Home Live Дарко Лазиќ ја игнорира мајка му- таа постојано плаче поради него, а...

Дарко Лазиќ ја игнорира мајка му- таа постојано плаче поради него, а пејачот криел од неа дека се оженил

Пејачот Дарко Лазиќ пред две години се врати од Швајцарија во Србија бидејќи неговиот татко Милан се бореше за живот по операцијата на стомакот, но не издржа.

Милан беше подложен на операција за намалување на желудникот, проследена со компликации и со денови беше во тешка состојба, но не успеа да се извлече.

-Не го очекувавме сето ова, на Дарко му е многу тешко и не бевме подготвени за ваква вест. Лекарите го оживувале со часови, но немало напредок.

Органите откажаа по операцијата на желудникот, тие едноставно дадоа се од себе. Во моментов никој не може да го смири Дарко, целото семејство и пријателите се со него. Милан беше добар човек и ние сме со нашиот Дарко – изјави тогаш Енис, менаџерот на пејачот.

Поради тажната вест, Дарко објави дека е многу тешко за неговата мајка Бранка, како и за сите во семејството.

“Јас сум за никаде. На мајка ми и е многу тешко. Како и сите нормални луѓе, ние сме такви кога некој ќе го напушти овој свет, тешко ни е.

Ви благодарам многу што се јавивте и изразивте сочувство. Една голема почит кон Курир и кон вас – истакна тој со трепетлив глас српски за Курир.

Пејачот Дарко Лазиќ, кој го испрати својот татко Милан на 15 декември во 2020 година и многу пати по него, болката не стивнува.

Фолкерот Дарко Лазиќ, како што на големо се шпекулира, во последно време ретко ја посетува мајка си Бранка, иако не живее далеку од него.

Неодамна се пишуваше за нејзините солзи поради новосоздадената ситуација со нејзиниот син, кога тој не ја ни известил дека повторно застанал на „лудиот камен“, овој пат со Катарина Стојановиќ.

– Кога мажот чувствува вистинска љубов, никому не се оправдува. Каќа е постара од мене, никој од нас нема време за грешки – изјави Лазиќ.

„Не ми е гајле дали моето семејство дома ја прифаќа Каќа. Тие не живеат со неа, но јас да – додаде неодамна за „Република“.

– За првпат се чувствувам како навистина да сум заљубен. Порано само мислев дека е, но всушност бев незрела и не го сфатив на вистински начин. Ме бо-ли уво како бившите ќе го толкуваат тоа што го кажав. Се најдобро за нив – рече фолкерот.

Бранка, инаку, не знае што друго да прави со синот.

– Дарко жива ќе ја зак-опа мајка си, што се вели. Таа дури и не знае што се случува со него. Кога другиот син, братот на Дарко, и рекол дека дознал за бракот, жената плачела од аг-онија.

Па, таа ги има само тие двајца. А Дарко ја има само неа, откако се упокои татко му Милан и наместо да ја гледа мајка си, да се грижи за неа бидејќи знае колку била скршена прво од неговата нес-реќа, а потоа од загубата на сопругот, тој сега ја јаде во срцето.

И дека мајката не може да слушне од синот да и каже дали е вистина или не! Па, тоа е страшно – изјави за „Свет“ минатата недела сосед близок на Лазиќ и додаде:

– Да биде толку безмилосен, мајката не заслужи. Не знам што се случува со тоа дете. Или полудел или некој го измамил. Ако некој го поддржуваше Дарко цел живот, тоа беше неговата мајка, ветерот зад грб на сите.

Па, тој не одговараше на телефоните на ниту еден од домашните. Почнаа да се сомневаат дека Катарина го свртела против нив, но тој не сакаше да дозволи такво нешто.

Сега мајката повторно чита како Дарко зборува дека живее на сметка на Каќа бидејќи нема пари, но ќе купи луксузен стан во Нови Сад затоа таа што сака да живее таму.

Претпоставувам дека ќе и купи, бидејќи сега таа го поддржува, па тој е благодарен, а сите други го избегнуваа.

А инаку вели дека работи цело време. Па каде му се парите ако работи постојано! Тоа момче не е свесно низ што поминува неговата мајка“, рекол изворот.

Previous articleИзгледа како новогодишен подарок, нашата згодна пејачка го поремети Инста (ФОТО)
Next articleМилена упати специјална порака до Ване: Решив вака преку видео- те сакам многу