Home Live Билјана Дебарлиева во женско друштво во ресторан во опуштено издание, наздрави со...

Билјана Дебарлиева во женско друштво во ресторан во опуштено издание, наздрави со убав повод (ФОТО)

Нашата позната новинарка и ТВ презентер, Билјана Дебаарлиева во една прилика објави слика на Фејсбук на која таа игледа фантастично. Билјана е во улога на модел, таа рекламира познат домашен моден бренд и многумина ѝ честитаат што така добро изгледа.

Водителката потоа објави повторно слика на која доаѓа до израз нејзината убавина и гарциозност, поврзана си брендот за облека што го рекламира и со порака: Пролетта е вистинското време да се фрлат старите работи и да се заменат со нови.

Билјана сподели една слика на која ретко кој би ја препознал.

Нејзината убавина и на оваа фотографија доаѓа до израз, но фризурата и шминката се во сосема различен стил од нејзиниот денешен.

Сликата е од насловна страница на едно списание, а под неа Билјана напиша: Спомени 2002.

Билјана на Фејсбук во септември месец сподели една новина која многумина изненади. Имено, таа кажа дека опо 11 години си оди од Канал 5 и дека тој ден за последен пат се појавила на оваа фреквенција.

-Денеска беше моето последно појавување на фрекфенцијата на Канал 5 ТВ, медиум кој ми ја даде довербата во изминативе 11 години. Ви благодарам за досегашната соработка, а благодарност и до Вас драги колеги за сите убави зборови, насмевки, шеги и уживањето во утринскиот ритуал на пиење кафе.

До нешто следно… ќе ми фалите“, напиша таа.

Дебарлиева не сподели каде ќе оди следно, веднаш, но потоаа се пофали дека ќе го води „Фактор здравје“, на ТВ 24, и сега таа ужива во создавањето на оваа емисија.

-Во целост се согласувам со тоа дека секоја припадничка на понежниот пол, без оглед на возраста, статусот, професијта, мора да внимава на својот изглед.

Кога мислам на убавина, мислам и на надворешниот, физичкиот изглед, ама и на внатрешната убавина.

Немам тајна за изгледот, едноставно ова што го имам е дадено од природата. Но, насмевката на лицето, позитивната мисла и пренесувањето на таа позитивна енергија, мислам дека е клучот на мојот успех.

Секако дека има позитивни и негативни страни, постојано си под луша и на гледачите, ама и на луѓето што ќе те сретнат на улица. Негуваниот изглед стана дел од мојата професија и од моето секојдневие уште од самиот почеток.

Во поглед на средувањето за утринските вести кои почнуваат во 7 наутро, веќе научив многу брзо да се подготвувам, а во однос на фризурата имам среќе што косата ми е квалитетна па имам фризура и по неколку дена а да изгледа како утрото да сум била на фризер“, рече таа во интервју за Фешнел додека беше во Канал 5.

И на самиот почеток на мојата кариера и денес јас сум истата, не им ја наметнав мојата популарност и тие ја сфаќаат како и секоја друга професија. Јас приватно сум само Билјана Дебарлиева, посветена мајка, сопруга, а не лице од тв екранот.

Кај мене и спортски и класични, секојдневни, за секакви прилики. Во последно време си позајмуваме облека, повеќе Ана од мене отколку јас од неа. И двете обожуваме накит, прстени, марами, часовници и ги имаме навистина многу.

Понекогаш знам и да се пошегувам на своја сметка велејќи дека сум зависна од шопинг, па така нешто што многу ми се допаднало го купувам, а потоа сваќам дека и не ми било потребно.

Ана е многу поразумна и порационална во тој поглед, го купува она што навистина многу ќе и се допадне и ако се вклопува со нејзината останата гардероба“, кажала таа во истото интервју за својата ќерка.

Инаку, таа е во брак со Јован ебарлиев а имаат и син, Мики. Нејзиното моминско презиме е Кочева, а долги години е во брак со Јован и го носи неговото презиме.

Дебарлиева е означена на Фејсбук, на слика со пријателки, како ужива во ресторан во опуштено издание. Наздравува со бело вино, се частат со пастрмалјија и се убаво, предновогодишно разположени.

Поретко можеме да ја видиме нашата презентерка и новинар во вакво, малку понеформално издание, но такви се овие денови, полни со славење и собиранки, па на една тава заминала и Билјана.

Previous articleПејачот Маријан Стојаноски ептен сменил имиџ- има побелена коса, а ова е неговата сопруга која му роди две деца (ФОТО)
Next articleAлександар Јосифовски од Охрид го покажа татко си и раскажа многу за него, еве во што уживаат како татко и син (ФОТО)