Home Live Пејачката од „Гранд“ прозборе со што се соочувала: Јас бев болна, а...

Пејачката од „Гранд“ прозборе со што се соочувала: Јас бев болна, а добивав погрдни коментари

Една од најтрактивните и во последно време најактуелните пејачки од српската естрада е згодната Александра Младеновиќ. Таа неодамна даде изјава за нејзината постара колешка Цеца.

Александра Младеновиќ не крие колку е ентузијаст за Богдан Срејовиќ, поранешното момче на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, и признава дека и таа би сакала да најде таков партнер кој ќе ѝ биде голема поддршка.

– Не ја знам Цеца, но го запознав Богдан. Тој е културен и нормален, немам што друго да кажам за него.

Одлично им оди заедно, одлично се сложуваат, и тоа е најважно. Би сакала и јас да најдам некој таков, блазеси ѝ на Цеца, рекла Александра во периодот кога Цеца беше со Богдан.

Најважно во нашата работа е да имаме некој што нѐ поддржува. Кога ќе најдам маж кој ќе ми даде таква поддршка, тогаш ќе покажам каков маж имам – вели таа за „24sedam“ и откри дали има свој тип на маж.

– Немам посебен тип на мажи. Можеби кога ќе сретнам маж и ќе започнам некоја преписка и дружење со него, можеби би сфатила дека ми се допаѓа.

Не можам да го знам тоа, но мора да има хемија. Секако, физичкиот изглед ми е важен, но поважно ми е да е добра личност, да е интересен, да има со што да се истакнува.

Александра Младеновиќ и Урош Живковиќ заедно гостуваа во емисија каде зборуваа за својата љубов.

Зборувајќи за хороскопот, се присетија на деновите кога биле во емотивна врска.

– Појма немам, знам дека сум стрелец, не знам ништо повеќе од тоа, мислам дека сум риба во подзнак – рекол Урош, на што Александра одговорила:

Затоа се сакавме – рекла Александра.

Потоа зборуваа за својата љубов, за која и двајцата се сеќаваат.

– Таа книга беше прочитана 700 пати, бевме многу млади, тоа беше моето детство, мојата прва љубов, имав 17 години – изјави Живковиќ.

– Младо, неискусно, младо момче кое штотуку дојде во овој забавен свет. Бевме многу млади, додуша, јас сум малку постара од него, останавме во истата врска што ја имавме порано, се дружевме – изјави младата пејачка.

Јавните личности секогаш се мета на критики во јавноста, а на пејачката Александра Младеновиќ тешко ѝ паднало кога го коментирале нејзиниот изглед. Поради сѐ, морала да посети психолог, но за среќа ја надминала траумата.

„Тоа се случи за време на ко рона виру сот. Добив хормонален дисбаланс, бев во лоша здравствена состојба и тоа влијаеше на мојата тежина.

После тоа се појавив во емисија на Огњен Амиџиќ, и тогаш почнаа коментарите дека сум претерала со ботоксот. Дури и не сакам да зборувам за тоа, навистина ме повреди тогаш.

Доживеав „сајбер“ насил ство и го прифатив многу тешко“, рече Алексадра, која сега е посилна од кога било.

„Не можев да се носам со тоа што пишуваше дека сум опе рирана на толку млада возраст, а никој не ја знае позадината, дека се разболев, дека не сум во добра здравствена состојба.

Навистина ме повреди! После тоа, разговарав со психолози, експерти со луѓе и сега ништо не може да ме повреди“, изјави Александра во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“ која ѝ ги одреди приоритетите.

„После тој период многу созреав. Се ставам себеси на прво место и веќе не ме интересира што некој кажува или пишува за мене.

Научив да се сакам и почитувам себеси”, заклучила Александра која со променет начин на исхрана успеала да изгуби тежина.

„Морав да го сменам начинот на исхрана. Не можев да замислам оброк без леб, а сега целосно го исклучив, како и газираните сокови и друга нездрава храна.

Отпрвин ми беше тешко бидејќи сум дете од земјата која не е навикната да јаде салати. Мајка ми кога ме виде, ми рече:

„Што јадеш синко трева ли е тоа.“ Се шокираше и ѝ одговорив:

„Ќути не ме замарај.“ Освен овошје и зеленчук, пијам и чаеви за детоксикација. Последниот оброк го јадам околу седум навечер“, неодамна изјави Александра за „Хит“ која сега признава дека не ѝ е многу тешко да се придржува до нејзината сменета исхрана.

Previous articleСпенџарска го покажа дечкото, посреќна никогаш не била: Ова е нашиот прв Божиќ заедно (ФОТО)
Next articleОва е сестрата на Меси – Марија има 29 години и е вистинска убавица (ФОТО)