шоуто, Николина даде мало навестување:

– Отворено ќе зборуваме за спектарот прашања околу кои се врти модерниот живот.

Разновидноста на ставовите ќе донесе динамичен и интересен тон, ќе биде жив, енергичен, информативен, охрабрувачки, а се со цел да го разубавиме животот во нашиот заеднички простор, едноставно да го подобриме светот околу нас – заклучува Николина.

Откако го загуби својот сакан, овој анагжамн е утеха за Николина која храбро чекори напред, кон новите предизвици.

Очигледно е дека вдовицата на Видоје Ристовиќ, хрватската водителка Николина Пишек, полека се враќа во вообичаениот живот.

Пишек се обиде што побрзо да застане на нозе и да ја надмине трагедијата што ја снајде, а многумина се прашуваат кога убавата водителка ќе најде нов емотивен партнер и повторно емотивно ќе се исполни.

И покрај тоа што нејзиниот љубовен живот сè уште не „дојде на ред“, тоа не ја спречи Николина со својата објава да ги охрабри и обожавателите и хејтерите.

Имено, Пишек објави фотографија со добар пријател, во чиј опис стои дека „имала согласност од тогашниот брачен другар“, т.е. Видоје.

– Беше прекрасна забава. Тема „glitter & glow“, јас што ги задоволувам сите дадени параметри и сум на висина на задачата. Поводот?

Една годишнина од мојот драг пријател кого го познавам доволно долго за да објавам фотографија… – напиша Николина и продолжи:

– Создаден е за време на семејно патување и со присуство и согласност на нашите тогашни сопружници.

А тука би ги истакнала не толку познатите квалитети на овој нов дечко и да му посакам лудо да се заљуби во наредната година – изјави Пишек.

Previous articleНајубавата Ју актерка мажите ја откажуваа без образложение, и никогаш не се омажи- ова е нејзината животна приказна
Next articleКатарина Ивановска ја покажа мајка си, во млада верзија, иста е како манекенката, како близначки да се (ФОТО)