Home Live Брена за првпат се отвори пред јавноста: На Балканот е срамота да...

Брена за првпат се отвори пред јавноста: На Балканот е срамота да кажеш дека си внимателен

Убавата Брена се присети на почетокот на љубовта со сопругот Слободан Бобa Живојиновиќ и ја откри тајната на нивниот тридецениски и успешен брак.

Пејачката Лепа Брена и поранешниот познат тенисер, а сега успешен бизнисмен, Боба Живојиновиќ се заедно 35 години, од кои 31 се во брак.

Музичката ѕвезда сега се присети на нивната прва средба и почетокот на нивната љубовна приказна.

„На некои насловни страници за првпат го видов Боба. Морам да раскажам една анегдота. Кога многу патував, ми приоѓаа познати и успешни луѓе кои беа важни во Југославија.

Не е важно дали беа од светот на спортот или шоу-бизнисот. Првпат се запознавме на премиерата на мојот филм „Ајде да се сакаме“, вториот дел.

Кога покојниот Бата Живојиновиќ ми рече: „Брено, што правиш на таа промоција, знаеш ли кој е таму, а јас отидов да го гушкам и бакнувам како да се знаеме со години.

Боба беше изненаден од мојот пристап. Бев предупредена за него, ми рекоа дека е голем плејбој. Не верував во тоа бидејќи тој беше толку посветен на тенисот како што сум јас на патувања и концерти, така што тој би немал време да се запознава со многу девојки.

И да се сретнете, немате време да се запознаете“, изјави пејачката во емисијата „Амиџи шоу“ и додаде:

„Следниот ден отидовме на вечера на тврдината во Нови Сад. На вечерата се договоривме и понатака да се видиме, да се дружиме, иако знаевме дека тоа е натпревар кој многу тешко се разделува.

Свадбата на Брена и Боба беше настан на годината во 1991 година, а се раскажува и до ден денес.

„Целата свадба ја организираше Боба. Имавме пријатели од целиот свет, Австралија, Америка, Канада, се сеќавам, тој нарача кавијар и шампањ од Холандија.

Јас имав едно мое омилено вино. Се сеќавам дека тогаш нарачав 300 литри од тоа вино за сите наши гости, од кои имаше 650.

Во првите 45 минути отидоа сите 300 шишиња од тоа вино, воопшто немав време да се напијам. Утробата почна да ни се грчи и на двајцата, ништо немавме ставено во уста.

Го прашувам дали „испил нешто, вели дека ништо не јадел ниту пиел,“ рекла Брена.

Тие изградија силна и стабилна врска благодарение на неизмерната љубов, меѓусебно почитување и поддршка.

„Заедно сме 35 години. Нашата љубов прерасна во нешто многу посилно и посериозно. Имаме три прекрасни момчиња.

Филип е од првиот брак и врска, но сите ги сметам за наши деца. Ги поддржувам, а тие толку враќаат и возвраќаат“, изјави пејачката која со Боба има два сина.

Пејачката откри и што се случува зад затворените врати на домот на семејството Живојиновиќ на Бежанијска Коса, каде се обидуваат да живеат како „сиот нормален свет“.

„Нашиот приватен живот е многу проѕирен. Немаме некои големи тајни. Кога сме дома, не сме Лепа Брена, ниту светски познат тенисер.

Јас сум домаќинка, мајка, иако не сакам да ги правам тие домашни работи, понекогаш ми се случува да зготвам нешто, но на Боба не му се свиѓа како готвам.

Затоа што готвам на вода, без сол и масло итн. Научив многу работи од него да подготвувам. Ние сме брачен пар кој во текот на растењето му беше посветен на семејството“, открила Брена која додала дека е најемотивната во семејството.

„Јас сум таа што плаче, плачам на концерти, на филмови, кога читам книга, кога гледам серија. Секогаш плачам од голема количина на нежност и љубов, кога ја примам или кога гледам на телевизија дека некој покажува љубов и внимание.

Мислам дека е тоа некако необично овде на Балканот, да покажеш дека сакаш некого, колку си внимателен, а јас сум првата која секогаш плаче“, заклучи таа во споменатата емисија.

Previous articleОва е сестрата на Меси – Марија има 29 години и е вистинска убавица (ФОТО)
Next articleОд моите раце го касна последниот залак леб- се упокои мајката на Орце Царот, Дракче се прости од свекрвата