Home Live Пријовиќ пак заврши на „пластичар“, еве што зголеми овој пат (ФОТО)

Пријовиќ пак заврши на „пластичар“, еве што зголеми овој пат (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ- Живојиновиќ направи голема грешка со изјавата во една емисија дека би сакала да му роди девојче на сопругот Филип Живојиновиќ.

После тоа, на социјалните мрежи се појавија разни шпекулации дека снаата на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ е бремена и очекува ќерка.

На Александра не ѝ беше јасно зошто луѓето ѝ се јавуваат на телефон и ѝ честитаат. Кога новинарите на Nova.rs ја сретнале на еден јавен настан, таа носела палто и било невозможно да се види дали има стомак или не.

Затоа, екипата на Нова ѝ се доближила за да поразговара со неа. Младата пејачка за Нова.рс тврди дека не е бремена бидејќи сè уште не е време за второ дете.

„Јас не сум бремена. Јас навистина не знам од каде се тие приказни. Никогаш не би криела такви вести. Јас и Филип во моментов не сме подготвени за уште едно дете. Има време, полека. Не ми е намерата да го брзам.

Таквите работи никогаш не треба да се планираат, тие се случуваат сами по себе. Не е точно она што е кажано или напишано. Секако, сакаме повеќе деца и тие ќе дојдат со време “, рече пејачката.

Во изминативе години, пред да почнатр настапите на пејачите повторно, поради вирусот ко рона, Александра целосно се посвети на семејниот живот.

Времето го поминуваше во грижата на нејзиниот син Александар, уживање со сопругот и дружење со пријателите во домашна атмосфера, а таа за време на пандемијата го откри ова во видео интервју за Нова.рс.

„Што би рекол мојот Браја:„ Никогаш не можеше да го вратиш времето назад и да го поминеш со твојот син.“.

Така што, овој период го поминав со мојот син, и тоа е најубавото нешто за мене оваа година “, рече Александра, сумирајќи ја годината зад неа и додаде дека не може да седи само дома, да добива пари и ништо да не работи.

„Сè уште ја уредувам куќата, но само за да не ги извршувам домашните работи. По природа сум некој што сака да работи. Тешко дека би била само дома “, рече пејачката.

Пејачката Александра Пријовиќ никогаш не ја криела вистината за пластичните операции, па еднаш направила ринопластика на носот, но ги има крегирано и гра-дите.

Сепак, Пријовиќ редовно оди на третмани за лице, ја одржува убавината, па сега беше фатена на слика на која се забележува дека потворно ги има поправено усните.

Како што пишуваат медиумите, таа вбризгувала хијалуронска киселина во усните и ги наполнила за да изгледаат побујни.

Изгледот на Александра Пријовиќ наиде на бројни позитивни коментари, а пејачката се труди да биде во чекор со трендовите, па не е ни чудо што многу млади дами во Србија сакаат да изгледаат како неа.

Тазе сликите од Александар Пријовиќ кои ги објави порталот Rwpublika.rs, можете да ги видите ОВДЕ.  

Previous articleЛила раскажа необична приказна од искуство- Толку расплакани мажи на едно место
Next articleСе огласија Мартин и Стефан од „Некст тајм“ со важна порака: Жива била Македонија!