Home Live Карлеуша ја објави последната порака која Милан и ја пуштил пред да...

Карлеуша ја објави последната порака која Милан и ја пуштил пред да се упокои (ФОТО)

Текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, син на покојната Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Фута Радуловиќ, ненадејно се упокои денеска, а пренесува „Pink.rs“.

Лаќа се упокоил во Израел, а неговото безжи вотно тело било пронајдено на улица. Како што изјави извор близок до семејството, постои сомневање дека наводната причина за упокојувањето е предо зирање со недозволени супстанци.

Милан Лаќа Радуловиќ, покрај успешното справување со римите и зборовите при пишувањето текстови, Лаќа, како и неговиот татко, бил талентиран за продукција и аранжман на песни, а уште од мали нозе ѝ помагал на мајка си со големите хитови како „Автограм“ на Цеца и на Чола. „Ајде иди“ и „Сто пати“.

Лаќа на 12 декември беше пријавен за исчезнат, а оваа вест ја шокираше јавноста во Србија.

Лаќа имал 36 години, а наводно неодамна отпатувал во Израел со група од Нови Сад, од каде се огласувал на Твитер.

Неговoто упокојување го потврди и неговиот татко Александар Фута Радуловиќ, кој по загубата на сопругата Марина Туцаковиќ сега е без уште еден син.

На социјалните мрежи бројни јавни личности со неверување се простуваат од Лаќа, а се појави и семејна фотографија од среќните денови каде позираат сите заедно, Марина и Фута со синовите.

Да потсетиме, Марина и Фута го загубија постариот син Милош во 2008 година, кога тој имаше само 24 години. Марина го нашла упокоен во собата и никогаш не се опоравила од таа тра гедија.

„Влегов во неговата соба и го најдов тоа што го најдов. Милош тогаш имаше 24 години. Беше на први декември. Секогаш се плашев дека нешто ќе му се случи.

Вашето дете оди на екскурзија, па се плашите како ќе се врати. Секогаш имаш страв за луѓето кои ги сакаш“, изјавила Марина во една прилика.

Како што изјави таткото Александар Фута Радуловиќ, разочаран од болка, неговиот син се водел за исчезнат од 12 декември.

„Сè уште не знам ништо точно, ми рекоа дека е пронајден на улица и дека е пријавен за исчезнат на 12 декември. Не знам ништо понатаму, извинете, не можам да зборувам“, изјави Фута за „Курир“.

Инаку, покојниот Лаќа од Израел требаше да се врати во Белград вчера, на Свети Никола. Меѓутоа, со денови не контактирал со никого, откако ја посетил библиотеката на првиот израелски премиер и некои други знаменитости.

Замина во Светата земја на 2 декември. На ова патување тој стана и аџија, го посети Христовиот гроб и други библиски места што ги посетуваат христијаните во оваа земја.

Бил и во Назарет, каде што Исус, според преданието, го поминал своето детство.

Лаќа беше многу активен и на социјалните мрежи каде „твиташе“ и објавуваше фотографии од своите патувања.

Водителката Хана Адровиќ беше длабоко погодена од веста дека се упокои Лаќа.

Таа на својот Инстаграм профил се прости од него со видео од нејзината емисија, каде Лаќа откри дека би сакал да има деца, а за жал таа желба му остана неостварена.

– Би сакал да имам деца. Ако имам син, ќе се вика Свемир, а ако е ќерка, Јустина, по Јустина од Александрискиот квартет, тоа ми е во план, изјавил Лаќа.

Светлана Цеца Ражнатовиќ се прости од текстописецот Лаќа, кој ѝ беше многу драг пријател, исто како и мајка му, Марина, за која Цеца многу тажеше.

Неговото прерано упокојување потресе многу јавни личности кои соработуваа и со неговата покојна мајка Марина Туцаковиќ и со него.

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, инаку голема пријателка на Марина Туцаковиќ, упати сочувство до Фута кој најпрвин остана без едниот син, потоа без сопругата, а сега и без вториот син.

– Се упокои млад, талентиран човек, син на моите прекрасни пријатели, мојата никогаш непрежалена Марина!

Голема трагедија за едно семејство. Тој беше бунтовен и самиот. Нека е лесна неговата земја. Сега мајката е во рајот со двата синови – изјавила Цеца за „Блиц.“

Веднаш потоа се огласи Анастасија Ражнатовиќ, која воедно изрази искрено сочувство до семејството Радуловиќ.

-Тоа е голема трагедија, многу ми е жал. Најискрено сочувство до неговиот татко Фута – раскажува Анастасија за „Информер“.

Преку емотивна објава на инстаграм, поп-ѕвездата Јелена Карлеуша се прости од младиот текстописец, објавувајќи ја последната порака од Лаќа која и ја испратил од Израел, каде е пронајден упокоен.

„Предлагам средба кога ќе се вратам од Израел, јас и ти, без околни елементи. Исто така, се извинувам за секој збор што ве навредив, како сопруга и мајка“ – пишува во пораката што синот на покојната Марина Туцаковиќ и ја испратил на Карлеуша.

Previous articleНе се прибра дома- само што се врати од Австралија, Дамјан Стојаноски пак ќе летне од Македонија, и тоа пак во далечна земја
Next articleНаташа Мерсовска во спортско издание, надвор од студиото на Сител -ваква не ја знаеме (ФОТО)