Home Live Еве во каква куќа пораснала познатата згодна пејачка, цел Балкан ги слуша...

Еве во каква куќа пораснала познатата згодна пејачка, цел Балкан ги слуша нејзините песни и ја сакаат дека е скромна (ФОТО)

Пејачката Милица Тодоровиќ изгледа поубаво од кога било досега. Откако ослабе дури 15 килограми, таа гордо го покажува своето сега извајано тело.

– Стомакот ми е рамен само наутро, а навечер се подувувам како и повеќето жени – изјавила Милица Тодоровиќ и додала дека успеала да ослабе без да гладува.

Пејачката ослабела 15 килограми откако сменила 3 ​​работи: ја намалила количината на храна која ја консумира, но го зголемила бројот на оброци на дневна основа. Со сето тоа таа тренирала редовно и напорно.

Познатата српска пејачка во емисијата „Амиџи Шоу“ кај Огнен Амиџиќ откри дека доживеала сообра ќајна несреќа со Дарко Лазиќ пред околу 11 години.

-Имавме сооб раќајна нес реќа во 2011 година. Бевме за пат кон Јагодина, а Дарко возеше, беше сончев ден, па започна да паѓа дожд.

Дарко возеше околу 170, 180 километри на час, а јас цело време го опоменував да ја намали брзината, раскажува Милица.

-Како што паѓаше дождот, му надојде велосипед од левата страна и започнавме да се вртиме. За среќа во тој момент како некој да го прекинал автопатот и немаше ниту едно возило.

Помислив ако некој не удри ќе не однесе до бугарска граница, но за среќа ништо не се случи, ниту гребнатинка на нас, раскажа Милица.

Милица Тодоровиќ неодамна откри што ја дебелее и слабее и зошто оди само во продавница. Пејачката ја доведе линијата до совршенство, а позната е по тоа што постојано варира со килограмите, па откри каков е нејзиниот трик кога станува збор за слабеење.

Милица пред пандемијата долго време имаше прекумерна тежина, но потоа ги презеде работите во свои раце и успеа за краток период да се ослободи од несаканите наслаги.

„За мене тоа е периодично. Мора да се најде рамнотежа. Досега најмногу изгубив 15 килограми за два месеци. Кога сум нервозна, јадам.

Тоа е најмногу поради работа, а не поради раскинување со дечко“, откри Милица, која признава дека најмногу ослабела во периодот на ко рона, кога вежбала и дома.

Крушевац важи за град од кој излегле многу добри актери, но се смета и за град од кој произлегоа добри пејачи како Милица Тодоровиќ, за која сограѓаните немаат ништо друго освен пофални зборови.

Иако Милица како млада го напуштила родниот град, семејството и пријателите сепак останале таму, поради што таа секогаш среќно се враќа во семејниот дом.

Кога екипата на емисијата „Метар мога села“ дошла во куќата на Милица Тодоровиќ, таму ги немало нејзините родители, но во близина имало една баба која со задоволство зборувала за младата пејачка.

– Милица е одлична и како човек и како пејачка, има искрена душа, благородна, да помага на сите, да помага… – раскажа бабата на пејачката, поточно бабата се претставила како тетка на нејзината мајка.

Милица пораснала во Крушевац, а нејзината куќа е недалеку од куќата на баба ѝ.

– Милица доаѓа постојано, кога доаѓа се однесува сосема природно како никогаш да не заминала од овде – вели бабата и додава:

– Уште како мала беше фина, примерна, не беше ни толку немирна. Добро воспитана, добар ден, добра вечер, Мица воопшто не се менува.

– Еднаш додека бев дома, слушнав како некој пее, си реков, кој толку убаво пее, излегов да ја погледнам, кога таа беше на тераса.

„Мицо, тоа ти ли пееш, ќерко? вели: „Јас“. После отиде на аудиција, помина на аудицијата, беше дете, нека е жива и здрава и Господ да ја чува. Кога беше дете, лажеше колку години има – со насмевка на лицето раскажува бабата на Милица.

Како и сите млади, роднините најчесто ја прашуваат дали се омажила, а баба ѝ на прашањето дали посакува наскоро да се омажи вели:

– Фала му на Бога, ќе биде – рекла бабата и додала:

– Знаете што, секој има своја судбина. Имаше неколку сериозни врски, и беа идеални, ама нешто не одеше… Ако не ѝ одговара на неа, џабе е. Подобро е да внимава додека не се омажи. Но, никому ништо не му е загарантирано.

Нема влакна на јазикот, тоа ми се допаѓа кај неа, сакам отворени луѓе – искрено рекла бабата и додала:

– Таа е феноменално дете и се однесува како да не пораснала.

Во видеото кое го објави Блиц, може да се види куќата во која пораснала Милица.

Previous articleТамара кажа што би сменила во животот и која грешка од минатото би ја поправила
Next articleКалиопи почека еден ден, а потоа на овој најемотивен начин се прости од Масимо