Home Live Ова е сестрата на Меси – Марија има 29 години и е...

Ова е сестрата на Меси – Марија има 29 години и е вистинска убавица (ФОТО)

Многумина го следеа последното првенство во Катар токму поради најголемата фудбалска ѕвезда и човекот кој заслужи да биде на врвот на светот.

Лионел Меси за многумина е пример и омилен фудбалер, а сега успеа да влезе во историјата како човек кој освоил сè што може да се освои.

Семејството го придружуваше Лео на ова големо натпреварување, а неговата сопруга Антонела ги крадеше погледите. Приказната на Меси со Антонела трае од нивната младост.

Кога Меси наполнил 21 година, ја официјализирал врската со Антонела. Пријателката на Антонела изјавила дека таа дознала за врската на нејзината пријателка со Меси во 2007 година.

Јавноста дозна за нивната врска во 2009 година. Во едно интервју, Меси беше прашан за неговиот личен живот. Рече дека има девојка која живее во Аргентина.

Иако најголемиот фудбалер ѝ е миленик на Антонела, таа воопшто не сака фудбал. Таа мисли дека фудбалот е многу досаден.

Меси во неколку интервјуа јасно кажал: „Уморна е од фудбалот”.

Парот направил свадба во зградата Росарио, Даунтаун и хотелот Пулман. На свадбата дошле многу фудбалски ѕвезди.

Меѓу познатите гости биле соиграчите на Меси од ФК Барселона, како Луис Суарез, Нејмар и колумбиската поп ѕвезда Шакира. На венчавката присуствувале и соиграчите од аргентинската фудбалска репрезентација.

Меси е презадоволен од својот брачен живот. Антонела е најсреќната девојка на светот бидејќи се омажила за саканиот од детството.

Очигледно е дека љубовната приказна на Меси и Антонела е предодредена да биде романтична приказна.

Меси и Антонела сега имаат 3 дечиња, а на светското првенство и победата на Меси, Антонела заплака од радост за својот најмил.

За неговата сопруга веќе многу се пишуваше, но никој не обрна внимание на неговата сестра Марија Сол Меси.

Марија Сол е најмалото дете во семејството на Меси, родена е во 1993-та година, а е исклучително поврзана со својот славен брат. Покрај неа, Меси има и двајца браќа, Родриго и Матијас.

Марија доби значајна улога во бизнисот на Меси, па работи како бренд менаџер во модната куќа на нејзиниот брат.

Благодарение на тоа, таа имаше можност тесно да соработува со Џени Хилфигер, најмладата сестра на популарниот моден дизајнер Томи.

Како што и самата истакна, главната цел е да се остане верна на имиџот на Меси, а дизајнот мора да изгледа спонтан и да биде достапен за секого. Благодарение на оваа работа, Марија доби уште една шанса.

Имено, таа ја основа својата колекција бикини, која ја претстави како „модна летна капсула“, со уникатен дизајн. Со ова прослави десет години од брендот, а Марија има помош и од братот и снаата.

Лео и Антонела ги рекламираат нејзините костими за капење, па не се сомневаме дека и овој бизнис цвета.

Previous articleПејачката од „Гранд“ прозборе со што се соочувала: Јас бев болна, а добивав погрдни коментари
Next articleБрена за првпат се отвори пред јавноста: На Балканот е срамота да кажеш дека си внимателен