Home Live Ова е куќата во која живее Врчак, вози добра кола- само еден...

Ова е куќата во која живее Врчак, вози добра кола- само еден наш познат новинар успеа да му се доближи (ВИДЕО)

Врчак деновиве е деоста актуелен во медиумите откако на Фејсбук објави дека има нова песна и дека ќе снима албум во Америка. Нашиот познат рапер долги години не бил активен во музиката.

Иако многу негови колеги го прозиваа, го канеа да се врати на сцената, тој мудро си молчеше и очигледно дека го чекаше вистинскиот момент да се случи тоа, па така издаде нова песна.

За оваа песна, која има доста необичен наслов и наиде на доста коментари од јавноста, Врчак прво се огласи на Фејсбук, и ја најави својата песна на овој начин:

-Lights, camera, action + perfection and magic = me припреми за промоција на нова песна во МК и најава на америчкиот албум и научните откритија кој ни се случија во државата (се детално ќе може да чуете и да видите вечер во следниот видео пост кај мене на фејс)“, напиша Врчак.

Во ова најавно видео, тој позираше на едне мноху специфилен начин, тоест како денес попзнатите инфлуенсерки кои прават селфи. Потоа, тој обајви едно долго видео за тоа се подговувала оваа песна и напиша:

-ВРЧАК 2023 НОВА ПЕСНА. Името на новата песна е “Да ме лиж-неш”, во видеото има и официјална НАЈАВА НА АЛБУМОТ КОЈ ГО СНИМАВЕ ВО АМЕРИКА (во PARAMOUNT, Калифорниа) со на Бруно Марс инжињерот и одлични артисти од Los Angeles.

Амерички албум е, врв е албумот велат самите америкаци меѓу кој се и искусни мегахит мејкери (соработници на светски познати ѕвезди со песни со миљарди гледаност на Јутуб), велат освежувачки одлично ќе помине албумот во Америка.

Албумот е веќе и со ISRC кодови на продуцнтска куќа на Will I AM (ќе излезе во Америка пред лето 2024, а да се надеваме сите дека ќе е и порано).

Во видеото има подетални информации за се ова (и како се случи се), како и за научните откритија кој ни се случија во државата (а се поврзано со научните откритија е поголемо од што може човек да сонува, ќе види и ќе чуе секој човек се во видеото.

За повеќе нобелови награди да ни стигнат во државата се научните откритија велат професори), а во видеото има и информации до Светската Здравствена Организација за кој мора секој човек да чуе барем еднаш во животот, и да имаме поубав, подлог и поздрав живот, како и иднина без ро б-ства на планетата Земја.

Држете ни среќа. Секој човек мора да го изгледа внимателно целото видео барем еднаш во животот и да сподели се“, напиша Врчак, а потоа сподели и видео од новиот сингл.

Зоки Фаци, иоли Зоран Василевски, нашиот позмнат новинар објави видео од тоа како тој со својот колега замина во потрага по Врчак, во времето кога Зоки Фаци работеше во 1ТВ.

Така, Василевски заминува во папарацо потрага по познатиот музичар, по доаѓа пред врата во куќата во Пржино, и се покажува мерцедесот кој го вози, и по кој некогаш се вртеле сите девојки.

За жал, безуспешна била мисијата на Зоки Фаци, тој не успеал да го најде Врчак, а целото видео каде што се покажува каде живее и каков автомобил вози, можете да го видите ОВДЕ.

Previous articleСе отвори Деа Плевнеш, ќерката на Влатко и на Силви, еве што кажа за своите родители и како изгледа сега
Next articleМПЦ со остар демант до Оливер Андонов: Да престане да си припишува заслуги кои што ги нема