Home Live Ирена Спасовска со оваа Баба Мразица слика ги падна од столче сите...

Ирена Спасовска со оваа Баба Мразица слика ги падна од столче сите – дали е ова најдобрата зимска инфлуенсерска фотка? (ФОТО)

– Животот е таков. Се’ сум заработила сама со песната, а тоа значи и многу патувања низ Македонија, во странство..

Мојот живот во лето два месеци е речиси во кола за да стигнам до одредена дестинација и на местото каде настапувам без ни еден слободен ден“, рекла нашата позната пејалка Ирена Спасовска во едно интервју за Женски магазин.

Ирена Спасовска за себеси вели дека по природа е борец, и работи од својата 16-та година.

„Како самохрана мајка овие години за мене и Тамара се трудам да обезбедам пристоен живот“, изјаваи пејачката на 23 годишната ќерка која е 30 години на естрадата.

Најчесто сама возам и премногу сум МАЖ ЗА ЕДНА ЖЕНА! И нека не се чудат после хејтетите и дежурните плукачи по порталите..

Ирена била во Египет, Малдиви, Дубаи или било каде..кој работи и може да си дозволи. Мене парите не ми паѓаат од небо. Ретко која жена би издржала или би се осудила“, раскажала Ирена за Женски магазин.

Овој период сум насочена кон работата и не размислувам толку многу за љубов бидејки мојата среќа и мојот систем на живеење не зависи од некој маж.

Самостална сум, приземјена, и тешко дека некој ќе ме прелаже сега хаха…Ако се случи тоа ќе бидам во шок хаха.

Нејзината ќерка Тамара сега има 23 години и студира мулти медија, во четврта година.

-Тоа ја влече. Ја советувам како мајка да се изгради како личност, да се бори за работата што ја сака, да верува во своите соништа“, вели Ирена за Тамара, својата најголема гордост.

Спасовска вели дека го нашла совршениот начин како да ја ослободи негативната енергија. Во изминатите неколку години додека сите локали беа затворени, а настапите на фолкерите откажани,

Спасовска раскажала дека за малку ќе паднела во депр-есија, но спортот ја одржал.

„Криз ата нè погоди најмногу нас, естрадните уметници и да бидам искрена за да не западнам во меланхолија, многу ми помогна тоа што возев по два часа часа велосипед на ден, и целата негативна енергија ја ослободував преку возењето.

Нашата работа е специфична, бара контуинирано работење и не трпи подолго излегување од колосек“, рекла Ирена за време на пандемијата.

За да се одржи во добра форма, пејачката редовно вежба во теретана со личен тренер, внимава на изгледот, вегетаријанец е и се храни здраво.

„Секое утро, пијам свеж лимон со пола литар топла вода“, вели Ирена за својот ритуал.

„Ме прашуваат дали сум вљубена… Секако дека сум вљубена, љубовта е двигател на сите нешта, така што да, љубовта е присутна околу мене во сите облици“, одговара пејачката.

Ирена на Фејсбук објави своја нова предновогодишна слика, со која ги чека празниците на еден интересен начин- закопчана до грло,

ама со откриени нозе, и со овој провокативен фустан, нашата позната пејачка и овој пат успеа да привлече внимание.

Сепак, се чини дека фотката со која Ирена Спасовска ги „победи“ сите, е онаа која ја објави вчера, а на која е облечена како Баба Мразица!

Секоја чест за оваа инвентивност и професионалност во претставувањето – БРАВО Ирена Спасовска!

Previous articleБлага Петреска упати силна порака за луѓето кои живеат во туѓина- раскажа за тажната судбина и плачот на мајката
Next articleНа последното испраќање се појави вонбрачниот син на Михајловиќ – многу личи на него (ФОТО)