Home Live Ова е првиот маж на Сузана Манчиќ, ја понижувал и многу патела...

Ова е првиот маж на Сузана Манчиќ, ја понижувал и многу патела поради него

И покрај бројните шпекулации за несогласувања како и честото физичко растојание, со својот избраник, грчкиот бизнисмен Симеон Окомокос, популарната лото девојка со години успешно одржува хармонина врск, наа кој многумина можат да и позавидат.

Сузана Манчиќ беше гостинка во популарно ТВ шоу и по тој повод зборуваше за загубата на пријателите и соработниците, познатите уметници Сања Илиќ и Зафир Хаџиманов.

Си заминаа толку многу драги луѓе, славни, почитувани, сакани , тешко е да се простам од нив.

Го сретнав Сања две недели пред да почи-не, и ми се пофали: „Погледни ме колку ослабев, како момче сум“.

Реков дека мора да ми ја даде диетата, и после тоа, на ударните вести гледам дека засекогаш си заминал. Прво го споделив тоа со Билјана Ристиќ, двете се согласивме дека тој направи кариери за многумина од нас.

Да не беше „Огледало“, можеби ќе бев адвокат, тоа ми го насочи животот. Зафир го напишал текстот. Кога првпат настапив пред Тито, ги отпеав тие песни. Сања Илиќ учествуваше во многу телевизиски проекти, правеше песни за комедии, сатири што ги правевме.

Беше прекрасен, секогаш насмеан, секогаш кул, беше вистински белградски шмекер, убав, шармантен. Кога се случи „Огледало“, јас бев дете, сакав да пеам „диско“ – рече Сузана и продолжи:

Зафир е навистина уметник со фантастичен опус. Напиша толку многу книги, изведе толку многу песни, јас три пати го гледав „Сиромашни луѓе“, каде што играше главна улога.

Го гледав и во Лондон, Зафир беше фантастичен. Жал ми е, жал ми е за Сенка која го загуби својот сопатник – рече таа минатата година.

Сузана потсети на почетоците и откри на кои важни државници им пееше: Уште во средношколските денови, Бора Ѓорѓевиќ ми се јави кога ја правеше песната „Сончогледи“.

Кога имаше фестивал во Суботица во 1976 година, тоа беше првата шанса за мојата кариера, па подоцна се создаде „Огледалце“, што ја обележа мојата музичка кариера.

Сузана зборуваше и откри како ја однеле да му пее на Тито на планината Тара. Ме зедоа од амфитеатарот, како на филм, двајца мажи со палта и капи:

“Сузана Манчиќ? Дојди со нас, ќе му пееш на маршалот. Мајка ми спакува сè, сè е во автомобилот.

Одиме до Тара “. Подготовките траеја со денови, не се знаеше дека Тито е болен, тој беше нервозен, пудлите беа нервозни.

Таму беа Маја Оџаклијевска, Тамара Павловиќ, по малиот концерт што го напушти веднаш, немавме време да се фотографираме. Пеев за Тито, Милошевиќ и нашите, најубавиот, Тадиќ – рече Сузана.

А, дека првиот сопруг на Сузана Манчиќ не бил толку љубезен кон неа, истакна во неколку наврати самата водителка.

Токму поради оваа причина таа неволно се сеќава на својот прв брак со бизнисменот Небојша Куниќ, со кој нејзините ќерки Наталија и Теодора се неразделни.

Првиот сопруг на Сузана Манчиќ беше член на некогаш многу популарниот бенд „Седморица младих“, а по долго пријателство меѓу нив се роди љубов, која во 1989 година беше крунисана со брак.

За големата среќа во тоа време сведочи и единствената фотографија од нивната венчавка која се појави на насловната страна на еден тогашен магазин, во новогодишното издание.

Младоженецот носел класично елегантен костум во бела боја, додека Сузана зрачела со широка насмевка во раскошна венчаница во тоа време исклучително модерен, не сфаќајќи дека по неколку години се што сонувала со Небојша ќе падне во вода.

Во тоа време, една од најатрактивните жени на нашите простори, иако за многумина тоа беше неостварена желба и тивко стр-адање, за брачната среќа таа целосно го сврте животот и му се посвети на семејството, но и тоа беше не е доволно за да опстане заедницата и тие се разведоа по осум години брак.

– Се омажив од голема љубов, но љубовта е расиплива роба, лесно исчезнува – рекла во една прилика и открила дека првиот сопруг ја омаловажувал велејќи дека никој не би ја сакал доколку не се омажела за него. Потоа, како што вели, се борела со депр-есија и голема битка за самодоверба.

Сепак, Сузана Манчиќ имала среќа повторно да ја открие љубовта, пом што повторно застанала пред олтарот во 2018 година. Речиси две децении живее во бајка со Симеон и ужива во вниманието кое го заслужува.

Previous articleПо долго време, во јавноста се појави Александар Деловски- еве како изгледа сега некогаш најпопуларното ТВ лице(ФОТО)
Next articleСе стопи Агнеса, нашата инфлуенсерка ептен ослабена, се пофали со убави вести (ФОТО)