Home Live Цаци Арсовска од Сител главна во кафана, се опушти со винце, го...

Цаци Арсовска од Сител главна во кафана, се опушти со винце, го грабна микрофонот и ја запеа оваа народна песна

Славица Арсова- Цаци и Александар Спасовски познатиот ТВ пар од Сител, пред девет години ја добија ќеркичка. Решија да ја крстат Мила, која е вистинска убавица а Цаци објавува среќни фотографии од својата ќерка на социјалните мрежи.

Како што е познато на целата јавноста, една година пред да им се роди ќерката, Александар во живо на вестите на Сител ја побара Славица за жена, а таа веднаш профати и во тоа веме медиумите могу пишуваа за ова запросување.

Цаци ретко споделува јавни објави на свијот Фејсбук профил, а една таква, која се однесуваше на превенцијата од ширење на ков ид, на својот Фејсбук профил, за време на пандемијата и се однесуваше на мерките кои нејзината Тв куќа ги превзема.

– Драги пријатели и колеги, ви благодарам за грижата во овие времиња на неизвесност и ст рав.

Сакам да знаете дека телевизија Сител редовно организира тестирања за Ков ид и при најмал сомнеж за контакт со заразен и на тој начин се прави обид за превенција на создавање кластери и ширење на зара зата, што до сега, фала му на Бога, се покажа како успешна политика на куќата.

Во таа смисла и во изминатите денови се правени превентивни проверки на кои меѓу останатите тестирани колеги и јас имам добиено негативен резултат .

Во рамки на телевизијата се почитуваат буквално сите мерки, па дури и пред да бидат донесени како задолжителни- на пример маските беа правило уште во месец март кога СЗО па и нашата Комисија велеа дека треба да ги носат само заразени.

Јавно апелирам и од овде како што тоа го правам и преку вестите- мора да има повеќе тестови, тестови достапни за сите и мора да се почитуваат мерките за превенција.

На сите кои водат борба со вир усот им посакувам брзо оздравување. Чувајте се!“,напиша таа во 2020 година.

Инаку, Славица е ќерка на нашата позната Тв новинарка Розета Асровска, која долги години својот „занает го печеше“ во Македонската радио телевизија, а Розета и денес е синоним за успешно Тв лице.

Во една прилика, Цаци сподели слика од својата мајка во младоста.

Тоа е всушност насловна страница од списанеито за енигматика „Котелец“, кое беше мошне популарно порано за оние кои сакаат да решаваат крстословки. Сликата е од далечната 1982 година.

Розета и тогаш, а и сега е убава жена, а Цаци ја населдила убавината од својата мајка. На сликата која е речиси 40 години стара, се познава сличноста помеѓи мајката и ќерката Цаци, која е сега во истиот, телевизиски бизнис како и мајка ѝ.

Цаци сме навикнале да ја гледаме на вестите во палто и во кошули, што налага на протоколите кога се вестите во прашање, но минатата година, додека известуваше од студиото за локалните избори, се појави во поопуштено издание, во црн фустан со откриени раце, а беше во друштво на колегата Иван Кузмановски.

Елена Стојановска, од ТВ Сител, колешката на Цаци објавила стори од новогодишната прослава на вработените во оваа телевизија, и на видеото се гледа колку биле весели и уживале.

Но, Цаци по се изгледа била главна на оваа прослава, таа се опуштила со винце, и запеала, па на видеото кое Елена го објавила, се слуша како Цаци им пее на колегите.

Таа избрала една интересна песна, а тоа е „Срце је моје виолина“ од Лепа Лукиќ.

Една доста популарна песна за веселби и за прослави, а Цаци ја погодила баш таа и била главна на веселбата со колегите.

Previous articleОд моите раце го касна последниот залак леб- се упокои мајката на Орце Царот, Дракче се прости од свекрвата
Next articleСамо овој господин од „Ѕвездите на Гранд“, може да ги собере македонските мисици на едно место, и тоа во Скопје: Еве кој ги спои Тања, Вера, Ана и Светлана