Home Live Оваа убавица му е ќерка на Валентин Николоски од „Сител“, раскажа и...

Оваа убавица му е ќерка на Валентин Николоски од „Сител“, раскажа и што многу му недостасува (ФОТО)

Долги години, Валентин Николоски е познат новинар од ТВ Сител, а исто така неговиот глас го препознаваме како дел од емисијата „Храна и вино“- всушност Валентин беше тој што ги кажуваше рецептите.

Инаки, Валентин му бил голема поддршка на свокот колега Марјан Николоски, на изборот за претседател за Здружение на новинарите коој се одржа неодамна.

Младен Чадиковски е реизбран на оваа функција, а Валнтин за својот колега Марјан од Сител кој му беше противник напишал:

Колегата Marjan Nikolovski ги загуби изборите за претседател на ЗНМ, но е зрел за политичар. Им покажа на вжештените партиски глави како треба да се однесуваат не само во победа, туку и во пораз!

Пс. Мацко капа доле и сега чувај дете“, сои во објавата на Фејсбук на Валентин кој ја објавил на почетокот од овој месец. Во 2018 година, Вистина.мк за Тино има објавено:

Валентин Николовски, уредникот на информативната редакција на телевизија Сител, сигурно уште многу долго ќе ја памети и раскажува случката од семејниот одмор во Неа Потидеа во Грција.

Имено, тој на својот Фејсбук профил објави несекојдневна фотографија на која се гледа како му помага на насукан делфин на брегот, повторно да заплови во морските води.

Од поставеното видео кое се најде на социјалната мрежа може да се види како беспомошниот морски цицач е на брегот, а неколку туристи му приоѓаат, го галат и фотографираат. Но херојот на делфинот беше познатиот Тино кој го врати назад во неговата природна животна средина“.

А, токму оваа фотографија, од делфинот кој го спасува може да се види на Фејсбук профилот на познатиот новинар, и сигурно е дека оваа авантира нема никогаш да ја заборави.

На Фејсбук, тој изреагирал за опа-сна дуп аво општината во која живее Аердором, и неколку пати споделил слики од ова место, пишувајќи покрај фотографијата која ја ја направил:

– Градежна инвазија во општина Аеродром на дело! Ало ,,големи градежни инвеститори”, инспекциска служба, општина Аеродром, кој ќе одговара ако во кратеров, без ознаки или осигурување, упадне дете (човек) со велосипед, тротинет или возило???“

Валентин е среќен семеен човек, и според објавите на негивиот Фејсбук профил, тој е многу горд на својата ќерка Уна, која е баш убавица. Со неа, има една слика како таа држи ружа во раката и изгледаат насмеани и среќни на неа.

А инаку, на Фејсбук профилот на Уна пишува дека студирала на Филолошкиот и на Филозофскиот факултет. Една од објавите на Валентин е реклама на познат бренд за автомобили до кој напишал: Моја Уна, рекламица.

А инаку, тој се потсети на нетшо што многу многу му недостасува, а тоа е еден проект по кој беше долги познат, а се присетил на него минатиот месец, затоа што имал посебен повод за тоа.

– Пред точно 20 години, на денешен ден почна емитувањето на ,,Храна и вино‘‘. Чест ми е што бев дел од најдобриот ТВ проект во регионот. И да, ми недостасува многу!

ПС. Жал ми е што ја пропуштив прославата, ама со Vojo Zivojnovic Gorica Zivojnovic и другите, ќе залееме дополнително!“, напишал Валентин и ги споделил страниците на оваа позната емисија за кулинарство која сите ја следевме.

Previous articleМаж за пример- Гоце, портпаролот на МВР раскажа каков домаќин е- пере, пегла, прави појадок за неговата сопруга
Next articleРоберт од Здраво Македонијо не сме го виделе досега во вакво издание, си патува низ Европа и ужива