Home Live Снеки и во шестата деценија ги привлекува мажите, уште е најубава на...

Снеки и во шестата деценија ги привлекува мажите, уште е најубава на естрадата, а еве како изгледа денес (ФОТО)

Пејачката Снежана Бабиќ – Снеки е една од ретките од пејачките на забавната музика која никогаш не направила корекции на себе, а сега призна дека не бега од тоа, дури и дека планира во иднина да оди на естетски хирург.

Снеки тврди дека никогаш ништо не оперирала на своето тело, но и дека не сака кога жените претеруваат.

„Следната година би можела да почнам со естетски корекции. Досега немаше потреба, бидејќи имам добра генетика и никогаш не ми требало“, изјавила пејачката.

Снеки откри дека не сака кога жените ќе претераат со пластичните операции: „Што и да правам, ќе биде умерено. Не ми се допаѓа тоа што сите си личат една на друга.

Повеќе сакам кога некој е автентичен. И после операција, жените треба да ги задржат брчките на образите за да се смеат. Никој никогаш не ја добил битката со годините, ниту ќе ја добие!“

Таа во една прилика ја откри тајната на добриот изглед и заборуваше за тоа како го одржува својот најголем адут, долгите нозе.

Пејачката не крие дека вежбањето е одговорно за нејзината врвна форма, но и дека генетиката игра голема улога.

На прашањето која е тајната на нејзиниот изглед (како да не старее), дали поминува низ естетски зафати, пејачката Снежана Бабиќ – Снеки вели дека нејзината младост и привлечност се исклучиво однатре.

– Се чини дека тајната е во веселиот дух, во енергијата што ја зрачите и во тоа како го носите вашето тело.

Ја сакам мојата работа и може да ми се случи ситуација што е непријатна, но кога во тој момент ќе видам колеги, камери, студио и песна, заборавам на сè и не дозволувам тоа да влијае на мене – вели Снеки, која смета дека за тоа е клучен добар изглед и вежбањето.

– Не користам никаква детоксикација на телото. Јас сум гурман и сакам да јадам и се водам од фактот дека во однос на тоа колку сте активни, мора да јадете исто толку.

Јас сум некој што постојано активно вежба. Имам своја програма. Јас не користам уреди и тегови, мојот товар е исклучиво моето тело.

Постојат вежби каде што можете да ја оптеретите едната страна од телото со другата и тоа е доволно за вас.

Не сакам ништо што е претерано, сè ми одговара пропорционално и нормално, така што сè е хармонично.

Ако имате генетска предиспозиција, тоа воопшто не е тешко – вели пејачката и додава дека за неа е заслужна добрата генетика.

Снеки не е некој што не излегува од салони за убавина, бидејќи за неа е важно да биде умерена во сè, вклучително и во негата на лицето и телото.

– Посетувам козметичар од време на време, не сакам да претерувам во ништо. Имам свој начин на грижа за лицето и деколтето, бидејќи тие делови од телото се многу важни за жената.

Снеки љубоморно го чува приватниот живот и партнерот од јавноста, а сите отсекогаш се прашувале кој го грее креветот на Снеки Бабиќ.

Таа ретко зборува на оваа тема, но во оваа прилика се осмели да зборува за својот емотивен статус.

– Исполнета сум во смисла на позитивна љубов. Сѐ треба да правите умерено, замислете сега да полудев. Исполнета сум и тоа е сѐ што сакам.

Сè во животот заработив целосно со сопствен труд и продолжувам да го минувам животот сосема сама, тоа нема врска со партнерство и љубов.

Единствено што не би простила во љубовта е неправдата, некакво криење на тајни – изјави Снеки во една прилика.

На прашањето дали нејзиниот партнер е помлад од неа и на колку разлика би отишла, Снека енигматично се насмевнала и открила.

– Не сум со помлад маж, тој е постар и изгледа многу помлад.

Она што малкумина го знаат е дека Снеки до 2009 година беше во брак со Радомир Стојановиќ, германски бизнисмен со српско потекло.

По болниот развод, пејачката ниту еднаш не го спомна и не го претстави својот нов маж во јавноста. Таа исто така досега нема зборувано за нејзиниот поранешен сопруг.

Очигледно е дека не сака да се навраќа на негативните настани. Таа никогаш повеќе не го спомна Радомир, па дури и остави можност да влезе во втор брак.

„Имам еден брак зад мене, никогаш не вели никогаш…

Стигнав зрела возраст, точно знам што сакам, а што не. Сакам да си дозволам удобен живот и да бидам опкружена со одлични, добри луѓе кои имаат позитивна енергија“, истакна еднаш таа.

Еве како Снеки изгледа денес, речиси се нема променето од порано.

Previous articleМасимо Савиќ во последното интерву: Како тинејџер сум, бев на лекар, се чудеа колку сум здрав
Next articleДевојката на Роналдо, Георгина била продавачка, а сега живее како принцеза: Животот не ја галел, еве што рече за синот што го изгуби